Laxträffen , Klassresultatlista

2009-03-15


D10 2600 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Klara AxelssonMarkbygdens OK25:580:00
2Julia BergdahlSävedalens AIK29:123:14
3Elvira JohanssonFK Friskus Varberg30:154:17
4Emelie SvenssonIF Rigor32:416:43
5Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna33:127:14
6Vilma SvantessonHjärnarps GH OL35:289:30
7Amanda CarlssonIK Trenne Ullared51:5225:54

D12 2990 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna27:210:00
2Agnes SpånérSävedalens AIK32:235:02
3Emma BrännebyOK Kolmården38:1110:50
4Elin GranstedtIK Hakarpspojkarna38:1210:51
5Kerstin WadmanGöteborg/Majorna OK39:5912:38
6Klara AnderssonIK Dran41:1413:53
7Amanda RangertIK Hakarpspojkarna41:2914:08
8Moa HanssonBredaryds SOK44:2917:08
9Hanna LindströmOK Tranan45:0017:39
10Emma AnderssonIK Dran46:0418:43
11Matilda ArboreliusIS Kullen46:3219:11
12Emilia ÖstlundOK Kolmården51:1423:53
13Tua SöderströmOK Kolmården54:0026:39
14Olivia UllmanOK Alehof56:0628:45
15Tora WesterbergOK Kolmården59:1631:55
16Lovisa JohanssonIK Dran63:3136:10
17Erica ErikssonHjärnarps GH OL63:5436:33
18Emma NilssonOK Tranan65:5538:34
19Julia MajlövOK Nackhe69:0041:39
Hanna JohanssonFK Friskus VarbergEj godk.
Moa GranstedtIK HakarpspojkarnaEj godk.
Hanna JanssonSkogspojkarnas OKEj start
Amelia SkalbergBredaryds SOKEj start

D14 3220 meter 37 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elin HåkanssonSkogspojkarnas OK30:460:00
2Ulrika TofteredIF Rigor35:485:02
3Amanda NygrenSkogspojkarnas OK38:498:03
4Kajsa HedinHjärnarps GH OL39:248:38
5Ebba Jansson-JärplingOK Klemmingen39:469:00
6Anna AnderssonIK Dran40:289:42
7Ebba WesterbergOK Kolmården41:0010:14
8Linnea WejåsNyköpings OK41:0410:18
9Anna KindlundhTrosabygdens OK41:1310:27
10Moa SvenssonNässjö OK42:5512:09
11Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF43:0812:22
12Amanda DelvènNyköpings OK44:1313:27
13Sara JosarpFK Friskus Varberg44:5614:10
14Märta BerggrenOK Kolmården45:3614:50
15Amanda ScherlinNyköpings OK46:0215:16
16Sofia WiellOK Kolmården48:0217:16
17Ronja de BoerNyköpings OK49:3818:52
18Jenny HolménHylte OK52:0321:17
19Ellinor ÅhmanBredareds IF55:2824:42
20Clara MannfolkUlricehamns OK56:0825:22
21Amanda EkmanFK Friskus Varberg56:1725:31
22Clara WallinSjövalla FK57:2526:39
23Cherie SjöblomFrölunda OL59:3828:52
24Elin WahlgrenSjövalla FK61:1530:29
25Amanda JohanssonOK Nackhe62:0731:21
26Sophie NilssonIS Kullen65:1934:33
27Karin KarlssonKatrineholms OK66:2735:41
Sofia HelmertzFK HerkulesEj godk.
Anna BengtssonIS KullenEj godk.
Fanny WahlströmHylte OKEj godk.
Sofia BerggrenOK KolmårdenEj start
Lisa JohanssonFK Friskus VarbergEj start
Hanna GunnarssonIK HakarpspojkarnaEj start
Rebecka HylanderNyköpings OKEj start
Elvira OttossonSkogspojkarnas OKEj start
Elin BerglinOK DackeEj start
Emma SvärdOK LöftanEj start

D16 3960 meter 42 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Karolina NygrenSkogspojkarnas OK43:030:00
2Lovisa HanssonBredareds IF43:510:48
3Anna WehlinSkogspojkarnas OK44:051:02
4Linnea WahlgrenSjövalla FK44:471:44
5Frida Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF45:542:51
6Frida HedinHjärnarps GH OL46:002:57
7Jenny SkoogKatrineholms OK46:163:13
8Erika LindqvistSävedalens AIK46:183:15
9Karin ElofssonFjärås AIK47:134:10
10Agnes LeoBredaryds SOK47:324:29
11Anna WallinSjövalla FK48:505:47
12Johanna HolménHylte OK48:545:51
13Julia SvärdOK Löftan49:256:22
14Amanda ClaessonSävedalens AIK50:147:11
15Lovisa MannfolkUlricehamns OK54:0010:57
16Anna ÅhlinHelsingborgs SOK54:3311:30
17Siri JeppssonKatrineholms OK55:2012:17
18Tove StåhlIS Kullen55:3212:29
19Madeleine AttforsTolered-Utby Ol-klubb55:4212:39
20Amanda HanssonBredaryds SOK58:0615:03
21Lina JosefssonRydboholms SK58:1215:09
22Märta-Stina Lindqvist-KällOK Älme59:1616:13
23Martina JohanssonBredareds IF60:1917:16
24Frida BjörklundSjövalla FK60:2317:20
25Sara NilssonOK Tranan61:1618:13
26Elin AnderssonIK Dran62:1919:16
27Lina HenrikssonSävedalens AIK63:3020:27
28Elin SundqvistOK Tranan63:5920:56
29Filippa SpånérSävedalens AIK64:3421:31
30Fanny MajlövOK Nackhe65:2122:18
31Beatrice HuhtaOK Måsen65:5522:52
32Amanda JohanssonHalmstad OK66:5723:54
33Julia ScherlinNyköpings OK68:0825:05
34Therese HuhtaOK Måsen68:2125:18
35Lisa LarssonFK Friskus Varberg70:3327:30
36Linnea HultmanOK Hällen72:3729:34
Therese EnengeBredareds IFEj godk.
Lisa WallinMarkbygdens OKEj start
Ida WadmanKatrineholms OKEj start
Marianne WadmanGöteborg/Majorna OKEj start
Emmeli AxmalmSävedalens AIKEj start
Linnea EkmanFK Friskus VarbergEj start

