Ungdomsserien och RA-sport Cup, Klassresultatlista

2007-05-13


H16 4680 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Rasmus SchurmannHylte OK36:220:00
2Mikael AnderssonIF Rigor36:490:27
3Jonas NilssonOK Nackhe37:070:45
4Adam GeorgssonOK Nackhe37:521:30
5Per SkyggesonOK Nackhe37:591:37
6Daniel SamuelssonIK Trenne Ullared41:315:09
7Gustav MarthinssonHylte OK42:436:21
8Johan HagströmFalkenbergs OK43:026:40
9Mats HalvarssonFjärås AIK43:507:28
10Olof NordOskarströms OK49:1912:57
11Robin LarssonOK Nackhe50:3714:15
Simon BengtssonFK Friskus VarbergEj start
Mikael MalmHylte OKEj start
Marcus OhlssonFK Friskus VarbergEj start
Tomas AxelsonOK LöftanEj start
David DjupsjöOskarströms OKEj start
Daniel NielsenHylte OKEj start

H14 3650 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Joel JohnssonOK Nackhe31:160:00
2David JohanssonIK Dran31:520:36
3Erik LarssonOK Nackhe32:090:53
4Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK34:233:07
5Peter AnderssonHylte OK38:417:25
6Johan BadenfeltFalkenbergs OK45:5314:37
7Daniel GustavssonFK Friskus Varberg47:1115:55
8David KinbergerHylte OK50:1118:55
9Jonathan SchurmannHylte OK61:0729:51
Kristoffer DjupsjöOskarströms OKEj godk.

H12 2930 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Per SamuelssonIK Trenne Ullared25:010:00
2Albin SchurmannHylte OK26:231:22
3Pontus BlockgrenFalkenbergs OK28:123:11
4Andreas JohanssonHalmstad OK28:163:15
5Anton AnderssonHalmstad OK28:243:23
6Johan GustafssonOK Nackhe30:004:59
7Jacob KinbergerHylte OK31:296:28
8Anton HagströmFalkenbergs OK42:3017:29
9Jonatan RiberthIK Trenne Ullared45:1120:10

H10 2120 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Björn SamuelssonIK Trenne Ullared22:280:00
2Loke AgmarkenHalmstad OK27:014:33
Simon WikströmHalmstad OKEj start
Leo WikströmHalmstad OKEj start

D16 4220 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Elin MånssonOK Löftan33:510:00
2Kristin SchybergFjärås AIK38:474:56
3Linnea JohanssonIK Dran41:267:35
4Johanna JohanssonOK Nackhe42:238:32
5Sofie SöderblomÄtrans IF43:379:46
6Elin SchybergFjärås AIK48:0114:10
7Malin KihlbergHalmstad OK48:1414:23
8Anna GustafssonOK Nackhe55:2921:38
9Sara SkyggesonOK Nackhe57:5924:08
Sofie LarssonOK NackheEj start
Hanna ÅkessonIK DranEj start

D14 3650 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Karin ElofssonFjärås AIK39:460:00
2Amanda JohanssonHalmstad OK44:244:38
3Johanna HolménHylte OK48:479:01
4Elin AnderssonIK Dran48:589:12
5Fanny MajlövOK Nackhe50:3010:44
6Emelie LarssonFK Friskus Varberg52:1412:28
7Maria GerdleHalmstad OK57:0017:14
8Ida KihlbergHalmstad OK66:0726:21
9Lisa LarssonFK Friskus Varberg90:3550:49
10Sara NordOskarströms OK99:3859:52
11Ida JohanssonHalmstad OK119:3679:50

D12 2930 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ellen JohnssonOK Nackhe23:350:00
2Anna AnderssonIK Dran26:363:01
3Ulrika TofteredIF Rigor29:295:54
4Lisa JohanssonFK Friskus Varberg29:586:23
5Jenny HolménHylte OK30:086:33
6Sofia JohanssonOK Nackhe31:237:48
7Sara JosarpFK Friskus Varberg32:288:53
8Emma KihlbergHalmstad OK42:4519:10
9Amanda JohanssonOK Nackhe43:2719:52
10Elin KjellssonFalkenbergs OK48:1124:36
Anna GerdleHalmstad OKEj godk.

