Laxträffen, Klassresultatlista

2007-03-18


H80 2300 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK31:030:00
2Evald GustavssonIK Trenne Ullared34:403:37
3Yngve OlssonSK Graal40:109:07
4Hugo KrauseTolered-Utby Ol-klubb56:5425:51
5Ingvar WilanderAnderstorps OK65:4234:39
Hugo AhldénFK Friskus VarbergEj godk.
Arne NordahlÖrkelljunga FKEj start
Gunnar JohanssonMarkbygdens OKEj start

H75 2640 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Stig-Allan JönssonHalmstad Garnisons IF35:240:00
2Carl-Åke HanssonLaholms IF OK37:272:03
3Björn BromanGöteborg-Majorna OK37:462:22
4Sven-Johan PerssonIK Gandvik39:514:27
5Arvid JohanssonOK Nackhe41:406:16
6Sten CarlssonSävedalens AIK41:566:32
7Helmer EkbergÄtrans IF48:4513:21
8Knut CollrydBredaryds SOK56:3621:12
Carl-Henrik HallbergIK UvenEj start

H70 3740 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Göran OlofssonFjärås AIK40:590:00
2Torild BornetunSkillingaryds FK41:340:35
3Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb41:550:56
4Sven-Erik LundAnderstorps OK43:593:00
5Stig FranssonOK Stigen44:233:24
6Ingemar HolmbergIF Hagen44:273:28
7Ragnar CollrydBredaryds SOK45:004:01
8Lennart ÖstanbäckMarkbygdens OK48:537:54
9Lennart ErikssonOK Stigen49:058:06
10Bernt LarssonOK Lindena49:378:38
11Bengt OlofssonHjärnarps GH OL54:5713:58
12Göran MalmbergIK Gandvik56:3615:37
13Harry SöderbergFK Friskus Varberg57:3116:32
14Sven AnderssonOK Stigen58:0717:08
15Åke StrandÖrkelljunga FK78:0637:07
16Totte HolmMarkbygdens OK79:1038:11
KG ErikssonOK GisleEj godk.

H65 3740 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Rune ArvidssonMarkbygdens OK40:420:00
2Kurt LarssonOK Nackhe41:040:22
3Henrik BergmanFK Finn42:422:00
4Bernt KvistUlricehamns OK43:312:49
5Ernie BroströmHalmstads OK43:392:57
6Gösta LindqvistOK Löftan44:013:19
7Sven-Olof FranssonOK Stigen47:166:34
8Olle HermanssonIK Ymer47:547:12
9Gunnar KarlssonÄtrans IF48:217:39
10Harry LundströmOK Löftan49:058:23
11Lars MobergOK Lindena50:149:32
12Hans AronssonHylte OK51:3010:48
13Tore AnderssonIK Trenne Ullared53:1512:33
14Bengt HanssonOK Löftan55:2114:39
15Arne HedenfeldtAnderstorps OK56:0415:22
16Ingvar BengtssonOskarströms OK56:3315:51
17Allan SunnergrenHjärnarps GH OL57:3416:52
18Bernt JohanssonOK Gisle59:0418:22
19Boris PetterssonOK Lindena60:1519:33
20Göran BengtssonFK Finn61:0020:18
21JB LarssonOK Löftan73:5133:09
22Ragnar GudmundssonIF Rigor75:1034:28
Karl-Axel JohanssonIK UvenEj start
Bo WadensjöFK FinnEj start
Roland LagessonOK LöftanEj start

H60 4160 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ingvar BergmanOK Tranan37:370:00
2Kenneth AronssonMarkbygdens OK44:086:31
3Kjell ErlandssonOK Lindena46:038:26
4Per-Olof FernbergIS Skanne46:368:59
5Per KnubbeMarkbygdens OK49:3011:53
6Bengt GardOskarströms OK50:5713:20
7Christer SamuelssonOK Löftan53:2815:51
8Sune AnderssonHalmstads OK56:1018:33
9Björn LekmanIF Rigor57:5520:18
10Bengt StåhlHjärnarps GH OL61:1923:42
11Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK70:4233:05

