Laxträffen 2008, Klassresultatlista

2008-03-16


H80 3030 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Evald GustavssonIK Trenne Ullared58:370:00
Hugo AhldénFK Friskus VarbergEj godk.

H75 3030 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sven AnderssonOK Stigen55:430:00
2Rolf ForsmanTolered-Utby Ol-klubb60:334:50
3Hans HolmqvistÖrkelljunga FK66:3910:56
4Jonny BlomqvistGöteborg-Majorna OK67:0911:26
5Arvid JohanssonOK Nackhe67:1011:27
6Åke HermanssonTolered-Utby Ol-klubb136:3680:53
7Stig SegerHjärnarps GH OL137:1281:29
Lasse OlssonIK Trenne UllaredEj godk.
Åke StrandÖrkelljunga FKEj godk.
Helmer EkbergÄtrans IFEj start
Carl-Henrik HallbergIK UvenEj start

H70 3980 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kurt LarssonOK Nackhe46:280:00
2Ragnar CollrydBredaryds SOK50:123:44
3Hans ÖstlundOK Kroppefjäll50:514:23
4Göran OlofssonFjärås AIK51:335:05
5Bernt LarssonOK Lindena54:448:16
6Ernie BroströmHalmstad OK55:018:33
7Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb56:159:47
8Stig FranssonOK Stigen56:209:52
9Leif HjertqvistIK Stern57:2210:54
10Åke HogedalKungälvs OK58:1611:48
11Tore AnderssonIK Trenne Ullared60:2613:58
12Sven-Erik LundAnderstorps OK61:4315:15
13Lennart ErikssonOK Stigen64:2417:56
14Torild BornetunSkillingaryds FK64:5918:31
15Stig JohanssonHalmstad OK65:1018:42
16Harry SöderbergFK Friskus Varberg65:3619:08
17Gert EmanuelssonFK Herkules65:3719:09
18Börje JohanssonFK Finn74:2427:56
19Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OK79:2732:59
20Totte HolmMarkbygdens OK91:5545:27
Kåre TengnérFK Friskus VarbergEj godk.

H65 3980 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lars FinbomOK Landehof45:120:00
2Gösta LindqvistOK Löftan45:180:06
3Rune ArvidssonMarkbygdens OK47:202:08
4Olle HermanssonIK Ymer49:584:46
5Bernt KvistUlricehamns OK51:005:48
6Waste ByströmOK Virdarna53:057:53
7Sven-Olof FranssonOK Stigen55:4510:33
8Harry LundströmOK Löftan56:3211:20
9Christer WestbergIFK Göteborg59:1113:59
10Allan SunnergrenHjärnarps GH OL60:1014:58
11Ingvar BengtssonOskarströms OK64:1419:02
12Börje KarlssonHalmstad OK71:2526:13
13Sven-Erik SjöholmMullsjö SOK72:0326:51
14Boris PetterssonOK Lindena76:1531:03
Bengt HanssonOK LöftanEj godk.

H60 4620 meter 26 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto47:120:00
2Ingvar BergmanOK Tranan48:181:06
3Lars-Gunnar FlinkOK Njudung52:485:36
4Per-Olof FernbergIS Skanne56:179:05
5Bo-Göran GunnarssonMarkbygdens OK56:359:23
6Kjell ErlandssonOK Lindena56:369:24
7Göran BengtssonTockarps IK58:1611:04
8Stig JohanssonBredaryds SOK60:0012:48
9Benny IvarssonFjärås AIK60:1413:02
10Lennart HermanssonStenungsunds OK60:3513:23
11Lars ÖsterbergSävedalens AIK64:1717:05
12Roy OwessonHelsingborgs SOK66:3119:19
13Ingemar LindblomIFK Göteborg67:4520:33
14Sune AnderssonHalmstad OK69:3322:21
15Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb70:5023:38
16Bengt-Rune WallströmIK Uven72:3225:20
17Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb81:2134:09
18Erling SvenssonIK Trenne Ullared84:4237:30
John OhlanderssonÖrkelljunga FKEj godk.
Lars-Olof RönnqvistOK LöftanEj godk.
Bo SenjeHalmstad OKEj godk.
Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OKEj start
Ulf JönssonLaholms IF OKEj start
Anders BjörnbergFrölunda OLEj start
Bengt GardOskarströms OKEj start
Ove ThorssonIK Trenne UllaredEj start

H55 5320 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Yngve NorellFrölunda OL46:330:00
2Sören KasperssonMarkbygdens OK52:416:08
3Bengt ArnessonIK Dran53:066:33
4Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe53:196:46
5Hans AntonssonOK Löftan54:368:03
6Tommy WesterbergIF Hagen55:098:36
7Thomas AlbinssonBredaryds SOK55:128:39
8Björn NilssonOK Nackhe57:3311:00
9Morgan LjungVaggeryds SOK58:1911:46
10Hans EkbergTrollhättans SOK58:3912:06
10Kjell MartinssonOK Tranan58:3912:06
12Ulf JogbrattOK Tranan60:0013:27
13Agne KarlssonSimlångsdalens IF60:2013:47
14Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb61:4915:16
15Lennart JakobsonTibro OK64:5618:23
16Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK69:4723:14
17Ingemar GustavssonVaggeryds SOK70:2323:50
18Anders IsakssonFjärås AIK78:2331:50
19Rolf HultmanVaggeryds SOK96:1649:43
Jan BengtssonFK Friskus VarbergEj godk.
Bengt MarmanderMarkbygdens OKEj start
Arne BogrenOK VivillEj start
Bruno PeterssonHalmstad OKEj start