D10 2120 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Linnea KjellssonFalkenbergs OK35:330:00
2Helena HagströmFalkenbergs OK47:4712:14

U4 3650 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Daniel LjungströmFalkenbergs OK54:150:00
2Jenny AnderssonFalkenbergs OK64:109:55
3Alexander KurkimäkiHylte OK66:0411:49
4Tobias BengtssonOK Lindena73:3319:18
Robin KirkhoffHalmstad OKEj start

U3 2930 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Simon KjellinHalmstad OK22:330:00
2Jonathan JohanssonFalkenbergs OK25:142:41
3Martin OlssonHylte OK33:3911:06
4Zakarias HansonFalkenbergs OK34:4012:07
5Niklas BengtssonHylte OK39:4217:09
6Jonatan HelsingFjärås AIK45:0722:34
7Sofia NorlingOskarströms OK72:0849:35

U2 2120 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Samuel HansonFalkenbergs OK22:320:00
2Felicia KarlssonIK Trenne Ullared24:051:33
3Christoffer PerssonHylte OK26:043:32
4Fredrik LundHylte OK32:3810:06
5Sofia BengtssonOK Lindena32:5310:21
6Julia LadefogedFalkenbergs OK40:3918:07
Erik ElbHalmstad OKEj start

U1 2070 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Victor KarlssonIK Trenne Ullared18:230:00
2Mikaela AnderssonIK Trenne Ullared18:410:18
3Amanda KarlssonIK Trenne Ullared19:220:59
4Louise AnderssonIK Trenne Ullared23:245:01
5Clara JohanssonHalmstad OK28:169:53
6Hampus HalldénFalkenbergs OK30:0611:43
7Anna JohanssonFalkenbergs OK32:5114:28
8Sebastian PerssonHylte OK35:3417:11
9Tove SvenssonFalkenbergs OK37:1918:56
10Vendela HaagHalmstad OK45:4227:19
Vincent LjungstrandIK Trenne UllaredEj start
Ludvig LarssonHylte OKEj start

INSKOLNING 1680 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Alexander WessmanHalmstad OKGodkänd
Elin DjupsjöOskarströms OKGodkänd
Elisabeth LindströmOskarströms OKGodkänd
Elliott KjellinHalmstad OKGodkänd
Jackie KjellinHalmstad OKGodkänd
Julia OvikHalmstad OKGodkänd
Linus ZederinIK TrenneGodkänd
Martina WessmanHalmstad OKGodkänd
Melker KarlssonFalkenbergs OKGodkänd
Noel AgmarkenHalmstad OKGodkänd
Oscar KjellssonFalkenbergs OKGodkänd
Pontus LindströmOskarströms OKGodkänd
Alexandar MarkovicHalmstad OKEj start
Ville WikströmHalmstad OKEj start

ÖPPEN 2 2120 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anders AnderssonHylte OK22:110:00
2Catharina GerdleHalmstad OK27:345:23
3Linnea ElofssonFjärås AIK28:326:21
4Britt-Marie AnderssonFalkenbergs OK31:599:48
5Lena EliassonOskarströms OK34:4112:30
6Christer NordOskarströms OK35:4413:33
7Sofia DjupsjöOskarströms OK39:3917:28
8Helen JohanssonFalkenbergs OK41:4219:31

ÖPPEN 3 3650 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lotta SchurmannHylte OK76:110:00

ÖPPEN 4 4220 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Bo EdespongFK Friskus Varberg37:370:00
2Per GerdleHalmstad Garnisons IF43:566:19
3Carina AnderssonFK Friskus Varberg47:199:42
4Dag SvenssonHylte OK55:0817:31

ÖPPEN 5 4680 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kennet HorvathHalmstad OK33:140:00
2Linnéa JohnssonOK Nacke34:271:13
3Johan SamuelssonHalmstad OK36:263:12
4Tomas GeorgssonOK Nackhe38:445:30
5Erik GustafssonOK Nackhe39:075:53
6Tommy JohnssonOK Nackhe40:126:58
7Patrik AnderssonHylte OK40:507:36
8Emma MarthinssonHylte OK44:5211:38
9Åsa JosarpFK Friskus Varberg45:0811:54
10Peter KjellssonFalkenbergs OK48:2315:09
11Anders LarssonOK Nackhe55:4922:35
12Göran GustafssonOK Nackhe56:0622:52
13Lena JohanssonOK Nackhe62:2229:08
14Maria JohnssonOK Nackhe67:3634:22
15Britta KjellssonFalkenbergs OK69:0135:47
16Ulf OlssonFK Friskus Varberg69:1335:59
17Alf JohanssonFK Friskus Varberg69:1636:02
18Jan BengtssonFK Friskus Varberg71:2638:12
19Gunilla NilssonOK Nackhe89:0755:53
20Pia LarssonOK Nackhe89:1055:56
Jan-Olof SvenssonHalmstad OKEj start


Skapad 2007-05-13 19:57:59 med OLA version 3.5.1