H55 4710 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Stig GustavssonBredaryds SOK38:060:00
2Yngve NorellFK Herkules39:411:35
3Olle AdolfssonLerums SOK44:186:12
4Kjell MartinssonOK Tranan45:167:10
5Stig JohanssonBredaryds SOK47:089:02
6Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK48:049:58
7Hans AntonssonOK Löftan48:5010:44
8Kjell KaminskyIF Hagen49:2611:20
9Kurt JohanssonOK Gisle50:2912:23
10Ulf JogbrattOK Tranan51:4213:36
11Tommy WesterbergIF Hagen52:2414:18
12Kent IvarssonOK Skogshjortarna55:0717:01
13Anders SettergrenOskarströms OK57:0318:57
14Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK57:5819:52
15Björn EngströmLerums SOK60:1122:05
16Bengt MarmanderMarkbygdens OK65:1327:07
17Rolf GustafssonHelsingborgs SOK66:1128:05
18Jan BengtssonFK Friskus Varberg66:5028:44
19Lars-Olof RönnqvistOK Löftan68:1130:05
Tommy PetersonHelsingborgs SOKEj godk.
Ulf KristenssonHalmstads OKEj godk.
Rolf HultmanVaggeryds SOKEj start
Håkan WinnbergIK Trenne UllaredEj start

H55 MOTION 3980 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jörgen AxelssonMarkbygdens OK44:390:00
2Krister KristianssonOK Lindena47:122:33
3Bernt JosefssonUlricehamns OK48:213:42
4Sten HelmertzFK Herkules86:2441:45
Göran SvahnBorås GIFEj start

H50 5260 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Magnus AnderssonUlricehamns OK43:290:00
2Morgan ErixonHylte OK45:191:50
3Ulf PalmérUlricehamns OK46:262:57
3Sören KasperssonMarkbygdens OK46:262:57
5Anders BjörklundSävedalens AIK46:503:21
6Ulf Ä JohanssonHalmstads OK48:305:01
7Stig-Ove DjurbäckKinnaströms SK52:028:33
8Torbjörn HalvarssonFjärås AIK52:429:13
9Jan-Olof SvenssonBurseryds IF54:2410:55
10Tommy JohnssonOK Nackhe54:3011:01
11Uno MagnussonIF Hagen55:5612:27
12Anders WilanderAnderstorps OK57:5014:21
13Bernt AnderssonIF Rigor58:2915:00
14Sven-Åke AnderssonIF Rigor59:1515:46
15Bertil AxbomOK Landehof64:4621:17
16Egon JohanssonOK Tranan65:5822:29
17Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK78:5535:26
Arne BogrenOK VivillEj start
Agne KarlssonSimlångsdalens IFEj start
Bruno PeterssonHalmstads OKEj start
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OKEj start
Sune KnutssonUlricehamns OKEj start
Tomas GeorgssonOK NackheEj start
Arne AnderssonBredaryds SOKEj start

H45 5710 meter 28 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Torsten BacktemanLerums SOK45:360:00
2Stefan LundOK Skogshjortarna46:150:39
3Bo HerderssonMarkbygdens OK49:223:46
4Mikael HanssonBredaryds SOK50:134:37
5Magnus JoelssonSOK 6851:225:46
6Mats LindqvistSävedalens AIK53:378:01
7Björn LindauTolered-Utby Ol-klubb56:2710:51
8Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK56:5711:21
9Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb59:2413:48
10Bengt HolménHylte OK59:5814:22
11Arne SääfGudhems IF60:2814:52
12Bengt MarthinssonHylte OK63:4318:07
13Göran OlesundOK Landehof65:2719:51
14Christer MannfolkUlricehamns OK69:0023:24
15Krister KarlssonOK Nackhe69:5524:19
16Göran GustafssonOK Nackhe72:3326:57
17Håkan WåhlanderSjövalla FK72:4927:13
18Helge PetterssonBurseryds IF83:4738:11
19Benny JohanssonOK Reftele100:2354:47
Lars PetrissonHjärnarps GH OLEj start
Stefan GustafssonIFK GöteborgEj start
Magnus WallinMarkbygdens OKEj start
Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OKEj start
Peter ValterssonAnderstorps OKEj start
Björn ÖstmanGöteborg-Majorna OKEj start
Anders LarssonOK NackheEj start
Tomas TranbergMarkbygdens OKEj start
Roger DjupsjöOskarströms OKEj start