H50 5650 meter 22 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Tomas GeorgssonOK Nackhe47:340:00
2Mats LindqvistSävedalens AIK52:385:04
3Morgan ErixonHylte OK53:386:04
4Jörgen IvarssonHestra IF55:448:10
5Torbjörn HalvarssonFjärås AIK58:5811:24
6Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK60:4613:12
7Stig-Ove DjurbäckKinnaströms SK61:3814:04
8Jan-Olof SvenssonBurseryds IF65:5518:21
9Anders SpånérSävedalens AIK66:0518:31
10Stefan SjöblomFrölunda OL66:1918:45
11Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK69:2321:49
12Bengt KlassonUlricehamns OK71:1123:37
13Henrik CarlssonIK Uven74:3427:00
14Bernt AnderssonIF Rigor75:0127:27
15Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK78:1930:45
16Dag SvenssonHylte OK81:4134:07
17Björn OscarssonHylte OK84:3336:59
18Alf JohanssonFK Friskus Varberg85:5238:18
Martin EickhoffSävedalens AIKEj godk.
Göran HåkanssonIK UvenEj godk.
Ingemar BertilssonFK HerkulesEj start
Sven-Åke AnderssonIF RigorEj start

H45 5930 meter 30 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Bertil ÅkessonMarkbygdens OK44:550:00
2Jan-Olof SvenssonHalmstad OK47:482:53
3Stefan LundOK Skogshjortarna48:433:48
4Lars SvantessonHjärnarps GH OL51:396:44
5Christer BorgGöteborg-Majorna OK52:177:22
6Sören SandBoxholm-Mjölby OL52:227:27
7Björn LindauTolered-Utby Ol-klubb55:2910:34
8Bengt MarthinssonHylte OK61:1416:19
9Erik TofteredIF Rigor62:2317:28
10Bengt HolménHylte OK64:2519:30
11Hans HedinHjärnarps GH OL65:1320:18
12Roger DjupsjöOskarströms OK66:2621:31
13Håkan WåhlanderFrölunda OL67:0322:08
14Sven Erik DahlbergIK Trenne Ullared69:0824:13
15Stefan PetterssonFjärås AIK70:1225:17
16Gunnar GustavssonOK Reftele72:5227:57
17Pål BengtssonIS Kullen73:1628:21
18Claes-Göran PeterssonBurseryds IF74:0429:09
19Helge PetterssonBurseryds IF76:3131:36
20Stefan DahlIS Kullen77:1032:15
21Bo Arne StåhlIS Kullen77:2432:29
22Thomas BäckströmIF Rigor77:4232:47
23Göran OlesundOK Landehof80:4935:54
Magnus JoelssonSOK 68Disk.
Lars PetrissonHjärnarps GH OLEj start
Ulf WallinSjövalla FKEj start
Magnus BerntssonIF RigorEj start
Anders LarssonOK NackheEj start
Benny JohanssonOK RefteleEj start
Per-Arne WahlgrenSjövalla FKEj start

H45 MOTION 4510 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lennart IsakssonFjärås AIK66:430:00
2Alf Johansson 2FK Friskus Varberg71:445:01
3Bengt-Åke BengtssonOK Lindena77:3610:53
4Leif LovénHalmstad OK107:2540:42
5Christer JanssonBredaryds SOK121:1954:36
Jan-Bertil LundbladOK NackheEj godk.
Sten HelmertzFK HerkulesEj start

H40 6400 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonas HanssonFK Friskus Varberg57:420:00
2Jim AxmalmSävedalens AIK61:193:37
3Roger CarlssonOK Tranan64:196:37
4Anders Z ZederinIK Trenne Ullared66:238:41
5Anders ClaessonBurseryds IF68:1510:33
6Jan ThuressonBurseryds IF71:2713:45
7Per GerdleHalmstad OK74:2716:45
8Pasi SalonenMarkbygdens OK75:4318:01
9Torbjörn KjörkFrölunda OL80:3522:53
10Per JohanssonOK Reftele88:2430:42
11Roger NilssonLaholms IF OK95:2837:46
12Mikael SvärdOK Löftan97:5240:10
13Christer HenrikssonSävedalens AIK106:0348:21
Yngve KihlbergHalmstad OKEj start
Håkan LarssonIF HallbyEj start
Johan MarsMarkbygdens OKEj start

H35 6800 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mattias LundinHalmstad OK55:380:00
2Kenneth JohanssonOK Tranan57:281:50
3Mats KindlundOK Tranan57:502:12
4Ola JodalGöteborg-Majorna OK66:1410:36
5Tony LarssonOK Skogsfalken68:2012:42
6Martin BeckmanOK Nackhe69:1513:37
7Anders ArfwedsonFrölunda OL71:1815:40
8John-Patrik TreptowOK Löftan71:4316:05
9Martin JohanssonHalmstad OK75:4620:08
10Anders CarlssonGöteborg-Majorna OK80:4525:07
11Jonas HöstHjärnarps GH OL87:5232:14
12Martin SvenssonIF Rigor89:3333:55
Mats LjungblomGöteborg-Majorna OKEj godk.
Emil ErdeliusIF RigorEj start