D18 4500 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elin MånssonOK Löftan49:140:00
2Pernilla PeterssonBurseryds IF55:436:29
3Linn SöderströmOskarströms OK59:5410:40
4Erika HugosonNässjö OK60:2711:13
5Sara SkyggesonOK Nackhe61:0711:53
6Isabell JosefssonOK Reftele66:4417:30
7Malin KihlbergHalmstad OK82:5933:45
Frida StrandbergSävedalens AIKEj start
Sofie LarssonOK NackheEj start
Ingrid WadmanGöteborg/Majorna OKEj start

D20 4500 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emelie UnossonBredareds IF58:350:00
2Johanna BörjessonFK Friskus Varberg69:5511:20
3Matilda JonssonFK Finn86:3227:57
Josefin BertilssonFK HerkulesEj start

D21 4980 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria MagnussonSävedalens AIK46:390:00
2Ingela AlvmyrenHalmstad OK49:162:37
3Hanna PalmIK Hakarpspojkarna49:362:57
4Josefin AntonssonOK Löftan60:0013:21
5Annica PåhlstorpIFK Göteborg60:1313:34
6Susanna AdamssonHalmstad OK62:1215:33
7Eva BülowHalmstad OK64:4218:03
8Karin KarlssonHalmstad OK65:3318:54
9Lena MelvinsdotterIF Rigor69:1122:32
10Anna NilssonFK Snapphanarna76:5730:18
11Emma SigvardssonFK Friskus Varberg90:5444:15
Helena AnderssonFK Friskus VarbergEj start

D21 M 3660 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Camilla BjörklundSjövalla FK66:160:00
2Annika PeterssonBurseryds IF68:182:02
3Carina ErikssonHjärnarps GH OL75:179:01
4Maare OllinSävedalens AIK81:3015:14

D35 4500 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria OssianssonIK Hakarpspojkarna53:350:00
2Marie BerglinOK Dacke54:501:15
3Anna LövgärdOK Alehof57:233:48
4Marie-Louise NilssonHylte OK65:1511:40
5Karin NorlanderFK Åsen80:2126:46
Pia JohanssonOK LandehofEj start

D40 4000 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Malin ÅrebäckGöteborg/Majorna OK42:380:00
2Berit BengtssonOK Lindena46:373:59
3Annika EricssonVäxjö OK47:495:11
4Jeanette LarssonFK Friskus Varberg52:339:55
5Helena KarlssonNässjö OK54:5412:16
6Annika EngelHässleholms OK55:5113:13
7Åsa JosarpFK Friskus Varberg59:3016:52
8Ann-Charlotte JohanssonIFK Göteborg60:2217:44
9Annica JönssonFK Friskus Varberg66:4124:03
10Catarina BengtssonOK Nackhe68:1825:40
11Anna TorellIS Kullen68:3425:56
12Åsa HedinHjärnarps GH OL68:4526:07
13Anne SvantessonHjärnarps GH OL69:3026:52
Ann-Marie HanssonIS KullenEj godk.
Ulrika AnderssonHylte OKEj godk.
Agneta Hallberg-HanssonNässjö OKEj start
Annika SvärdOK LöftanEj start
Anneli CarlssonFK FinnEj start

D45 4000 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK49:540:00
2Marianne HanssonBredareds IF60:2310:29
3Gunnel SvenssonOK Tranan61:2111:27
4Kati NémethStigmännen Karlshamns OK63:3713:43
5Anette LaurellHalmstad OK72:1822:24
6Ulrika JohanssonOK Löftan72:5423:00
7Annika MarthinssonHylte OK77:5828:04
8Gudrun WadmanGöteborg/Majorna OK89:4339:49
9Linnea Carling ElofssonFjärås AIK97:3447:40
10Birgitte AronssonFK Friskus Varberg108:0658:12
Lotta SchurmannHylte OKEj godk.
Maria Hermansson-StrömOK StigenEj start
Susanne JohanssonFjärås AIKEj start

D45 M 3220 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingrid HolménHylte OK48:430:00
2Karin BergdahlSävedalens AIK55:597:16
3Kirsten TofteredIF Rigor63:1614:33
4Ingrid AnderssonIF Rigor66:1717:34
5Anita KarlssonOskarströms OK68:2019:37
6Monica ÅkessonIK Dran75:5827:15
Eva-Karin JogbrattOK TrananEj godk.
Eva-Maj JohanssonMarkbygdens OKEj start

D50 3550 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Monica KnutssonSävedalens AIK44:400:00
2Anne-Marie RöllikeOK Lindena49:364:56
3Lisbeth DahlHelsingborgs SOK56:5912:19
4Christina SegerslättSkåneslättens OL57:1212:32
5Lena KarlssonHalmstad OK61:2316:43
6Stella KällOK Älme63:2318:43
6Marianne ThorssonIK Trenne Ullared63:2318:43
8Kerstin LarssonHylte OK67:0222:22
9Lena RunessonOK Vivill70:4426:04
My EngströmLerums SOKEj start

D55 3550 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg/Majorna OK42:570:00
2Maria NorellFK Herkules48:445:47
3Margareta JohanssonHalmstad OK52:249:27
4Solveig HedenblomSjövalla FK54:0211:05
5Åsa StåhlHjärnarps GH OL61:4518:48
6Ann-Britt Elisabeth WinnbergIK Trenne Ullared65:4722:50
7Monica MartinssonOK Tranan66:1623:19
8Ann-Marie HolmströmIK Gandvik74:1931:22
9Karin LarssonOK Kompassen83:3140:34
10Margareta SchölinTockarps IK85:5943:02

D60 2980 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Siv Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK44:570:00
2Margareta LarssonOK Njudung45:490:52
3Siv Inger GlansOK Torfinn55:2210:25
4Ingrid Rex WallströmIK Uven62:3517:38
5Annika JohanssonIK Trenne Ullared63:2218:25
6Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK67:4822:51
7Britt-Marie GrönroosOK Alehof72:1727:20
8Sinikka KukkohoviAnderstorps OK76:2631:29
9Solbritt GustafssonOK Virdarna104:2059:23
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OKEj start