H40 6420 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonas HanssonFK Friskus Varberg51:370:00
2Thomas BogrenIF Hagen54:102:33
3Bengt JohanssonFK Friskus Varberg54:322:55
4Joel RydströmFK Finn60:298:52
5Lars G JohanssonVänersborgs SK62:3310:56
6Stefan PetterssonFjärås AIK64:3713:00
7Per GerdleHalmstad Garnisons IF68:1816:41
8Jan HinderTolered-Utby Ol-klubb68:2116:44
9Anders SjöbergOK Reftele68:3616:59
10Per JohanssonOK Reftele77:0425:27
11Yngve KihlbergHalmstads OK83:4232:05
Mikael SvärdOK LöftanEj start
Patrik FalkGöteborg-Majorna OKEj start
Magnus JohanssonOK LöftanEj start
Per HentzeFjärås AIKEj start
Anders ZederinIK Trenne UllaredEj start

H35 6700 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Thomas JosarpFK Friskus Varberg58:020:00
2Jan LagerHalmstads OK58:210:19
3Mattias LundinHalmstads OK61:303:28
4Ulf JohanssonOK Gisle63:365:34
5Håkan LarssonIF Hallby72:1514:13
6Niklas HanssonBurseryds IF72:4114:39
7Håkan PerssonLaholms IF OK81:4923:47
Stefan AgmarkenHalmstads OKEj start
Emil ErdeliusIF RigorEj start

H35 MOTION 4580 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anders AnderssonHylte OK53:470:00
2Lennart IsakssonFjärås AIK54:260:39
3Bengt-Åke BengtssonOK Lindena56:212:34
Dag SvenssonHylte OKEj start

H21 LÅNG 13320 meter 22 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonas PilbladOK Skogsfalken84:590:00
2Magnus PalmGöteborg-Majorna OK90:435:44
3Andreas J JohanssonGöteborg-Majorna OK91:116:12
4Thomas AspIFK Göteborg94:059:06
5Johan HellmanOK Tyr94:089:09
6Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK98:0313:04
7Magnus OlofssonFK Friskus Varberg98:5313:54
8Joakim BerglundSävedalens AIK102:3817:39
9Jens GrevilliusOK Tyr111:5026:51
10Mattias CarlssonIK Trenne Ullared113:5328:54
11Fredrik KarlssonGöteborg-Majorna OK116:0331:04
12Stefan RingOK Löftan121:5736:58
12Tobias ThorssonIK Trenne Ullared121:5736:58
14Anders JägrydLunds OK126:0841:09
15Johannes SvenssonOK Tyr129:0444:05
Andreas PerssonGöteborg-Majorna OKEj godk.
Johan KnubbeMarkbygdens OKEj godk.
Jakob SvenssonOK Pan-KristianstadEj godk.
Tobias WahlgrenIK HakarpspojkarnaEj start
Sven GranforsSävedalens AIKEj start
Marcus MillegårdSävedalens AIKEj start
Magnus AxelssonGöteborg-Majorna OKEj start

H21 7700 meter 26 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK57:410:00
2Andreas SamuelssonOK Reftele59:592:18
3Erik BengtssonFK Åsen61:293:48
4Markus HermanssonIK Ymer62:054:24
5Oskar EklöfIK Ymer64:116:30
6Magnus HanssonOK Löftan66:158:34
7Ulf LunnhedOK Reftele68:0010:19
8Victor AxbomOK Landehof68:4211:01
9Fredrik StåhlHjärnarps GH OL69:2011:39
10Roger IvarssonFjärås AIK69:3211:51
11Mikael CasselHalmstads OK71:2313:42
12William RexOK Landehof71:3413:53
13Magnus WallinIK Trenne Ullared72:1814:37
14Sebastian HasselblomFK Friskus Varberg75:3817:57
15Fredrik HjortHelsingborgs SOK77:2719:46
16Andreas IvanssonVaggeryds SOK77:3519:54
17Stefan MånssonOK Löftan78:1920:38
18Anders H JohanssonGöteborg-Majorna OK78:3420:53
19Karl GustavssonFjärås AIK83:0825:27
20Simon GeorgssonOK Nackhe84:0226:21
21Mats GustavssonFK Friskus Varberg97:1839:37
Nils Wallentin TärkHalmstads OKEj godk.
Simon LarssonMarkbygdens OKEj start
Marcus JosefssonGöteborg-Majorna OKEj start
Torkel DavidssonOK LöftanEj start
Oskar StrandOK LandehofEj start