H21 LÅNG 12430 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Erik SagvoldenGöteborg-Majorna OK82:160:00
2Henrik JanssonOK Tisaren84:182:02
3Emil BengtssonFK Friskus Varberg84:462:30
4Daniel Andreas WernerssonGöteborg-Majorna OK86:093:53
5Erik JohanssonHalmstad OK86:103:54
6Johan HellmanVänersborgs SK86:394:23
7Mattias CarlssonIK Trenne Ullared86:514:35
8Kalle JohanssonHalmstad OK88:075:51
9Anders KleistOK Denseln88:336:17
10Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK92:5310:37
11Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OK101:3719:21
12Tobias BengtssonGöteborg-Majorna OK102:4220:26
13Alexander WestbergOK Tranan110:4028:24
14Johan SvenssonOK Vilse 87116:4434:28
15Anders H JohanssonGöteborg-Majorna OK141:5759:41
Karl TiseliusGöteborg-Majorna OKDisk.
Jonathan RosendahlVästerås SOKEj godk.
Magnus JohanssonJämsän Retki-YeikotEj godk.
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OKEj godk.
Emil BacklundDalaportens OLEj godk.
Magnus PalmGöteborg-Majorna OKEj godk.
Mats GustavssonFK Friskus VarbergEj godk.
Jonas AnderssonIF RigorEj start
Ola MartnerGöteborg-Majorna OKEj start

H21 7700 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Martin BobergIF Rigor65:500:00
2Oskar EklöfIK Ymer67:111:21
3Fredrik BartholdssonHalmstad OK68:072:17
4Markus NilssonOK Nackhe71:415:51
5Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK72:326:42
6Markus HermanssonIK Ymer72:446:54
7Daniel SvenssonMarkbygdens OK73:397:49
8Ulf LunnhedOK Reftele74:138:23
9Erik EdespongFK Friskus Varberg74:418:51
10Magnus WallinIK Trenne Ullared74:589:08
11Thomas LiljaOK Denseln78:3412:44
12Oskar LydingHylte OK81:0715:17
Nichlas WallströmSävedalens AIKEj godk.
Anton HemlinIK UvenEj start
Tobias ThorssonIK Trenne UllaredEj start
Hampus OlesundOK LandehofEj start
Erik SchultzFjärås AIKEj start
Roine SchölinÖrkelljunga FKEj start

H21 MOTION 6570 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anders AnderssonHylte OK93:500:00
2Håkan AnderssonSäffle OK107:3913:49
Morgan KristianssonOK LindenaEj start
Joel LarssonSävedalens AIKEj start

H18 LÅNG 7700 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mikael AnderssonIF Rigor65:450:00
2Erik GustafssonOK Nackhe67:462:01
3Lukas BrodinHylte OK68:242:39
4Daniel MartinssonOK Kroppefjäll69:534:08
5Tomas AxelsonOK Löftan90:2424:39
6Niklas AnderssonOK Orinto104:4138:56

H18 6400 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Daniel SamuelssonIK Trenne Ullared72:040:00
2Patrik AnderssonHylte OK76:414:37
3Joakim MagnussonOK Reftele77:055:01
4Daniel SvenssonBurseryds IF78:306:26
5Jesper StåhlIS Kullen78:456:41
6Carl O JohanssonHalmstad OK87:5515:51
7Rasmus PetterssonBurseryds IF100:5328:49
8Andreas WestbergOK Orinto101:3629:32
Christer HentzeFjärås AIKEj godk.
David DjupsjöOskarströms OKEj start

H16 5140 meter 26 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK43:270:00
2Karl-Johan WestbergOK Tranan44:431:16
3Erik ClaessonOK Orinto50:116:44
4Adam GeorgssonOK Nackhe53:2710:00
5David ArboreliusIS Kullen55:3912:12
6Mats HalvarssonFjärås AIK55:4612:19
7Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK55:4812:21
8Per SkyggesonOK Nackhe56:1512:48
9Marcus OhlssonFK Friskus Varberg56:4313:16
10David JohanssonIK Dran59:4116:14
11Linus WahlIK Vista60:3217:05
12Peter AnderssonHylte OK64:4021:13
13Tobias EdströmOK Gisle69:2826:01
14Jörgen MagnussonOK Reftele70:5927:32
15Jakob LundOK Orinto73:1329:46
16Christofer BerntssonIF Rigor73:1529:48
17Simon SvärdOK Löftan76:2833:01
18Olof NordOskarströms OK81:4238:15
19Carl LindauTolered-Utby Ol-klubb84:4041:13
20Simon BengtssonFK Friskus Varberg98:3155:04
Martin BengtssonIS KullenEj godk.
Axel KarlssonSimlångsdalens IFEj godk.
Patrik EickhoffSävedalens AIKEj start
Johan GunnarssonLerums SOKEj start
Erik LarssonOK NackheEj start
Niklas HelmertzFK HerkulesEj start

