Breddstafetten 2006, sträcktider, Klassresultatlista

2006-09-10


INSKOLNING 2510 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Elliot KjellinHalmstads OKGodkänd
Harry DavidssonFalkenbergs OKGodkänd
Jackie KjellinHalmstads OKGodkänd
Jesper ArvidssonFalkenbergs OKGodkänd
Tim JohanssonFK Friskus VarbergGodkänd
William DavidssonFalkenbergs OKGodkänd

ÖPPEN 1 2410 meter 57 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Alf JohanssonFK Friskus Varberg19:190:00
2Ingrid WerlinSimlångsdalens IF19:370:18
3Lena EliassonOskarströms OK22:543:35
4Christer NordOskarströms OK22:583:39
5Sara BainbridgeLaholms IF OK23:284:09
6Gunvor GöranssonLaholms IF OK23:494:30
7Jenny HolménHylte OK23:594:40
8August BengtssonOK Nackhe24:174:58
9Martin SkyggesonOK Nackhe24:235:04
10Eva LarssonTolered-Utby Ol-klubb25:356:16
10John AnderssonOK Nackhe25:356:16
12Anneli SkyggesonOK Nackhe26:116:52
13Anita JohanssonHalmstads OK26:257:06
14Olle JosarpFK Friskus Varberg26:567:37
15Axel BotsjöFK Friskus Varberg27:017:42
16Viktor BotsjöFK Friskus Varberg27:187:59
17Ulla TengnérFK Friskus Varberg27:548:35
18Ann-Britt AnderssonFK Friskus Varberg28:399:20
19Robert MajlövOK Nackhe29:2210:03
20Julia MajlövOK Nackhe29:2710:08
21Victor CarlssonIK Trenne Ullared30:5311:34
22Lotta KihlbergHalmstads OK32:1312:54
23Johan ÅgrenOskarströms OK32:1412:55
24Marie ÅgrenOskarströms OK32:1512:56
25Sandra ÅgrenOskarströms OK32:1812:59
26Kevin HanssonOskarströms OK32:4913:30
27Jonny ÅgrenOskarströms OK34:0814:49
28Carina HanssonOskarströms OK34:1915:00
29Karin SettergrenOskarströms OK34:2215:03
30Louise AnderssonIK Trenne Ullared35:1115:52
31Sara HammarbergIK Trenne Ullared35:1215:53
32Anna-Lena AnderssonIK Trenne Ullared35:1916:00
32Malin BertilssonIK Trenne Ullared35:1916:00
34John JohanssonIK Trenne Ullared35:3616:17
35Eddy SchulzOK Löftan35:4316:24
36Kalevi HöglundOK Löftan35:5816:39
37Bengt BengtssonOK Lindena36:1416:55
38Filip BengtssonOK Lindena36:1516:56
39Eva SchulzOK Löftan37:1217:53
40Aina HanssonOK Löftan39:4020:21
40Karin KarlssonOK Löftan39:4020:21
42Julia GrimbeckFK Friskus Varberg56:2937:10
43Johan GrimbeckFK Friskus Varberg56:3737:18
44Lars GrimbeckFK Friskus Varberg56:4437:25
45Ida BlickanderOK Löftan61:4342:24
45Birgitta StaafOK Löftan61:4342:24
47Emma BlickanderOK Löftan62:1242:53
48Pierre BlickanderOK Löftan62:1342:54
49Felicia JohanssonOK Nackhe62:4043:21
49Emelie BeckmanOK Nackhe62:4043:21
51Lennart PerssonIK Trenne Ullared63:2144:02
52Eva-Lena PerssonIK Trenne Ullared63:2344:04
53Alva WallinIK Trenne Ullared63:2444:05
54Annica GustafssonOK Nackhe63:5644:37
55Agneta LarssonOK Nackhe64:0244:43
56Natalie LangenbachOK Nackhe64:0444:45
57Marianne BengtssonOK Nackhe64:0944:50