H18 LÅNG 7700 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Carl MagnussonIF Hagen61:540:00
2Jens NyströmIF Hagen69:427:48
3Gustav EklöfIK Ymer70:589:04
4Johan KaminskyIF Hagen72:5511:01
5Erik JohanssonOK Tranan75:3413:40
6David HanssonMarkbygdens OK80:5919:05
Johan NymanIF HagenEj godk.
Per FrostIFK Moras OKEj godk.
David BejmerBromma-Vällingby SOKEj start
Erik GustafssonOK NackheEj start

H18 6420 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonathan SvenssonIF Hagen68:400:00
2Patrik AnderssonHylte OK79:4211:02
3John SternerIF Hagen84:3715:57
4Carl O JohanssonHalmstads OK87:4019:00
5Fredrik ElofssonFjärås AIK97:0628:26
Christer HentzeFjärås AIKEj godk.
Sebastian MannfolkUlricehamns OKEj start

H16 5260 meter 29 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK40:250:00
2Johan HögstrandMarkbygdens OK42:161:51
3Jakob AnderssonBredaryds SOK45:465:21
4Mikael AnderssonIF Rigor45:585:33
5Karl-Johan WestbergOK Tranan46:195:54
6Johan BergagårdTolered-Utby Ol-klubb46:486:23
7Erik WallinMarkbygdens OK49:098:44
8Per SkyggesonOK Nackhe49:208:55
9Joakim JohanssonFK Friskus Varberg49:399:14
10Mats HalvarssonFjärås AIK50:029:37
11John PerssonOK Alehof51:0210:37
12Tomas AxelsonOK Löftan51:1210:47
13Joel NilssonLerums SOK51:1710:52
14Daniel SamuelssonIK Trenne Ullared51:2110:56
15Adam GeorgssonOK Nackhe51:2811:03
16Jonas NilssonOK Nackhe52:3712:12
17Rasmus SchurmannHylte OK53:1012:45
18Daniel SvenssonBurseryds IF53:5213:27
19Gustav MarthinssonHylte OK57:5817:33
20Tomas HanssonFjärås AIK60:3320:08
21Tobias EdströmOK Gisle64:5024:25
22Simon BengtssonFK Friskus Varberg70:2630:01
23Simon SvärdOK Löftan70:4930:24
24Hugo EngströmLerums SOK77:4637:21
25Olof NordOskarströms OK80:4240:17
26Viktor WestinOK Reftele128:5788:32
Albin AnderssonMarkbygdens OKEj start
David JohanssonRydboholms SKEj start
David DjupsjöOskarströms OKEj start

H14 3980 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Simon SkogmanMarkbygdens OK31:080:00
2Johan GunnarssonLerums SOK31:500:42
3Niklas HelmertzFK Herkules33:372:29
4Henrik AnderssonBredaryds SOK34:323:24
5Johan HinderTolered-Utby Ol-klubb35:434:35
6Daniel GustavssonFK Friskus Varberg37:035:55
7Gustav MagnussonIF Hagen39:298:21
8Joel JohnssonOK Nackhe42:1211:04
9Jonatan HanssonBurseryds IF52:2721:19
10Anton JohanssonOK Tranan64:1633:08
Joakim EliassonOK AlehofEj godk.
Jonathan SchurmannHylte OKEj start
Kristoffer DjupsjöOskarströms OKEj start
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OKEj start
Peter AnderssonHylte OKEj start
Filip AnderssonMarkbygdens OKEj start
Erik LarssonOK NackheEj start
Arvid JohanssonRehns BKEj start

H12 2670 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Oskar LindqvistSävedalens AIK19:300:00
2Gustav HinderTolered-Utby Ol-klubb21:241:54
3Andreas JohanssonHalmstads OK22:222:52
4Johan GustafssonOK Nackhe24:435:13
5Alexander PihlSOK 6829:249:54
6Jakob EkmanFK Friskus Varberg38:5219:22
Albin SchurmannHylte OKEj start
Pontus AnderssonOK LöftanEj start

H10 2740 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Daniel AnderssonOK Löftan20:380:00
Loke AgmarkenHalmstads OKEj start

D75 2300 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Aster OlssonSK GraalEj godk.
Lena NordahlÖrkelljunga FKEj start

D70 2300 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunvor GöranssonLaholms IF OK37:400:00
2Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK39:572:17
3Inez JohanssonOK Nackhe41:133:33
4Ruth GustavssonIK Trenne Ullared44:086:28
Inger HallbergIK UvenEj start
Anita AnderssonFjärås AIKEj start