H14 4150 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anton NilssonOK Tranan42:490:00
2Jakob WahlIK Vista45:292:40
3Rasmus SvantessonHjärnarps GH OL47:234:34
4Daniel GustavssonFK Friskus Varberg54:2911:40
5Andreas JanssonOK Tranan57:5315:04
6Erik BengtssonIS Kullen66:4123:52
7Per SamuelssonIK Trenne Ullared75:2032:31
8Fredrik KjörkFrölunda OL112:3469:45
9Jonas BäckströmIF Rigor113:3670:47
10Filip BerntssonIF Rigor120:3977:50
Filip SvenssonLaholms IF OKEj godk.
Andreas JohanssonHalmstad OKEj godk.
Martin HentzeFjärås AIKEj start
Henrik MöllerFjärås AIKEj start

H12 2850 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Andreas PeterssonBurseryds IF36:190:00
2Albin SchurmannHylte OK39:273:08
3Jonatan HöstHjärnarps GH OL41:415:22
4Oskar LindqvistSävedalens AIK43:207:01
5Heino OllinSävedalens AIK44:388:19
6Johan GustafssonOK Nackhe45:249:05
7Rasmus ArfwedsonFrölunda OL47:5411:35
8Oskar VamlingFrölunda OL52:0815:49
9Oscar RenbergFK Herkules54:3318:14
10Jonas ErikssonHylte OK77:4541:26
11Tobias GustavssonOK Reftele77:5741:38

H10 2670 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonas TofteredIF Rigor24:360:00
2Olle JosarpFK Friskus Varberg24:420:06
3Eric JanssonOK Tranan26:121:36
4Jakob HöstHjärnarps GH OL27:052:29
5Johan GustavssonOK Reftele47:4923:13
6Jon HjertströmFK Friskus Varberg49:2124:45

D75 2350 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK47:310:00
2Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK56:018:30
3Anna-Lisa AnderssonIK Trenne Ullared78:0630:35
Gunvor GöranssonLaholms IF OKEj godk.

D70 2350 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunni EkbergÄtrans IF47:120:00
2Gunnel BörjessonIK Uven51:584:46
3Inez JohanssonOK Nackhe52:275:15
4Ruth GustavssonIK Trenne Ullared55:198:07
5Inger HallbergIK Uven65:5218:40
6Anita AnderssonFjärås AIK79:4432:32
Ingvor HjertqvistIK SternEj godk.
Christina HogedalKungälvs OKEj start

D65 3030 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunnel SvenssonIK Ymer49:360:00
2Ingrid HermanssonIK Ymer54:375:01
3Marie-Louise LundströmOK Löftan55:486:12
4Margareta BengtssonOK Gläntan56:427:06
5Britt RangertVäxjö AIS56:477:11
6Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb56:497:13
7Rose-Marie JohanssonFK Friskus Varberg58:379:01
8Margareta EmanuelssonFK Herkules63:0813:32
9Barbro VallinKungälvs OK63:1713:41
10Berit ByströmOK Virdarna65:5716:21
11Elisabeth RamhultFK Friskus Varberg73:5824:22
12Anna-Stina ArnessonIK Dran82:3332:57
13Birgitta ParknerOK Landehof83:5734:21
Gun LarssonOK LindenaEj start

D60 3500 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Christina SchedwinFK Herkules46:260:00
2Eva AlsinIK Ymer49:323:06
3Ingrid Rex WallströmIK Uven58:1411:48
4Kerstin JohanssonMarkbygdens OK65:5619:30
5Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK66:1219:46
6Lotta BörjessonSävedalens AIK67:1320:47
7Ann-Britt JohanssonIK Stern68:4422:18
8Carola AnderssonOK Löftan85:4939:23
Lena JönssonLaholms IF OKEj start

D55 3500 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Margareta JohanssonHalmstad OK45:330:00
2Maria NorellFK Herkules47:402:07
3Ulla CarlstedtSävedalens AIK52:186:45
4Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK53:167:43
5Karin AxelssonIK Uven55:4610:13
6Erén Lång- AlbinssonBredaryds SOK58:5313:20
7Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb59:0713:34
8Lisbeth LindqvistOK Löftan67:0121:28
9Gertie HultmanVaggeryds SOK72:4027:07
10Lena SvenssonTockarps IK101:2355:50
Sinikka KukkohoviAnderstorps OKEj godk.

D55 MOTION 2430 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Eva-Maj JohanssonMarkbygdens OK62:560:00
2Inger EismarkIFK Göteborg68:385:42
Inger PerssonFjärås AIKEj godk.

D50 3500 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anita AntonssonOK Löftan42:350:00
2Marianne KlassonUlricehamns OK48:566:21
3Monica MartinssonOK Tranan51:549:19
4Lisbeth DahlHelsingborgs SOK54:2811:53
5Eva AndreassonBorås GIF57:0714:32
6Karin MemmiHalmstad OK58:0515:30
7Elisabet MånssonOK Löftan59:1316:38
8Ewa ArnessonIK Dran59:4917:14
9Lena KarlssonHalmstad OK59:5917:24
10Marianne ThorssonIK Trenne Ullared61:3519:00
11Annmarie RöllikeOK Lindena66:0723:32
12Kerstin LarssonHylte OK67:4125:06
13Lena HåkanssonIK Uven68:0725:32
14Katarina BengtssonHalmstad OK72:3930:04
15Ann-Kristin RundbergFK Friskus Varberg76:5534:20