D65 2980 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gunnel SvenssonIK Ymer46:540:00
2Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK50:343:40
3Ingrid HermanssonIK Ymer53:446:50
4Gull Anne-Margret SvenssonTockarps IK54:077:13
5Marie-Louise LundströmOK Löftan55:098:15
6Kerstin ErnvidNitta IF55:579:03
7Britt RangertVäxjö AIS57:1810:24
8Margareta BengtssonOK Gläntan60:1913:25
9Carola AnderssonOK Löftan65:0518:11
10Berit ByströmOK Virdarna66:3019:36
11Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL68:4821:54
Ing-Mari LarssonOK LöftanEj godk.
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbEj start
Rose-Marie JohanssonFK Friskus VarbergEj start

D70 2570 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gunni EkbergÄtrans IF52:270:00
2Gudrun BromanGöteborg/Majorna OK53:150:48
3Vivi-Anne BylundRydboholms SK54:051:38
4Gun HanssonAndrarums IF55:192:52
5Inger Margareta HallbergIK Uven62:249:57
6Barbro BlomFrölunda OL71:3319:06
7Anita AnderssonFjärås AIK100:1447:47
Hildur OlssonIK Trenne UllaredEj godk.
Margareta HolmbergIF HagenEj start
Gunnel BörjessonIK UvenEj start

D75 2570 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stina Marianne ErikssonTockarps IK66:240:00
2Anna-Lisa AnderssonIK Trenne Ullared68:422:18
3Inez JohanssonOK Nackhe73:236:59
4Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK85:1918:55
Gunvor Solveig GöranssonLaholms IF OKEj start

H10 2600 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Felix AxelssonMarkbygdens OK19:490:00
2Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna23:333:44
3Isac EricssonVäxjö OK29:5110:02
4Victor HanssonNässjö OK31:1311:24
5Viktor CarlssonIK Trenne Ullared41:3621:47

H12 2990 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Samuel PlumppuBredareds IF30:070:00
2Ville JohanssonOK Kolmården30:450:38
3Daniel AnderssonOK Löftan31:391:32
4Jacob MalmforsSkogspojkarnas OK34:274:20
5Emil JohanssonBredareds IF34:414:34
6Rasmus ArfwedsonFrölunda OL36:226:15
7Emil LjungemyrOK Kolmården37:107:03
8David GunnarssonIK Hakarpspojkarna40:4610:39
9Adam SegerslättSkåneslättens OL45:1915:12
10Adam BrobergIF Rigor46:2716:20
11Olle JosarpFK Friskus Varberg47:5817:51
12Björn SamuelssonIK Trenne Ullared49:4719:40
13Rasmus BäcklundIFK Göteborg50:2020:13
14Jonas TofteredIF Rigor54:1024:03
15Albin LagerNässjö OK55:2225:15
16Oskar LöfrothOK Kolmården57:5627:49
17Oscar LarssonBredareds IF58:5628:49
18August BengtssonOK Nackhe61:3431:27
19Jakob HöstHjärnarps GH OL63:1433:07
20Johan WehlinSkogspojkarnas OK65:0835:01
21Axel WahlströmHylte OK66:2336:16
22Viktor SambergsIS Kullen68:4138:34
23Jon HjertströmFK Friskus Varberg70:3640:29
24Adam LindgrenNässjö OK86:3256:25
Erik BjörklundSjövalla FKEj start

H14 3960 meter 36 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jakob WahlIK Vista34:550:00
2Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL35:210:26
3Fredrik MalmforsSkogspojkarnas OK35:390:44
4Oskar LindqvistSävedalens AIK36:071:12
5Axel SchulzHelsingborgs SOK39:414:46
6Andreas PeterssonBurseryds IF40:015:06
7Henrik HåkanssonOK Kolmården42:307:35
8Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna42:367:41
9Oliver NilssonNyköpings OK43:208:25
10Per SamuelssonIK Trenne Ullared44:379:42
11Pontus AnderssonOK Löftan44:479:52
12Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb45:0110:06
13Andreas ZeijlonOK Hällen47:1612:21
14Anton NilssonOK Tranan48:0113:06
15Ryan JonesSkogspojkarnas OK50:1115:16
16Oscar RenbergFK Herkules50:5616:01
17Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF52:1817:23
18Johan GustafssonOK Nackhe52:2717:32
19Albin SchurmannHylte OK53:3118:36
20Alexander SörqvistBredareds IF54:1019:15
21Wincent RûdebergSkogspojkarnas OK56:0621:11
22Dag HultbergOK Kolmården57:2522:30
23Oskar LeinonenOK Kolmården57:3622:41
24Hugo SegerströmNyköpings OK57:3922:44
25Einar NordgrenBredareds IF58:0323:08
26Heino OllinSävedalens AIK58:3123:36
27Jakob EkmanFK Friskus Varberg80:0845:13
28Björn KongslienSkogspojkarnas OK80:4545:50
29Jonas ErikssonHylte OK85:3950:44
30Jesper JonssonOK Vivill87:3852:43
31Christoffer PerssonHylte OK106:0571:10
32Karl RydénSjövalla FK124:5089:55
Anton HanssonNässjö OKEj godk.
Jonatan HöstHjärnarps GH OLEj godk.
Kristoffer PetterssonOK HällenEj start
Filip SvenssonLaholms IF OKEj start

H16 4810 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Jonas BorgSödertälje-Nykvarn OF40:190:00
2Simon SkogmanMarkbygdens OK42:322:13
3Lennart JohanssonNyköpings OK47:307:11
4David JohanssonIK Dran49:008:41
5Viktor RunnbyGöteborg/Majorna OK49:319:12
6Daniel NilssonNyköpings OK50:2610:07
7Gustaf Onsbring GustafsonEskilstuna OL50:5010:31
8Niklas GustafssonSträngnäs-Malmby OL51:4211:23
9Conrad TingströmOK Klemmingen52:1511:56
10Linus WahlIK Vista52:3712:18
11Simon EngelHässleholms OK52:5312:34
12Torsten MolitorKatrineholms OK53:2113:02
13Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb53:4313:24
14Anton BergströmNyköpings OK53:5813:39
15Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF54:1713:58
16Johan SandlundOK Njudung55:2815:09
17Didrik HallNyköpings OK57:2317:04
18Daniel GustavssonFK Friskus Varberg58:1918:00
19Erik LarssonOK Nackhe59:5919:40
20Niklas HelmertzFK Herkules61:4021:21
21Oskar Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF65:3425:15
22Fredrik SambergsIS Kullen73:2933:10
23Eddie KlemetsOK Tor78:1837:59
24Erik BengtssonIS Kullen87:2747:08
25Torgny TorellIS Kullen91:0250:43
26Fredrik KjörkFrölunda OL97:3457:15
Adam GranstedtIK HakarpspojkarnaEj godk.
Linus LagerNässjö OKEj godk.
Filip BerntssonIF RigorEj start
Henrik MöllerFjärås AIKEj start