D65 2640 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK41:480:00
2Gunni EkbergÄtrans IF45:333:45
3Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL49:147:26
4Ingrid HanssonLaholms IF OK59:2217:34
5Margareta HolmbergIF Hagen62:1120:23
6Ing-Mari LarssonOK Löftan65:2923:41
Gunnel BörjessonIK UvenEj start
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubbEj start

D60 3240 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Eva AlsinIK Ymer41:080:00
2Ingrid Rex WallströmIK Uven43:031:55
3Marie-Louise LundströmOK Löftan43:532:45
4Gun LarssonOK Lindena44:293:21
5Carola AnderssonOK Löftan46:395:31
6Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK47:306:22
7Ingrid HermanssonIK Ymer49:528:44
8Britt RangertVäxjö Allmänna IS50:529:44
9Elisabeth RamhultFK Friskus Varberg53:5912:51
10Gunnel SvenssonIK Ymer63:1822:10
Rosa JohanssonIK UvenEj start
Gullan SvenssonHjärnarps GH OLEj start

D55 3240 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK37:050:00
2Maria NorellFK Herkules45:578:52
3Åsa StåhlHjärnarps GH OL47:3310:28
4Ann-Marie HolmströmIK Gandvik50:1113:06
5Lena JönssonLaholms IF OK52:1015:05
6Monica IvarssonOK Skogshjortarna52:4515:40
7Lotta BörjessonSävedalens AIK53:3516:30

D55 MOTION 2670 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Inger PerssonFjärås AIK44:420:00
2Britt-Marie LindgrenMarkbygdens OK46:482:06
Berit SvenssonMarkbygdens OKEj start
Eva-Maj JohanssonFritsla VIKEj start

D50 3350 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Inger WesterbergIF Hagen35:120:00
2Anita AntonssonOK Löftan37:502:38
3Monica MartinssonOK Tranan41:055:53
4Monica WassIF Hagen41:095:57
5Ann WilanderAnderstorps OK44:279:15
6My EngströmLerums SOK45:1610:04
7Marianne ThorssonIK Trenne Ullared49:3714:25
8Inger GustavssonOK Gisle51:1015:58
9Marita LarssonMarkbygdens OK58:2623:14
Ann-Britt WinnbergIK Trenne UllaredEj start
Gertie HultmanVaggeryds SOKEj start

D45 3740 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Maria HalvarssonFjärås AIK40:170:00
2Kristin HanssonMarkbygdens OK41:291:12
3Monica KnutssonSävedalens AIK42:512:34
4Christina SöderblomÄtrans IF43:483:31
5Elisabet MånssonOK Löftan44:013:44
6Lena LarssonGöteborg-Majorna OK47:387:21
7Monika NilssonOK Alehof50:2510:08
8Maria AnderssonBredaryds SOK51:2811:11
9Christina NilssonLerums SOK53:2513:08
10Annika MarthinssonHylte OK56:3216:15
11Gunilla PerssonÄtrans IF56:4316:26
12Lisa LarssonSjövalla FK58:0917:52
13Annmarie RöllikeOK Lindena59:4019:23
14Lotta SchurmannHylte OK60:3620:19
15Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb64:0523:48
Maria OlssonLerums SOKEj godk.
Agneta JohanssonRydboholms SKEj start

D45 MOTION 3460 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kerstin OlesundOK Landehof39:100:00
2Anette LaurellHalmstads OK40:371:27
3Ingrid AnderssonIF Rigor55:1716:07
4Karin HelmertzFK Herkules74:5035:40

D40 3880 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anette BernhedFK Herkules42:100:00
2Ingrid JohanssonLaholms IF OK44:342:24
3Carina AnderssonFK Friskus Varberg44:592:49
4Ulrika JohanssonOK Löftan50:017:51
5Susanne JohanssonFjärås AIK57:0914:59
6Lena ThuressonBurseryds IF58:0415:54
7Karin JägrydLunds OK58:1816:08
8Catrin SternerIF Hagen65:3923:29
9Katarina WestinOK Reftele114:2772:17
Annika SvärdOK LöftanEj start
Liselotte FalkGöteborg-Majorna OKEj start

D35 4160 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Berit BengtssonOK Lindena42:330:00
2Annica JönssonFK Friskus Varberg51:539:20
3Ulrika AnderssonHylte OK72:1629:43