ÖPPEN 4 3120 meter 46 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jonas NielsenOK Skogshjortarna28:030:00
2Harry LundströmOK Löftan35:026:59
3Mats GunnarssonSimlångsdalens IF36:038:00
4Carl JohanssonHalmstads OK36:058:02
5Per LiljerosTolered-Utby Ol-klubb36:278:24
6Erling SvenssonIK Trenne Ullared37:289:25
7Morgan KarlssonOK Löftan38:1810:15
8Stig GustafssonFalkenbergs OK39:0711:04
9Björn LekmanIF Rigor39:2411:21
10Annika EdhOK Skogshjortarna40:1312:10
11Karin MemmiHalmstads OK42:1214:09
12Lasse OlssonIK Trenne Ullared44:3816:35
13Stefan NannesonSimlångsdalens IF45:0717:04
14Bo SenjeHalmstads OK45:1617:13
15Bengt HanssonOK Löftan45:1917:16
16Marie-Louise LundströmOK Löftan45:3417:31
17Boris PetterssonOK Lindena46:2118:18
18Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK48:1920:16
19Pontus BlockgrenFalkenbergs OK48:2420:21
20Hanna WallinIK Trenne Ullared48:4320:40
21Catarina BengtssonOK Nackhe49:3021:27
22Robert BengtssonOK Nackhe49:4321:40
23Kenneth werlinSimlångsdalens IF50:3122:28
24Albin SchurmannHylte OK50:5122:48
25Bengt-Åke BengtssonOK Lindena50:5822:55
26Mattias KarlssonOK Löftan52:3224:29
27Arne PerssonHylte OK52:3924:36
28Eric GardOK Löftan52:4624:43
29Rune KarlssonOK Löftan53:5225:49
30Gert MårtenssonIK Trenne Ullared54:0326:00
30Axel MårtenssonIK Trenne Ullared54:0326:00
32Ingvar AnderssonOK Nackhe54:1726:14
33Lennart MagnussonLaholms IF OK55:0927:06
34Ing-Mari LarssonOK Löftan60:1132:08
35Bengt KarlssonOK Lindena64:4736:44
36Sonja KarlssonOK Lindena64:4936:46
37Pia LarssonOK Nackhe64:5236:49
38Ida NorrströmIK Trenne Ullared65:3237:29
39Ann-Charlotte LarssonIK Trenne Ullared65:3637:33
40Anna-Lisa AnderssonIK Trenne Ullared68:1340:10
41Ingemar GustavssonOK Nackhe69:3241:29
42Tobias BengtssonOK Lindena70:0241:59
43Anita IgerudOK Löftan70:5842:55
44Bertil SvenssonIK Trenne Ullared73:1545:12
45Inga-Maj RingOK Löftan83:2655:23
Dag SvenssonHylte OKEj godk.

ÖPPEN 5 4180 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK29:350:00
2Dan WinnbergIK Trenne Ullared30:391:04
3Alexander LarssonIK Trenne Ullared34:455:10
4Per GerdleHalmstads OK35:085:33
5Bengt MarthinssonHylte OK38:028:27
6Emil ErdeliusIF Rigor38:569:21
7Björn JohanssonHjortens SK40:3511:00
8Bo EdespongFK Friskus Varberg42:2212:47
9Marcus KarlssonSimlångsdalens IF46:0716:32
10Bengt HolménHylte OK46:5617:21
11Peter JohanssonSimlångsdalens IF49:1219:37
12Emma MarthinssonHylte OK50:0220:27
13JB LarssonOK Löftan70:1840:43
14Lotta SchurmannHylte OK73:4644:11
15Jörgen JohanssonHylte OK80:4451:09
16Ronnie StaafOK Löftan81:1951:44
17Britt-Marie JohanssonHylte OK81:3251:57
18Erika HuverödIK Stern93:5464:19
Jonathan SchurmannHylte OKEj godk.

Sträcka 1 3240 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mikael AnderssonIF Rigor Lag 127:030:00
2Erik LarssonOK Nackhe Lag 127:100:07
3Tore MårtenssonOK Vivill Lag 127:110:08
4Håkan WinnbergIK Trenne Lag 127:120:09
5Hans AntonssonOK Löftan Lag 127:130:10
6Per SkyggesonOK Nackhe Lag 227:150:12
7Ove ThorssonIK Trenne Lag 227:240:21
8Tobias JohanssonLaholms IF Lag 227:270:24
9Kjell ErlandssonOK Lindena Lag 127:330:30
10Susanne NilssonHalmstads Ok Lag 127:570:54
11Joel JohnssonOK Nackhe Lag 328:371:34
12Olof NordOskarströms OK Lag 231:023:59
13Robin LarssonOK Nackhe Lag 433:346:31
14Annmarie RöllikeOK Lindena Lag 235:288:25
15Ulf JönssonLaholms IF Lag 135:308:27
16Per-Olof NannesonSimlångsdalens IF Lag 135:538:50
17Kåre TengnérFK Friskus Varberg Lag 239:1412:11
18Carola AnderssonOK Löftan Lag 239:3412:31
19Kjell RosénOK Vivill Lag 252:3725:34
20Malin KihlbergHalmstads OK Lag 258:2231:19
21Emelie LarssonFK Friskus Varberg Lag 158:5331:50
22Gun LarssonOskarströms OK Lag 163:1836:15
Christina SöderblomÄtrans IF Lag 1Ej start

Sträcka 2A 2660 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Adam GeorssonOK Nackhe Lag 215:100:00
2Simon RosénOK Vivill Lag 117:202:10
3Sara GrimbeckFK Friskus Varberg Lag 218:173:07
4Anna GustafssonOK Nackhe Lag 118:233:13
5Kurt LarssonOK Nackhe Lag 319:244:14
6Malin ArvidssonOK Vivill Lag 219:384:28
6Ylva HäggströmIF Rigor Lag 119:384:28
8Josefin EvertssonOK Löftan Lag 119:524:42
9Karl-Erik AnderssonOskarströms OK Lag 119:594:49
10Maria GerdleHalmstads OK Lag 220:105:00
11Bernt LarssonOK Lindena Lag 120:395:29
12Amanda JohanssonHalmstads Ok Lag 121:116:01
13Kristoffer DjupsjöOskarströms OK Lag 221:136:03
14Linnea EkmanFK Friskus Varberg Lag 121:346:24
15Gunnar AnderssonIK Trenne Lag 221:576:47
16Felicia CarlssonIK Trenne Lag 122:287:18
17Mauritz BrorssonSimlångsdalens IF Lag 123:278:17
18Pontus KarlssonLaholms IF Lag 224:239:13
19Bertil KarlssonOK Nackhe Lag 424:449:34
20Maja-Lisa HanssonOK Lindena Lag 225:3410:24
21Oliver SchultzOK Löftan Lag 227:2112:11
22Ingrid HanssonLaholms IF Lag 132:0116:51
Gustav AnderssonÄtrans IF Lag 1Ej start