D45 3980 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK44:520:00
2Lena LarssonGöteborg-Majorna OK45:360:44
3Maria HalvarssonFjärås AIK46:532:01
4Monica KnutssonSävedalens AIK48:023:10
5Pia HermanssonTolered-Utby Ol-klubb51:366:44
6Eva-Carin LindgrenHalmstad OK53:168:24
7Lotta SchurmannHylte OK70:1925:27
8Silke KlickIK Stern70:4425:52
9Anette LaurellHalmstad OK72:3527:43
10Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK72:5127:59
11Gunilla PerssonÄtrans IF78:3333:41
12Birgitte AronssonFK Friskus Varberg84:4239:50
Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OKEj godk.
Maria OlssonLerums SOKEj start
Susanne EickhoffSävedalens AIKEj start

D45 MOTION 2920 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Annika PeterssonBurseryds IF51:330:00
2Kerstin OlesundOK Landehof63:2611:53
3Linnea Carling ElofssonFjärås AIK75:0723:34
4Eva-Karin JogbrattOK Tranan75:2023:47
5Ingrid AnderssonIF Rigor84:2632:53
Agneta LarssonOK NackheEj start

D40 4180 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK45:260:00
2Jeanette LarssonFK Friskus Varberg51:316:05
3Christina HalvarssonOK Kroppefjäll55:069:40
4Gunnel SvenssonOK Tranan57:4412:18
5Susanne JohanssonFjärås AIK58:4513:19
6Annika SvärdOK Löftan59:1713:51
7Carina AnderssonFK Friskus Varberg65:0919:43
8Lena JohanssonOK Nackhe73:2227:56
9Ulrika AnderssonHylte OK75:0429:38
10Lena ThuressonBurseryds IF76:3431:08
11Åsa HedinHjärnarps GH OL86:5141:25
12Susann BerntssonOK Reftele91:5246:26
Ann-Marie HanssonIS KullenEj godk.
Anne SvantessonHjärnarps GH OLEj start
Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OKEj start

D35 4290 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Berit BengtssonOK Lindena50:590:00
2Ulrika KindlundOK Tranan54:423:43
3Annica JönssonFK Friskus Varberg66:5115:52
4Malin JohanssonFK Friskus Varberg79:3028:31

D21 LÅNG 6800 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emma AnderssonSävedalens AIK55:200:00
2Louise GöthforsGöteborg-Majorna OK60:205:00
3Marie-Louise JohanssonGöteborg-Majorna OK60:595:39
4Johanna BerggrenSävedalens AIK61:266:06
5Malin SandOK Tisaren62:267:06
6Karin ElghSävedalens AIK62:447:24
7Annica PåhlstorpIFK Göteborg63:067:46
8Helena AnderssonFK Friskus Varberg64:319:11
9Maria ArvidssonGöteborg-Majorna OK66:5811:38
10Frida NeroRonneby OK67:3712:17
11Jennifer GullFK Friskus Varberg68:1612:56
12Linda WennerlundGöteborg-Majorna OK68:4913:29
13Sofia MalmqvistGöteborg-Majorna OK79:3124:11
14Marie JohanssonGöteborg-Majorna OK83:1327:53
Åsa HagnestålGöteborg-Majorna OKEj godk.
Jenny Bagge JohanssonHalmstad OKEj godk.

D21 5140 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Frida WallströmSävedalens AIK57:180:00
2Emma MarthinssonHylte OK63:286:10
3Linda SkogOK Reftele64:297:11
4Isabell HåkanssonSävedalens AIK67:4210:24
5Martina PeterssonBurseryds IF74:2117:03
6Malin OlssonGöteborg-Majorna OK75:0917:51
7Stina AhlnérGöteborg-Majorna OK79:5222:34
Johanna PetterssonOK DenselnEj godk.
Åsa BobergIF RigorEj start
Malin SchölinÖrkelljunga FKEj start

D21 MOTION 4140 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anna TorstenssonOK Gläntan63:540:00
2Karina WahlIK Vista78:5715:03
Maare OllinSävedalens AIKEj start
Kirsten TofteredIF RigorEj start

D20 LÅNG 5140 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lisa WeimannIK Uven60:010:00
2Rachel EngelerGöteborg-Majorna OK65:145:13
Annika BlombergGöteborg-Majorna OKEj start
Helena IsakssonOK LöftanEj start
Josefin BertilssonFK HerkulesEj start

D18 LÅNG 5140 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kristin EdvardsenGöteborg-Majorna OK58:330:00
2Elin StrandhagenGöteborg-Majorna OK68:5310:20
3Johanna BörjessonFK Friskus Varberg73:0814:35

D18 4180 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Julia OlesundOK Landehof56:460:00
2Lisa KaleredSkogspojkarnas OK56:540:08
3Lisa BorssénOK Kroppefjäll57:070:21
4Ingrid WadmanGöteborg-Majorna OK59:252:39
5Sara SkyggesonOK Nackhe63:456:59
6Julia EngströmTolered-Utby Ol-klubb65:368:50
7Malin KihlbergHalmstad OK70:0613:20
8Elin ThuressonBurseryds IF71:3614:50
Sofie LarssonOK NackheEj start