D21 LÅNG 8160 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Carina SvenssonBredaryds SOK68:200:00
2Emma AnderssonSävedalens AIK69:010:41
3Åsa HellqvistOK Skogsfalken69:411:21
3Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK69:411:21
5Annica PåhlstorpIFK Göteborg71:343:14
6Elisabet LarssonGöteborg-Majorna OK72:304:10
7Jenny Bagge JohanssonHalmstads OK76:238:03
8Sofia GustafsonSävedalens AIK79:5411:34
9Caroline GreenIK Hakarpspojkarna81:0712:47
10Ingela AlvmyrenHalmstads OK81:1912:59
11Sofie PeterssonOK Pan-Kristianstad81:3013:10
12Emma GreenSävedalens AIK82:4614:26
13Åsa HagnestålGöteborg-Majorna OK84:2516:05
14Eva BülowHalmstads OK84:2916:09
15Sofia MalmqvistGöteborg-Majorna OK92:0523:45
Yvonne FjordsideSävedalens AIKEj start
Camilla BerglundSävedalens AIKEj start
Helena AnderssonFK Friskus VarbergEj start
Maria GustafssonSävedalens AIKEj start
Louise GöthforsGöteborg-Majorna OKEj start

D21 4710 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Caroline JönssonFK Friskus Varberg44:070:00
2Jenny JohanssonOK Gisle49:054:58
3Åsa MartinssonOK Tranan49:525:45
4Linda SkogHjärnarps GH OL50:226:15
5Lena MelvinsdotterIF Rigor52:578:50
6Desiré RexOK Landehof52:598:52
6Janni AxelssonSävedalens AIK52:598:52
8Annika SvenssonOK Skogsfalken53:038:56
9Marie JohanssonOK Tranan56:3712:30
10Malin OlssonGöteborg-Majorna OK68:1224:05
11Marie JinnemoHjärnarps GH OL69:5525:48
12Linda JinnemoHjärnarps GH OL83:3339:26
Sara NyströmIF HagenEj start
Lotta NilssonOK AlehofEj start
Charlotte KarlssonGöteborg-Majorna OKEj start
Maria SvenssonMarkbygdens OKEj start

D21 MOTION 3460 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lena JohanssonOK Nackhe34:290:00
2Cecilia JessenIF Hagen40:376:08
3Ingrid HolménHylte OK51:3117:02

D18 LÅNG 4710 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Angelika LarssonÖrkelljunga FK46:400:00
2Emma MarthinssonHylte OK51:204:40
3Anna WidmarkIF Hagen53:246:44
4Lisa ÅkessonIK Dran54:568:16
5Lisa WilanderAnderstorps OK56:389:58
6Mathilda JägrydLunds OK61:0914:29

D18 3880 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Malin SettergrenOskarströms OK49:250:00
2Karin TorstenssonOK Gläntan55:025:37
3Maja Persson-RiisIF Hagen58:379:12
4Sandra OswaldFjärås AIK60:2511:00
5Ida EngströmLerums SOK65:1915:54
Emma RoosFjärås AIKEj start

D16 3740 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Linda JohanssonOK Löftan39:360:00
2Ann-Sofie LarssonÖrkelljunga FK39:390:03
3Anna LarssonIF Hagen44:435:07
4Johanna JohanssonOK Nackhe44:575:21
5Ingrid WadmanGöteborg-Majorna OK45:025:26
6Sofie SöderblomÄtrans IF45:566:20
7Sara SkyggesonOK Nackhe46:206:44
8Pernilla PeterssonBurseryds IF47:357:59
9Kristin SchybergFjärås AIK47:548:18
10Cajsa BanckIF Hagen48:499:13
11Linn SöderströmOskarströms OK48:579:21
12Elin SchybergFjärås AIK49:3610:00
13Linnea JohanssonIK Dran50:0310:27
14Ellen LarssonIF Hagen50:4811:12
15Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb51:1011:34
16Ebba HjortHelsingborgs SOK51:5312:17
17Julia OlesundOK Landehof52:2212:46
18Malin KihlbergHalmstads OK66:4727:11
Sofie LarssonOK NackheEj godk.
Elin ThuressonBurseryds IFEj start