H18 6350 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mikael AnderssonIF Rigor60:030:00
2Henning HallNyköpings OK63:393:36
3Mats HalvarssonFjärås AIK63:443:41
4Adam GeorgssonOK Nackhe73:4713:44
5Marcus OhlssonFK Friskus Varberg77:4717:44
6Arvid Lindqvist-KällOK Älme79:0118:58
7Christofer BerntssonIF Rigor84:2724:24
8Simon BengtssonFK Friskus Varberg96:1136:08
9Jesper StåhlIS Kullen98:1038:07
10Simon SvärdOK Löftan107:1047:07
Johan AttforsTolered-Utby Ol-klubbEj godk.
David DjupsjöOskarströms OKEj start
Rasmus PetterssonBurseryds IFEj start

H20 6960 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lukas BrodinHylte OK70:390:00
2Johan AntonssonOK Löftan71:310:52
3Oskar LydingHylte OK77:336:54
4Erik GustafssonOK Nackhe78:177:38
5Sebastian MannfolkUlricehamns OK93:3422:55
6Christer HentzeFjärås AIK135:2864:49
Christian NilssonOK LöftanEj start
Birger AnderssonIK UvenEj start
Viktor HermanssonOK StigenEj start

H21 8010 meter 31 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kalle JohanssonHalmstad OK61:370:00
2Erik JohanssonHalmstad OK63:281:51
3Mikael EliassonGöteborg/Majorna OK65:584:21
4Kalle WraneSävedalens AIK70:238:46
5Johnny HålsjöOK Alehof71:049:27
6Mats HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF72:0610:29
7Joakim GustafssonHalmstad OK72:2510:48
8Erik TholénOK Skogshjortarna72:4111:04
9Emil BacklundDalaportens OL72:5411:17
10Mattias CarlssonIK Trenne Ullared73:4412:07
11Anders HultgrenOK Pan-Kristianstad77:3315:56
12Stefan RingOK Löftan80:5519:18
13Björn ArnessonUlricehamns OK82:0120:24
14Filip HolmHalmstad OK82:4721:10
15Markus BåthIFK Göteborg82:5021:13
16Lucian SemeniucFK Finn83:2621:49
17Anders JohanssonIK Trenne Ullared85:3523:58
18Simon LennermoNässjö OK86:1524:38
19Jan-Olof SvenssonHalmstad OK87:5826:21
20Måns FaxénVäxjö OK89:0627:29
21Fredrik BartholdssonHalmstad OK89:1327:36
22Anders LövgärdOK Alehof90:1228:35
23Lars DavidssonHalmstad OK90:2228:45
24Andreas BlomqvistFK Boken93:2531:48
25Stefan LarssonRydboholms SK99:1137:34
26Christian ArnessonUlricehamns OK100:2838:51
27Marcus UllmanOK Alehof112:0050:23
John JohanssonIK Trenne UllaredEj godk.
Andreas SamuelssonOK RefteleEj godk.
Roine SchölinÖrkelljunga FKEj start
Magnus WallinIK Trenne UllaredEj start

H21 M 5290 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Patrik AnderssonHylte OK59:010:00
2Fredrik PlumppuBredareds IF98:3239:31
Lars EdbergOK NackheEj godk.
Max SchulzHelsingborgs SOKEj godk.
Christer HenrikssonSävedalens AIKEj godk.

H35 6960 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Martin BeckmanOK Nackhe64:500:00
2Anders HellgrenFrölunda OL71:286:38
3Anders ArfwedsonFrölunda OL73:589:08
4Magnus HanssonOK Löftan74:5410:04
5Markus HermanssonIK Ymer76:2611:36
6Magnus HomannFrölunda OL77:1012:20
7William RexOK Landehof82:3617:46
8Oskar BergHalmstad OK85:3220:42
9Martin SvenssonIF Rigor86:2021:30
10Jonas HöstHjärnarps GH OL103:2038:30
11Mats GustafssonFK Friskus Varberg115:2650:36
Magnus EricssonVäxjö OKEj godk.
Thomas JosarpFK Friskus VarbergEj godk.

H40 6350 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kristian PalmIK Hakarpspojkarna55:210:00
2Andreas RangertIK Hakarpspojkarna57:051:44
3Stefan BerglinOK Dacke58:383:17
4Johan OtterströmGöteborg/Majorna OK59:073:46
5Magnus JohanssonOK Löftan60:124:51
6Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna62:176:56
7Jan-Ove WikingIstrums SK63:468:25
8Bengt JohanssonFK Friskus Varberg65:2210:01
9Mårten WikströmHalmstad OK66:4011:19
10Jim AxmalmSävedalens AIK67:1811:57
11Gert JohanssonFK Friskus Varberg68:4713:26
12Johan HanssonNässjö OK68:5913:38
13Bjarne BäcklundIFK Göteborg73:4118:20
14Jan HinderTolered-Utby Ol-klubb75:4120:20
15Johan ScherlinNyköpings OK76:0020:39
16Per GerdleHalmstad OK79:0623:45
17Mikael SvärdOK Löftan80:5525:34
18Mats LindgrenHalmstad OK81:1825:57
19Torbjörn KjörkFrölunda OL95:0939:48
20Ingmar WahlströmHylte OK96:1640:55
21Roger NilssonLaholms IF OK101:5046:29
Hans LundgrenIK HakarpspojkarnaEj godk.
Mikael WesterbergOK KolmårdenEj godk.
Nichlas WallströmSävedalens AIKEj godk.
Owe AnderssonOK LöftanEj godk.
Anders SörqvistBredareds IFEj godk.
Mikael BergstedtMarkbygdens OKEj start
Jonas HanssonFK Friskus VarbergEj start