D16 3850 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Tove AlexanderssonStora Tuna OK37:010:00
2Elin MånssonOK Löftan40:093:08
3Karolina NygrenSkogspojkarnas OK48:0511:04
4Johanna JohanssonOK Nackhe49:4512:44
5Stina BergIS Kullen50:4413:43
6Linn SöderströmOskarströms OK51:0814:07
7Kristin SchybergFjärås AIK52:4515:44
8Karin ElofssonFjärås AIK53:4416:43
9Frida StrandbergSävedalens AIK54:3217:31
10Erika LindqvistSävedalens AIK54:3817:37
11Madeleine AttforsTolered-Utby Ol-klubb57:5420:53
12Lina NilssonOK Tranan58:4721:46
13Amilia BjörklundSävedalens AIK59:5422:53
14Johanna HolménHylte OK64:2427:23
15Amanda JohanssonHalmstad OK68:2231:21
16Fanny MajlövOK Nackhe72:3535:34
17Tove StåhlIS Kullen72:5035:49
18Frida BjörklundSjövalla FK74:4237:41
19Isabell JosefssonOK Reftele76:5839:57
20Hanna VigrenSävedalens AIK81:5144:50
Clara GarmerGöteborg-Majorna OKEj godk.
Helén TofteredIF RigorEj godk.
Emelie LarssonFK Friskus VarbergEj start

D14 3430 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anna WehlinSkogspojkarnas OK38:120:00
2Frida HedinHjärnarps GH OL38:330:21
3Linnea WahlgrenSjövalla FK43:215:09
4Julia DahlIS Kullen43:395:27
5Anna WallinSjövalla FK44:576:45
6Elin HåkanssonSkogspojkarnas OK45:036:51
7Emmeli AxmalmSävedalens AIK45:287:16
8Sara NilssonOK Tranan48:2310:11
9Julia SvärdOK Löftan49:2211:10
10Ulrika TofteredIF Rigor49:4411:32
11Elin JohanssonFjärås AIK53:3715:25
12Maja ArboreliusIS Kullen55:0716:55
13Nicole LjungdahlHjärnarps GH OL55:1417:02
14Elin ClaessonOK Orinto55:2617:14
15Amanda NygrenSkogspojkarnas OK58:1019:58
16Elin SundqvistOK Tranan64:1326:01
17Lisa JohanssonFK Friskus Varberg65:0926:57
18Cherie SjöblomFrölunda OL67:0528:53
19Emilia PålssonHjärnarps GH OL69:2131:09
20Lisa LarssonFK Friskus Varberg69:2931:17
21Emma KihlbergHalmstad OK116:3378:21
Jenny HolménHylte OKEj godk.
Henrietta ErlandssonSkogspojkarnas OKEj start
Filippa SpånérSävedalens AIKEj start
Jenny GrimbeckFK Friskus VarbergEj start

D12 2850 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kajsa HedinHjärnarps GH OL34:050:00
2Sara JosarpFK Friskus Varberg40:556:50
3Anna BengtssonIS Kullen50:0916:04
4Sofia JohanssonOK Nackhe53:1319:08
5Elin WahlgrenSjövalla FK54:2820:23
6Emma NilssonOK Tranan58:0023:55
7Clara WallinSjövalla FK59:3225:27
8Emma SvärdOK Löftan61:2627:21
9Amanda JohanssonOK Nackhe63:3629:31
10Hanna LindströmOK Tranan66:0031:55
11Erica ErikssonHjärnarps GH OL67:3433:29
12Sara KindlundOK Tranan72:0938:04
13Sofia BengtssonOK Lindena92:2058:15
Sara GrimbeckFK Friskus VarbergEj start
Lovisa JohanssonIK DranEj start

D10 2670 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lisa JohanssonOK Tranan24:520:00
2Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK26:461:54
3Klara AxelssonMarkbygdens OK27:252:33
4Lina SundqvistOK Tranan30:075:15
5Agnes BobergIF Rigor35:4910:57
6Emelie SvenssonIF Rigor41:5116:59
7Felicia CarlssonIK Trenne Ullared45:4920:57
8Vilma SvantessonHjärnarps GH OL95:4570:53
Agnes SpånérSävedalens AIKEj start

U4 3430 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Pontus HermanssonTolered-Utby Ol-klubb55:050:00
2Ida CarlssonOK Tranan68:1813:13
Jonathan SchurmannHylte OKEj start
Kristoffer DjupsjöOskarströms OKEj start

U3 2850 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Björn SamuelssonIK Trenne Ullared55:120:00
2Anna GerdleHalmstad OK58:443:32
3Jonatan HelsingFjärås AIK63:468:34
4Fredrik FinnskogOK Tranan69:0613:54
5Christoffer PerssonHylte OK69:1614:04
6Maria GerdleHalmstad OK72:3317:21
7August BengtssonOK Nackhe73:3718:25
8Oskar VigrenSävedalens AIK111:2056:08
Erik HedbergIF RigorEj godk.