D14 3460 meter 27 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Elin HögstrandMarkbygdens OK29:470:00
2Johanna SkogumMarkbygdens OK30:210:34
3Lisa WallinMarkbygdens OK32:142:27
4Emelie ErnérOK Reftele32:172:30
5Amilia BjörklundSävedalens AIK34:224:35
6Lovisa MannfolkUlricehamns OK35:445:57
7Johanna HolménHylte OK35:566:09
8Amanda HanssonBredaryds SOK36:456:58
9Emmy ThuressonBurseryds IF36:477:00
10Anne HanssonMarkbygdens OK37:257:38
11Anna WallinSjövalla FK37:447:57
11Fanny MajlövOK Nackhe37:447:57
13Karin ElofssonFjärås AIK37:538:06
14Amanda JohanssonHalmstads OK38:539:06
15Marianne WadmanGöteborg-Majorna OK39:199:32
16Julia SvärdOK Löftan43:4113:54
17Erika LindqvistSävedalens AIK45:1315:26
18Emma JägrydLunds OK50:4020:53
19Linnea EkmanFK Friskus Varberg52:5123:04
20Elin JohanssonFjärås AIK56:4927:02
21Ida KihlbergHalmstads OK64:0534:18
Åsa BogrenIF HagenEj godk.
Jenny GrimbeckFK Friskus VarbergEj start
Linnea WahlgrenSjövalla FKEj start
Josefin AnderssonMarkbygdens OKEj start
Frida BjörklundSjövalla FKEj start
Lisa LarssonFK Friskus VarbergEj start

D12 2670 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ellen JohnssonOK Nackhe24:580:00
2Sara JosarpFK Friskus Varberg26:261:28
3Emma SvärdOK Löftan29:154:17
4Linnéa AnderssonBredaryds SOK29:274:29
5Lisa JohanssonFK Friskus Varberg29:454:47
6Amanda EkmanFK Friskus Varberg31:536:55
7Hillevi EklöwOK Löftan33:288:30
8Sofia HelmertzFK Herkules35:4710:49
9Sofia JohanssonOK Nackhe37:0712:09
10Emma KihlbergHalmstads OK62:0337:05
Clara MannfolkUlricehamns OKEj start
Sara GrimbeckFK Friskus VarbergEj start
Clara WallinSjövalla FKEj start

D10 2740 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Moa HanssonBredaryds SOK28:540:00
2Elsa AnderssonBredaryds SOK30:562:02
3Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK31:132:19

U4 3460 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lina HenrikssonSävedalens AIK88:380:00
David KinbergerHylte OKEj start
Elin SundqvistOK TrananEj start

U3 2670 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonatan BernhedFK Herkules21:030:00
2Jacob KinbergerHylte OK26:085:05
3Henrik MöllerFjärås AIK27:296:26
4Jonatan HelsingFjärås AIK27:336:30
5Jacob ThunéIF Hagen28:187:15
6Stina GustafssonTolered-Utby Ol-klubb30:119:08
Elin WahlgrenSjövalla FKEj start
Erica PetterssonSjövalla FKEj start

U2 2740 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Felicia CarlssonIK Trenne Ullared27:010:00
2Linnea AnderssonFK Friskus Varberg30:033:02
3Anna HenrikssonSävedalens AIK36:289:27
4Anna JohanssonLaholms IF OK37:3510:34
5Josefin BernhedFK Herkules39:4512:44
6Jennifer HasselblomFK Friskus Varberg41:4914:48
7Sofia BengtssonOK Lindena52:5225:51
Fanny WahlströmHylte OKEj start
Elin PetterssonSjövalla FKEj start

U1 2030 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Daniel PihlSOK 6823:540:00
2Victor KarlssonIK Trenne Ullared24:230:29

INSKOLNING 2040 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Julia BergdahlSävedalens AIKGodkänd
Julia ThuressonBurseryds IFGodkänd
Olle JosarpFK Friskus VarbergGodkänd
Tim JohanssonFK FriskusGodkänd
Lukas NilssonOK NackheEj start

ÖPPEN 1 2740 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Marianne JönssonBredaryds SOK25:160:00
2Lena EliassonOskarströms OK29:564:40
3Christer NordOskarströms OK30:014:45
4Karin SchagerlövOskarströms OK33:508:34
5Martin HentzeFjärås AIK37:4812:32
6Christina HentzeFjärås AIK50:1725:01

ÖPPEN 2 3310 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Håkan HelsingFjärås AIK30:330:00
2Marit ErixonHylte OK37:517:18
3Gunilla NilssonOK Nacke41:4511:12
4Linnéa SjöströmFjärås AIK42:3312:00
5Annika GustavssonOK Nackhe55:3425:01
Ditte MobergOskarströms OKEj godk.
Karin SettergrenOskarströms OKEj godk.