H45 5830 meter 37 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Magnus UllmanOK Alehof56:310:00
2Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna56:360:05
3Roger HallgrenIFK Göteborg58:161:45
4Per-Arne WahlgrenSjövalla FK58:552:24
5Lars SvantessonHjärnarps GH OL59:162:45
6Ulf WallinSjövalla FK59:473:16
7Mikael HanssonBredaryds SOK59:483:17
8Pär ClaessonSävedalens AIK63:527:21
9Björn LindauTolered-Utby Ol-klubb63:597:28
10Magnus JoelssonSOK 6865:198:48
11Stefan PetterssonFjärås AIK67:1810:47
12Lars G JohanssonVänersborgs SK67:3611:05
13Peter Lillen NilssonOK Tranan70:2313:52
14Mats HallNyköpings OK71:1514:44
15Christer MannfolkUlricehamns OK73:4717:16
16Sven Erik DahlbergIK Trenne Ullared74:4718:16
17Staffan KällOK Älme79:4423:13
18Christer CarlssonSävedalens AIK82:2825:57
19Lennart HolstNässjö OK84:1527:44
20Bengt MarthinssonHylte OK85:3629:05
21Yngve KihlbergHalmstad OK87:5531:24
22Lennart NybergFjärås AIK88:3332:02
23Magnus WallinMarkbygdens OK89:5933:28
24Klaus KristensenMarkaryds FK90:3634:05
25Pål BengtssonIS Kullen91:5135:20
26Hans HedinHjärnarps GH OL95:1838:47
27Bo Arne StåhlIS Kullen105:5249:21
28Jens ArboreliusIS Kullen109:0652:35
29Tomas NilssonHässleholms OK110:0653:35
Anders LarssonOK NackheEj godk.
Anders LarssonTolered-Utby Ol-klubbEj godk.
Stefan GustafssonIFK GöteborgEj godk.
Bengt HolménHylte OKEj godk.
Roger DjupsjöOskarströms OKEj start
Thomas AttforsTolered-Utby Ol-klubbEj start
Ulf LinderfalkSkåneslättens OLEj start
Magnus BerntssonIF RigorEj start

H45 M 4360 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Håkan BjörklundSjövalla FK59:450:00
2Roy GjerdingOK Moss67:117:26
3Ulf NordgrenBredareds IF77:1017:25
4Max SambergsIS Kullen86:1626:31
5Bertil SvenssonIK Trenne Ullared93:5134:06
6Peter ÅkessonIK Dran97:0737:22

H50 5830 meter 26 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Morgan ErikssonHylte OK59:140:00
2Tomas GeorgssonOK Nackhe61:412:27
3Mats LindqvistSävedalens AIK62:443:30
4Stefan SjöblomFrölunda OL69:139:59
5Lars RunessonOK Vivill69:4410:30
6Arne NilssonNyköpings OK72:3713:23
7Björn Stefan KarlssonHalmstad OK72:4013:26
8Stellan MartinssonOK Tyringe72:4913:35
9Clas JohanssonBredareds IF75:5516:41
10Ingemar PeterssonOK Torfinn76:4017:26
11Sven-Åke AnderssonIF Rigor77:1818:04
12Anders SpånérSävedalens AIK78:3319:19
13Torgny JeppsonKatrineholms OK80:0220:48
14Pierre KarlssonOK Alehof80:1621:02
15Sten SegerslättSkåneslättens OL81:3122:17
16Per-Martin JohanssonIF Rigor88:2929:15
17Holger SigboOK Kompassen94:5635:42
18Mats RunessonOK Lindena99:2140:07
19Dag SvenssonHylte OK102:0642:52
20Jan RydénSjövalla FK102:4443:30
21Jan UnossonBredareds IF103:5544:41
Bo JosefssonRydboholms SKEj godk.
Bernt AnderssonIF RigorEj start
Alf Johansson 2FK Friskus VarbergEj start
Ingemar BertilssonFK HerkulesEj start
Jörgen IvarssonHestra IFEj start

H55 4940 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hans AntonssonOK Löftan56:260:00
2Sören KasperssonMarkbygdens OK57:160:50
3Bengt Olof Lennart ArnessonIK Dran60:203:54
4Bengt JonassonGöteborg/Majorna OK62:055:39
5Tommy WesterbergTibro OK65:228:56
6Arne AnderssonOK Torfinn65:489:22
7Ulf JogbrattOK Tranan67:0010:34
8Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK73:3517:09
9Kenneth AndersoonNässjö OK80:1023:44
10Björn EngströmLerums SOK81:2124:55
Lars EkbergTrollhättans SOKEj start
Hans EkbergTrollhättans SOKEj start

H60 4500 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Christer SandhOK Roxen51:000:00
2Leif SandgrenFrosta OK54:243:24
3Morgan LjungVaggeryds SOK54:523:52
4Kjell MartinssonOK Tranan56:525:52
5Kjell Arne Valdemar ErlandssonOK Lindena58:097:09
6Stefan Greger LarssonOK Njudung58:187:18
7Bill SchölinTockarps IK59:118:11
8Per-Olof FernbergIS Skanne60:339:33
9Björn JohanssonHjortens SK63:4812:48
10Ingemar JohanssonVäxjö OK65:3314:33
11Stellan AhnströmForserums SOK68:1917:19
12Stig JohanssonBredaryds SOK68:2517:25
13Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK69:0618:06
14Christer SamuelssonOK Löftan73:4222:42
15Bengt StåhlHjärnarps GH OL82:1231:12
16Nils-Erik BondessonFrosta OK89:1338:13
17Sten HelmertzFK Herkules105:3154:31
Lars-Olof RönnqvistOK LöftanEj godk.
Håkan Viktor WinnbergIK Trenne UllaredEj start
Jan Ingvar VulcanTolered-Utby Ol-klubbEj start
Anders BjörnbergFrölunda OLEj start
Göran LarssonOK KompassenEj start
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OKEj start