U2 2670 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ludvig HolmbergOK Tranan26:300:00
2Axel DanielssonHalmstad OK31:445:14
3Viktor CarlssonIK Trenne Ullared32:346:04
4Julia AnderssonOK Tranan33:537:23
5Sebastian PerssonHylte OK34:187:48
6Simon OlaussonOK Tranan42:3016:00
7Edvin AlstéusOK Tranan42:3616:06
8Emma RenbergFK Herkules51:4425:14
9Sara BainbridgeLaholms IF OK61:4935:19
Hanna JohanssonFK Friskus VarbergEj godk.
Loke AgmarkenHalmstad OKEj start
Alfred BomanOK TrananEj start
OK TrananEj start

U1 2170 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Albin HjertströmFK Friskus Varberg34:300:00
2Pontus ErikssonHjärnarps GH OL43:068:36
Lina ErdeliusIF RigorEj start

INSKOLNING 1780 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Elin DjupsjöOskarströms OKGodkänd
Elsa BobergIF RigorGodkänd
Erik JohanssonLaholms IF OKGodkänd
Filip StrandmarkHalmstad OKGodkänd
Hugo SetthagenOK TrananGodkänd
Joesfine NilssonOskarströms OKGodkänd
Klas JohanssonOK TrananGodkänd
Madelene NilssonOskarströms OKGodkänd
Maja KindlundOK TrananGodkänd
Malin NilssonOK TrananGodkänd
Noel AgmarkenHalmstad OKGodkänd
Tim JohanssonFK Friskus VarbergGodkänd
Emma JohanssonLaholms IF OKEj godk.

ÖPPEN 1 2170 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Clara MannfolkUlricehamns OK21:220:00
2Sara NordOskarströms OK24:503:28
3Lena EliassonOskarströms OK25:003:38
4Rasmus NilssonLaholms IF OK26:114:49
5Sofie OhlssonOK Tranan32:3911:17
6Dittte MobergOskarströms OK51:4430:22
7Fredrika RydbergHylte OK60:1138:49

ÖPPEN 2 2850 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ingemar CarlssonSävedalens AIK49:580:00
2Björn KarlssonOskarströms OK53:273:29
3Josefin JohanssonOK Gläntan54:024:04
4Ann-Marie SvenssonBurseryds IF61:3711:39
5Ida KihlbergHalmstad OK62:2012:22
6Anna DanielssonHalmstad OK63:1413:16
7Lena EliassonFK Friskus Varberg64:0314:05
8Sara KarlssonOK Skogshjortarna70:1220:14
9Karin NilssonOK Nackhe72:4722:49
10Ingemar GustavssonOK Nackhe78:4928:51
11Torbjörn ToresonOK Löftan93:0943:11
12Karin SchagerlövOskarströms OK99:2849:30
Hildur OlssonIK Trenne UllaredEj godk.
Anton KarlssonOK SkogshjortarnaEj godk.

ÖPPEN 3 4040 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Per LenartssonÄtrans IF59:550:00
2Johan HjertströmFK Friskus Varberg78:1418:19
3Fredrik BöregårdOK Gläntan81:3221:37
4Catrine BöregårdOK Gläntan81:3721:42
5Susanne JohanssonHalmstad OK83:5023:55

ÖPPEN 4 2920 meter 32 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ulla TengnérFK Friskus Varberg39:550:00
2Erling SvenssonBredaryds SOK52:0512:10
3Emil AlexanderssonHylte OK53:3313:38
4Börje BengtssonHalmstad OK53:5413:59
5Karin WahlgrenSjövalla FK54:0314:08
6Inger NannesonSimlångsdalens IF59:4019:45
7Ingrid WerlinSimlångsdalens IF59:4419:49
8Ingrid HolménHylte OK60:0920:14
9Caroline HanssonOK Nackhe61:0021:05
10Tommy StrandmarkHalmstad OK61:2321:28
11Marie SöderströmOskarströms OK62:1322:18
12Magnus FällgrenOskarströms OK63:5223:57
13Amanda SoppiOK Kroppefjäll65:3925:44
14Vera TofteredIF Rigor69:0729:12
15Robert MajlövOK Nackhe69:5129:56
16Sven-Arne BengtssonOK Nackhe70:1030:15
17Emmelie GeorgssonOK Nackhe70:3630:41
18Anita JunforsOK Skogshjortarna71:4631:51
19Gunnar BengtssonOK Gläntan75:5936:04
20Margareta RylanderOK Gläntan78:0538:10
21Birgitta AxelssonOK Gläntan78:0938:14
22Hjördis ErlandssonOK Lindena81:5241:57
23Kaisa LarssonHalmstad OK87:0347:08
24Ingrid HanssonLaholms IF OK87:0847:13
25Anita CarlssonFalkenbergs OK87:5047:55
26Karl-Åke BöregårdOK Gläntan89:1849:23
27Agneta BöregårdOK Gläntan89:5049:55
28Stig SvenssonOK Virdarna92:4252:47
29Lotta LydingHylte OK115:1975:24
30Marit ErixonHylte OK115:2875:33
Uno ÅshageHalmstad OKEj godk.
Sven-Olof KarlssonVäxjö AISEj godk.