ÖPPEN 3 4350 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Andreas HjelmBurseryds IF44:370:00

ÖPPEN 4 2670 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Roger PihlSOK 6821:030:00
2Maria JohnssonOK Nackhe23:582:55
3Alexander NilssonRydboholms SK24:423:39
4Bernt JohanssonÄtrans IF26:315:28
5Tommy NilssonRydboholms SK27:296:26
6Anna KinbergerHylte OK27:446:41
7Johan SöderströmOskarströms OK28:277:24
8Marie SöderströmOskarströms OK28:347:31
9Barbro BengtssonOskarströms OK32:4511:42
10Mikael MalmHylte OK34:2913:26
11Agneta BöregårdOK Gläntan38:2217:19
11Karl-Åke BöregårdOK Gläntan38:2217:19
Frida MannfolkUlricehamns OKEj start

ÖPPEN 5 3980 meter 11 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Benny IvarssonFjärås AIK37:520:00
2Göran EklöfIK Ymer38:080:16
3Magnus JuvénOK Tranan40:002:08
4Per-Martin JohanssonIF Rigor41:013:09
5Bengt EkHalmstads OK42:214:29
6Carl LindauTolered-Utby Ol-klubb46:599:07
7Julia EngströmKlubblös47:049:12
8Karl-Erik AnderssonOskarströms OK48:1110:19
9Emma SigvardssonFK Friskus48:5911:07
10Hanna WallinIK Trenne Ullared51:1813:26
11Per MöllerFjärås AIK55:4717:55

ÖPPEN 6 5550 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anna BerlinIFK Göteborg51:280:00
2Mats RunessonOK Lindena52:030:35
3Lennart NylanderFalkenbergs OK57:296:01
4Magnus WallinMarkbygdens OK58:126:44
5Göran SvenssonHalmstads OK79:4428:16
6Bernt KarlssonOK Reftele82:5431:26

ÖPPEN 7 2640 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jan ThuressonBurseryds IF27:450:00
2Mikael MagnussonMarkbygdens OK27:520:07
3Ida SvenssonSjövalla FK28:040:19
4Klas ÅströmHerkules28:370:52
5Martin JohanssonHalmstad OK30:232:38
6Kjell JeppsonIF Rigor32:364:51
7Anna SäfstenHerkules35:047:19
8Stig GustafssonFalkenbergs OK35:407:55
9Kurt JohanssonSvenljunga OK37:389:53
10Björn KarlssonOskarströms OK39:5712:12
11Anita EklöfIK Ymer40:0212:17
12Karin KarlssonOskarströms OK40:0512:20
13Ingrid ÅhlundSvenljunga OK46:2118:36
14Monica JohanssonFK Friskus Varberg47:3619:51
15Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK50:1922:34
16Owe DammvikOskarströms OK58:2130:36
17Inger BylanderSvenljunga OK64:3036:45
Roland AnderssonFK Friskus VarbergEj godk.

ÖPPEN 8 5260 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK44:080:00
2Peter HedströmHalmstads OK48:434:35
3Erik LindgrenIF Hagen52:118:03
4Gunnar JönssonGöteborg Majorna OK59:3815:30
5Kent JogelandIK Ymer61:1817:10
6Henrik OttossonOK Skogsfalken62:5418:46
7Lars-Göran DavidssonGöteborg-Majorna OK63:0819:00
8Christer CarlssonSävedalens AIK63:3319:25
9Magnus EliassonFK Friskus Varberg64:0019:52
10Ingmar JohanssonFK Friskus Varberg64:0419:56
11Martin FriskOK Mark65:2921:21
12Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK68:1024:02
13Per JohanssonOK Löftan68:4024:32
14Anders LövgärdOK Alehof69:1725:09
15Göran AnderssonFK Friskus Varberg73:5729:49
Conny WernerssonOK OrintoEj godk.

ÖPPEN 9 6700 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Martin AnderssonFK Finn64:540:00
2Daniel HägerstrandIFK Göteborg66:331:39
3Stefan OlofssonOK Gisle80:4115:47
4Staffan EdströmOK Gisle86:2821:34


Skapad 2007-03-18 19:51:08 med OLA version 3.5.1