H65 4000 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sören AnderssonIK Dran52:310:00
2Lars LjungbergTrollhättans SOK56:514:20
3Ernst BonekNaturfreunde Wien57:154:44
4Göran BengtssonTockarps IK57:365:05
5Ture Roland NilssonFalköpings AIK OK58:185:47
6Olle HermanssonIK Ymer59:066:35
7Bernt KvistUlricehamns OK61:459:14
8Waste ByströmOK Virdarna61:509:19
9Christer WestbergIFK Göteborg64:5212:21
10Thomas KleistBoxholm-Mjölby OL65:1812:47
11Ivan ErnvidNitta IF66:1313:42
12Raimo SalminenVäxjö OK67:2514:54
13Kurt Axel Ingvar BengtssonOskarströms OK76:0323:32
14Bengt HanssonOK Löftan76:2423:53
15Toivo Mikael VoudinmäkiMullsjö SOK80:2827:57
16Bert LuvöFK Herkules80:5328:22
17Erling SvenssonIK Trenne Ullared84:3232:01
18Arne HedenfeldtAnderstorps OK89:0836:37
Bengt GardOskarströms OKEj godk.
Dag LorénOK FriseneEj start
Allan SunnergrenHjärnarps GH OLEj start
Per Erik JohanssonMarkbygdens OKEj start

H70 3550 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ernie BroströmHalmstad OK52:040:00
2Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb53:181:14
3Werner TörnblomVäxjö OK53:251:21
4Kurt Ivar Ingemar LarssonOK Nackhe55:493:45
5Göran OlofssonFjärås AIK57:225:18
6Sven Olof Einar FranssonOK Stigen58:456:41
7Ragnar CollrydBredaryds SOK59:277:23
8Bernt Lennart JohanssonOK Gisle65:1513:11
9Tore Martin AnderssonIK Trenne Ullared69:0216:58
10Mats-Erik AnderssonUlricehamns OK70:0618:02
11Boris PeterssonOK Lindena72:0820:04
12Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OK77:5225:48
13JB LarssonOK Löftan80:5828:54
14Gunnar BylundRydboholms SK85:1633:12
15Totte HolmMarkbygdens OK88:2936:25
16Göran Fredrik MalmbergIK Gandvik104:4252:38
Bo WadensjöFK FinnEj godk.
Bengt Sven Åke OlofssonHjärnarps GH OLEj godk.
Börje KarlssonHalmstad OKEj godk.
Ingemar HolmbergIF HagenEj start
Stig JohanssonHalmstad OKEj start

H75 2980 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Leif Erod HjertqvistIK Stern45:160:00
2Johan JanssonVäxjö OK48:213:05
3Harry SöderbergFK Friskus Varberg51:476:31
4Rolf BlomFrölunda OL52:076:51
5Sven-Erik Ingemar LundAnderstorps OK55:2010:04
6Lasse OlssonIK Trenne Ullared57:1311:57
7Jonny BlomqvistGöteborg/Majorna OK58:0712:51
8Björn BromanGöteborg/Majorna OK58:2313:07
9Carl-Henrik HallbergIK Uven61:3316:17
10Arvid JohanssonOK Nackhe67:3922:23
11Nils RågstedtIS Kullen71:0425:48
KG ErikssonOK GisleEj godk.
Sven AnderssonOK StigenEj godk.
Åke StrandÖrkelljunga FKEj start

H80 2570 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ture GunnarssonGöteborg/Majorna OK45:090:00
2Stig-Allan JönssonHalmstad Garnisons IF47:592:50
3Sven Rune Lennart IsakssonHelsingborgs SOK48:062:57
4Helmer EkbergÄtrans IF53:238:14
5Åke DahlströmFK Snapphanarna56:0410:55
6Gustaf Evald Johannes GustafssonIK Trenne Ullared66:3021:21
Hugo KrauseTolered-Utby Ol-klubbEj start
Lars Gunnar EnströmOK TrananEj start

INSK 2020 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Axel BechtelFK Friskus VarbergGodkänd
Emmy GranstedtIK HakarpspojkarnaGodkänd
Erika JohanssonOK LöftanGodkänd
Hilda JohanssonIK HakarpspojkarnaGodkänd
Hugo EricssonVäxjö OKGodkänd
Jesper ArvidssonFK Friskus VarbergGodkänd
Jesper JohanssonOK LöftanGodkänd
Johanna BondessonFK Friskus VarbergGodkänd
Josefin NilssonOskarströms OKGodkänd
Julia ThuressonBurseryds IFGodkänd
Kajsa HomannFrölunda OLGodkänd
Lisa HomannFrölunda OLGodkänd
Madelene NilssonOskarströms OKGodkänd
Olle LundgrenIK HakarpspojkarnaGodkänd
Pontus ErikssonHjärnarps GH OLGodkänd
Simon KristianssonOK LindenaGodkänd
Viktor GunnarssonIK HakarpspojkarnaGodkänd
Adrian VartiaOK LöftanEj start
Anna GraffnerOK LöftanEj start

U1 2020 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hugo SetthagenOK Tranan21:050:00
2Ella PalmIK Hakarpspojkarna24:383:33
3Sara JosefssonRydboholms SK26:325:27
4Sofia JosefssonRydboholms SK26:355:30
5Noah BechtelFK Friskus Varberg27:456:40
6Elin CarlssonIK Trenne Ullared28:467:41
7Alma JohanssonIK Hakarpspojkarna30:099:04
8Celicia JohanssonFK Friskus Varberg30:179:12
9Gina TellnorBredareds IF33:1712:12
10Joel PlumppuBredareds IF33:3612:31
11Julia RangertIK Hakarpspojkarna35:2014:15
Ida VartiaOK LöftanEj start
Elin DjupsjöOskarströms OKEj start

U2 2660 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tim JohanssonFK Friskus Varberg33:180:00
2Filip BengtssonOK Lindena46:1512:57
3Ebba BengtssonOK Lindena47:2114:03
4Christina HentzeFjärås AIK48:0814:50
5Alexandra GraffnerOK Löftan49:0215:44
6Albin HjertströmFK Friskus Varberg50:0516:47
7Sebastian PerssonHylte OK60:1726:59

U3 3260 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Albin ClaessonSävedalens AIK38:180:00
2Anna HenrikssonSävedalens AIK40:452:27
3Lina SundqvistOK Tranan42:534:35
4Emma RenbergFK Herkules50:3212:14
5Jasmine AxmalmSävedalens AIK63:2225:04
6Josefine JohanssonFK Friskus Varberg79:1941:01
7Alexandra NilssonOK Löftan103:3365:15
8Johanna SörqvistBredareds IF122:0483:46
David KarlssonOK KolmårdenEj godk.
Felicia CarlssonIK Trenne UllaredEj start
Sara BainbridgeLaholms IF OKEj start

Ö1 2660 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Emma HimmelmannSjövalla FK24:540:00
2Ellen EnarssonOK Löftan48:5824:04
3Filip StrandmarkHalmtsad ok57:2932:35
4Lukas EnarssonOK Löftan58:1533:21
5Karin SettergrenOskarströms OK64:1939:25
6Ditte MobergOskarströms OK64:2239:28
6Carina HanssonOskarströms OK64:2239:28
8Linnea LarssonUlricehamns OK66:3041:36
9Ingrid Gunilla Mariann WerlinSimlångsdalens IF71:0546:11
10Anne KlintMarkbygdens OK87:4962:55
Karl NorrmanGöteborg/Majorna OKEj godk.
Gunnel Aldergren-LuvöFK HerkulesEj godk.