ÖPPEN 5 4150 meter 22 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ralf VidarssonOK Nackhe49:170:00
2Bengt EkHalmstad OK57:007:43
3Göran EklöfIK Ymer62:5013:33
4Ingrid JanssonOK Kroppefjäll64:1014:53
5Bo PerssonOK Lindena66:2717:10
6Mats LydingHylte OK67:5918:42
7Gert-Erik CarlssonFalkenbergs OK70:2321:06
8Hanna WallinIK Trenne Ullared71:3422:17
9Bernt JohanssonÄtrans IF71:3722:20
10Annika MarthinssonHylte OK71:5722:40
11Maria JohnssonOK Nackhe72:2423:07
12Torsten LindénIS Kullen72:4523:28
13Elisabet HemlinIK Uven75:1125:54
14Joel VigrenSävedalens AIK78:5429:37
15Kenneth WerlinSimlångsdalens IF79:1629:59
16Kenneth PalmqwistHalmstad OK79:3730:20
17Lennart VamlingFrölunda OL79:5330:36
18Annika BerntssonIF Rigor86:0136:44
19Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared90:0240:45
20Ingolf BengtssonHalmstad OK91:0341:46
21Karin LindénIS Kullen130:1380:56
Lovisa MannfolkUlricehamns OKEj godk.

ÖPPEN 6 5720 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Håkan WinnbergIK Trenne Ullared62:530:00
2Christian JanssonOK Tranan63:260:33
3Mats NordahlHalmstad Garnisons IF63:270:34
4Per SundqvistOK Tranan65:172:24
5Jan HinderTolered-Utby Ol-klubb67:084:15
5Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb67:084:15
7Robert BengtssonOK Nackhe70:437:50
8Hasse BartholdssonHalmstad OK82:0019:07
9Mats RunessonOK Lindena84:2621:33
10Weine GustavssonIK Wallgårda89:1826:25
11Linda LjungdahlHjärnarps GH OL97:3634:43
12Stefan YngvstrandHalmstads polisens IF102:2639:33

ÖPPEN 7 3030 meter 33 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mathias JanssonBredaryds SOK37:230:00
2Weronica ZederinIFK Göteborg38:180:55
3Ronny AnderssonOK Skogshjortarna40:202:57
4Karin KarlssonOskarströms OK44:156:52
5Desiré RexOK Landehof44:166:53
6Kjell JeppsonIF Rigor46:319:08
7Ingvar JacobssonOK Nackhe47:159:52
8Sylvia KarlssonOK Lindena49:0311:40
9Anita EklöfIK Ymer49:3112:08
10Ulrika HellmanOK Kroppefjäll49:5012:27
11Karl KarlssonHalmstad OK50:0212:39
12Ylva KarlssonOskarströms OK50:1012:47
13Lars MobergOK Lindena52:0514:42
14Emma SigvardssonFK Friskus Varberg53:1915:56
15Mats NilssonHylte OK54:4317:20
16Anna KinbergerHylte OK55:3418:11
17Stefan NannesonSimlångsdalens IF56:0418:41
18Conny WernerssonOK Orinto56:5419:31
19Björn LekmanIF Rigor57:3520:12
20Mikael SoppiOK Kroppefjäll62:3525:12
21Håkan JunforsOK Skogshjortarna64:0426:41
22Leif StenströmOK Nackhe64:0626:43
23Conny JohanssonLaholms IF OK66:3929:16
24Bertil SvenssonIK Trenne Ullared66:4229:19
25Lovisa KarlssonÄtrans IF71:4534:22
26Lennart MagnussonLaholms IF OK75:3338:10
27Eva-Karin DahlIS Kullen79:2742:04
28Karin StåhlIS Kullen79:2942:06
29Ingrid ÅhlundSvenljunga OK81:4044:17
30Inger BylanderSvenljunga OK84:1346:50
Anita KarlssonOskarströms OKEj godk.
Lars Gunnar EnströmOK TrananEj godk.
Stig KarlssonIK DranEj godk.

ÖPPEN 8 4620 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Thomas JosarpFK Friskus Varberg47:110:00
2Stefan AgmarkenHalmstad OK48:481:37
3Tommy JohnssonOK Nackhe51:294:18
4Gert NielsenLunds OK52:034:52
5Hanna SvenssonUlricehamns OK54:207:09
6Claes SetthagenOK Tranan54:327:21
7Per HentzeFjärås AIK56:159:04
8Håkan PerssonLaholms IF OK56:469:35
9Anders NannesonSimlångsdalens IF60:1913:08
10Christer MannfolkUlricehamns OK62:0214:51
11Ingmar JohanssonFK Friskus Varberg64:1417:03
12Bo EdespongFK Friskus Varberg65:1418:03
13Rasmus SchurmannHylte OK66:4819:37
14Göran AnderssonFK Friskus Varberg72:0024:49
15Göran GustafssonOK Nackhe77:1130:00
16Marie AnderssonHalmstad OK89:4442:33
Kurt JohanssonSvenljunga OKEj godk.

ÖPPEN 9 6400 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Peter HejdströmHalmstad OK60:450:00
2Bengt JohanssonFK Friskus Varberg62:091:24
3Hans AnderssonHalmstad OK73:1112:26
4Patrik AnderssonHalmstad OK74:5314:08
5Rikard LundGårnarps If75:3114:46
6Magnus EliassonFK Friskus Varberg77:4416:59
7Björn KarlssonHalmstad OK80:4419:59
8Staffan EdströmOK Gisle92:0531:20
9Anders SjöbergOK Reftele92:5532:10
10Håkan BjörklundSjövalla FK100:1439:29
Anna-Karin LundGårnarps IfEj godk.


Skapad 2008-03-16 18:02:08 med OLA version 3.5.1