Ö2 3260 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Fredrik AnderssonIK Uven36:270:00
2Dennie OllsonRydboholms SK37:210:54
3Mathias SkoglundSaltsjöbaden41:295:02
4Anna RosénOK Vivill47:4811:21
5Margareta RylanderOK Gläntan48:1111:44
6Magnus IvarssonOK Gläntan58:3222:05
7Marit ErikssonHylte OK59:5123:24
8Åse SambergsIS Kullen60:5324:26
9Annika GustafssonOK Nackhe63:0826:41
10Jan Örjan JönssonFalkenbergs OK64:5528:28
11Lena EliassonOskarströms OK66:2429:57
12Christer NordOskarströms OK66:2930:02
13Vera LundgrenIK Hakarpspojkarna67:2731:00
14Elsa InglanderIK Hakarpspojkarna67:2831:01
15Elisabeth OhrlanderOK Pan-Kristianstad68:3132:04
16Johanna LarssonOK Löftan104:2067:53
17Pernilla AnderssonOK Löftan104:3468:07
Martin HentzeFjärås AIKEj godk.

Ö3 4940 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Peter BrobergIF Rigor57:250:00
2Johan HentzeFjärås AIK102:4045:15
Marita RosénOK VivillEj godk.

Ö4 3220 meter 48 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Glenn SvenssonIK Dran34:460:00
2Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK36:562:10
3Anna-Karin NorrmanGöteborg/Majorna OK40:065:20
4Anders AnderssonHylte OK41:557:09
5Ola IngemanssonKlubblös45:2210:36
6Tibor TarRydboholms SK45:3310:47
7Louise BöregårdOK Gläntan46:4812:02
8Dennis SjöblomNässjö OK47:1912:33
9Ronny RagnarssonOK Skogshjortarna48:5614:10
10Gunilla HimmelmanSjövalla FK50:0215:16
11Sven-Arne BengtssonOK Nackhe51:2716:41
12Marie SöderströmOskarströms OK52:3217:46
13Anna AlmgrenOK Stigen53:0318:17
14Ewa ArnessonIK Dran53:4118:55
15Eva AlmgrenOK Stigen53:5819:12
16Linda ArnessonIK Dran54:1319:27
17Karin WahlgrenSjövalla FK54:3119:45
18Christer RöölikeOK Lindena54:3419:48
19Per Erling Ingemar SvenssonBredaryds SOK55:1120:25
20Marie SchulzHelsingborgs SOK55:2320:37
21Barbro BengtssonOskarströms OK57:0122:15
22Melvin KristiansenIF Rigor58:0223:16
23Emmy ThuressonBurseryds IF58:1223:26
24Leif LovénHalmstad OK59:0924:23
25Frida MannfolkUlricehamns OK59:4825:02
26Gunnar BengtssonOK Gläntan63:5129:05
27Sara SkaleKlubblös64:1129:25
28Ulf SkogmanMarkbygdens OK64:3729:51
29Kristina TellqvistIK Dran65:4831:02
30Karl-åke BöregårdOK Gläntan66:3431:48
31Agneta BöregårdOK Gläntan67:1632:30
32Cecilia TellqvistFalkenbergs OK68:1033:24
33Alf Gösta JohanssonFK Friskus Varberg68:1133:25
34Göran HolmbergMarkaryds FK70:1835:32
35Vera TofteredIF Rigor70:3435:48
36Jan NilssonFK Friskus Varberg70:5736:11
37Karin HelmertzFK Herkules74:0539:19
38Mikael PerssonHylte OK75:2240:36
39Ulla HallgrenOK Skogshjortarna75:4140:55
40Ulla TengnérFK Friskus Varberg75:5541:09
41Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared76:2641:40
42Olle SöderbergHalmstad OK76:2841:42
43Lotta LydingHylte OK76:3241:46
44Michael AbrahamssonRydboholms SK83:1748:31
45Birgitta NilssonFK Snapphanarna86:0351:17
46Ann-Kristin RundbergFK Friskus Varberg88:2053:34
Anna-Stina ArnessonIK DranEj godk.
Katarina VartiaOK LöftanEj start

Ö5 3660 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK45:380:00
2Carina AnderssonFK Friskus Varberg45:450:07
3Ola KristofferssonKlubblös49:584:20
4Morgan HugossonKlubblös54:098:31
5Leif Bertil Gösta MalmMarkaryds FK54:128:34
6Anders EkbergMarkbygdens OK55:239:45
7Stefan PerssonFjärås AIK57:5212:14
8Nils EwaldIS Kullen58:3712:59
9Jack GrönroosOK Alehof60:0814:30
10Tomas StåhleOK Orinto60:1614:38
11Lennart IsakssonFjärås AIK60:5315:15
12Dick HimmelmanSjövalla FK61:4716:09
13Mats LydingHylte OK62:5417:16
14Jonas LarssonDegerfors OK64:2318:45
15Bengt JönssonHalmstad OK66:4121:03
16Jan NilssonFK Snapphanarna72:4627:08
17Mikael DjupsjöbackaOK Lindena72:4727:09
18Karl-Erik AnderssonOskarströms OK74:4029:02
19Kenneth PalmgvistHalmstad OK79:1233:34
20Johan HjertströmFK Friskus Varberg84:1938:41
21Lena ThuressonBurseryds IF85:4940:11
22Claes HjelmströmTolered-Utby Ol-klubb90:1544:37
Hasse GuståsFjärås AIKEj godk.
Rolf Olof OlofssonFK Friskus VarbergEj godk.

Ö6 5290 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK51:330:00
2Gabriel AnderssonUlricehamns OK72:1020:37
3Kent B-HanssonHalmstad Garnisons IF73:5422:21
4Lars InglanderIK Hakarpspojkarna80:3929:06
5Martin KristenssonFK Friskus Varberg82:0230:29
6Peter SchulzHelsingborgs SOK82:1130:38
7Jörgen LarssonUlricehamns OK85:1333:40
8Susanne JohanssonHalmstad OK85:3233:59
9Ingemar JohanssonHalmstad OK85:4934:16
10Tommy GustavssonOK Löftan101:3750:04
Berit HilmerssonFK BokenEj godk.
Magnus SjöströmFjärås AIKEj godk.
Anna KarlssonFK BokenEj godk.
Tommy StrandmarkHalmstad OKEj godk.
Bo PerssonOK LindenaEj godk.

Ö7 2980 meter 41 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingemar ArnessonIK Dran39:460:00
2Malin SettergrenOskarströms OK42:553:09
3Frida WallströmSävedalens AIK45:055:19
4Desiré RexOK Landehof45:065:20
5Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb46:156:29
6Malin JohanssonFK Friskus Varberg47:157:29
7Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared47:528:06
8Stig NilssonOskarströms OK49:249:38
9Marcus KarlssonSimlångsdalens IF49:309:44
10Bo MånssonOK Löftan50:3310:47
11Stig GustafssonFalkenbergs OK51:2611:40
12Maria OlssonLerums SOK52:4112:55
13Jan LarssonRydboholms SK52:5613:10
14Kent HanssonOskarströms OK53:3313:47
15Jan VindevallFjärås AIK54:0314:17
16Elisabet MånssonOK Löftan55:1615:30
17Göran SvenssonHalmstads Ok55:2515:39
18Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb55:2915:43
19Mats NilssonHylte OK58:4619:00
20Anna-Lena BerthagHalmstad OK60:4520:59
21Lars Orvar MobergOK Lindena61:5622:10
22Bibi SvenssonHalmstad OK62:1222:26
23Anna KinbergerHylte OK63:4123:55
24Sven Karl Krister KristianssonOK Lindena64:1024:24
25Börje JohanssonFK Finn64:1824:32
26Jenny HomannFrölunda OL64:5525:09
27Arnfinn Paulus KappfjellIK Dran69:2329:37
28Ingrid OlofssonFK Snapphanarna70:5131:05
29Fredrik ElofssonFjärås AIK71:4431:58
30Håkan Allan KristenssonIK Dran74:1234:26
31Arne JohanssonGnosjö FK74:5335:07
32Helena ÅhlinHelsingborgs SOK75:1435:28
33Lennart MagnussonLaholms IF OK80:3040:44
34Inger KarlssonIK Dran83:5044:04
35Owe DammvikOskarströms OK90:4951:03
36Märta Vanja Elisabeth KristenssonIK Dran91:5452:08
37Kenneth WerlinSimlångsdalens IF92:5753:11
38Jan-Eric NelkingFK Åsen93:3953:53
39Stig KarlssonIK Dran99:2359:37
Sven-Gunnar SvenssonHalmstad OKEj godk.
Rune KarlssonOK LöftanEj godk.

Ö8 4940 meter 38 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan GunnarssonLerums SOK46:230:00
2Lennart JosefssonRydboholms SK49:112:48
3Axel KarlssonSimlångsdalens IF52:246:01
4Anders ClaessonBurseryds IF58:2011:57
5Peter BerggrenOK Kolmården60:1613:53
6Håkan LangenbachOK Nackhe60:2714:04
7Anna WindevallSävedalens AIK61:0314:40
8Per SandlundOK Njudung61:0714:44
9Weronica ZederinIK Trenne Ullared61:2615:03
10Mathias JanssonBredaryds SOK61:3615:13
11Sten Agne KarlssonSimlångsdalens IF63:4017:17
12Magnus NygrenSkogspojkarnas OK64:1517:52
13Claes SetthagenOK Tranan64:3518:12
14Per SundqvistOK Tranan65:2018:57
15Patrik SvenssonHalmstad OK66:4720:24
16Emma MarthinssonHylte OK68:3522:12
17Claes-Göran PeterssonBurseryds IF70:3024:07
18Jan ThuressonBurseryds IF70:4124:18
19Olof NordOskarströms OK71:1424:51
20Göran GustafssonOK Nackhe71:2825:05
21Ingmar JohanssonFK Friskus Varberg71:4525:22
22Otto GraffnerOK Löftan72:3526:12
23Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK72:4226:19
24Bengt EkHalmstad OK74:4528:22
25Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad75:0828:45
26Göran AnderssonFK Friskus Varberg75:5929:36
27Krister KarlssonOK Nackhe76:0429:41
28Hanna AxmalmSävedalens AIK76:4230:19
29Christer JanssonBredaryds SOK79:4333:20
30Karin StålIS Kullen87:1940:56
31Ingvar OlofssonFK Snapphanarna96:1149:48
32Kåre TengnérFK Friskus Varberg99:2052:57
33Kjell RosénOK Vivill102:5756:34
Erik MalmforsSkogspojkarnas OKEj godk.
Dan NilssonRävetofta OKEj godk.
Sebastian SanellBurseryds IFEj godk.
Lennart NylanderFalkenbergs OKEj godk.
Per JohanssonOK LöftanEj godk.

Ö9 6960 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kenth InglundFK Friskus Varberg69:040:00
2Jan LagerHalmstad OK74:145:10
3Andreas NilssonMarkaryds FK74:315:27
3Erik BengtssonFK Åsen74:315:27
5Max CoxnerLerums SOK79:2710:23
6Peter GustavssonHylte OK84:5415:50
7Mikael MårtenssonOK Vivill86:2417:20
8Mikael JohanssonOK Gisle88:1919:15
9Stig LarssonGöteborg/Majorna OK92:4623:42
10Stefan OlofssonOK Gisle93:3724:33
11Ove TorssonIK Trenne Ullared93:3924:35
12Maria HalvarssonFjärås AIK103:2834:24
13Martin StegmarkHalmstad Garnisons IF106:1537:11
14Helena JohanssonOK Gisle113:0644:02
15Anton HenrikssonHalmstad Garnisons IF129:1160:07


Skapad 2009-03-15 14:22:38 med OLA version 4.0.0