Sträcka 2B 2660 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Axel ErlandssonOK Vivill Lag 115:140:00
2Filip EliassonOK Löftan Lag 116:581:44
3Simon SvärdOK Löftan Lag 217:422:28
4Andreas JohanssonHalmstads Ok Lag 117:562:42
5Jenny GrimbeckFK Friskus Varberg Lag 219:324:18
5Kayli SobovitchOK Nackhe Lag 319:324:18
7Caroline KarlssonOK Nackhe Lag 220:525:38
8Fanny MajlövOK Nackhe Lag 121:025:48
9Mikaela AnderssonIK Trenne Lag 221:596:45
10Simon KjellinHalmstads OK Lag 222:457:31
11Annika JohanssonIK Trenne Lag 123:007:46
12Bertil AnderssonFK Friskus Varberg Lag 123:418:27
13Sofie BörjessonOK Nackhe Lag 424:299:15
Martin JohanssonOK Vivill Lag 2Ej godk.

Sträcka 3B 4040 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jan LagerHalmstads Ok Lag 124:100:00
2Mattias CarlssonIK Trenne Lag 125:201:10
3Tomas GeorgssonOK Nackhe Lag 125:451:35
4Thomas JosarpFK Friskus Varberg Lag 127:022:52
5Stefan RingOK Löftan Lag 127:573:47
6Bengt JohanssonFK Friskus Varberg Lag 228:154:05
7Anders JohanssonIK Trenne Lag 228:294:19
8Roger DjupsjöOskarströms OK Lag 230:176:07
9Oskar WaldemarssonOK Nackhe Lag 230:276:17
10Kalle ArvidssonOK Vivill Lag 232:338:23
11Roger KjellinHalmstads OK Lag 233:369:26
12Mikael JohanssonOK Nackhe Lag 335:5911:49
13Johan BadhOK Vivill Lag 136:5712:47
14Mikael SvärdOK Löftan Lag 238:2314:13
15Lars JohanssonOK Nackhe Lag 444:3020:20

Sträcka 3A 4040 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Stefan AgmarkenHalmstads Ok Lag 126:390:00
2Björn KarlssonOskarströms OK Lag 227:140:35
3Tobias ThorssonIK Trenne Lag 127:210:42
4Magnus HanssonOK Löftan Lag 128:021:23
5Magnus WallinIK Trenne Lag 229:583:19
6Martin BeckmanOK Nackhe Lag 130:173:38
7Håkan LangenbachOK Nackhe Lag 331:495:10
8Andreas HanssonOK Lindena Lag 132:085:29
9Jonas AnderssonIF Rigor Lag 132:265:47
10Gustav ErlandssonOK Vivill Lag 232:486:09
11Simon GeorgssonOK Nackhe Lag 232:546:15
12Sebastian HasselblomFK Friskus Varberg Lag 133:036:24
13Bengt ArvidssonOK Vivill Lag 135:008:21
14Agne KarlssonSimlångsdalens IF Lag 135:188:39
15Johan VirtaOskarströms OK Lag 135:549:15
16Håkan PerssonLaholms IF Lag 136:199:40
17Johan HanssonOK Löftan Lag 238:0411:25
18Ingmar JohanssonFK Friskus Varberg Lag 238:1011:31
19Fredrik MagnussonLaholms IF Lag 241:1814:39
20Kent HanssonOskarströms OK Lag 143:3516:56
20Göran GustafssonOK Nackhe Lag 443:3516:56
22Christer JohanssonHalmstads OK Lag 246:1919:40
23Krister KristianssonOK Lindena Lag 250:2223:43
Gunnar KarlssonÄtrans IF Lag 1Ej start

Sträcka 4A 1420 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Johan GustafssonOK Nackhe Lag 18:420:00
2Leif AnderssonIK Trenne Lag 19:551:13
3Zini DexhavOK Löftan Lag 110:001:18
4Jessica HåkanssonSimlångsdalens IF Lag 110:201:38
5Malin AllansonIF Rigor Lag 110:351:53
6Erik ErlandssonOK Vivill Lag 210:391:57
7Hillevi EklövOK Löftan Lag 210:592:17
8Jakob AdlersLaholms IF Lag 111:092:27
9 VakantOK Nackhe Lag 211:142:32
10Sara JosarpFK Friskus Varberg Lag 111:252:43
11Inez JohanssonOK Nackhe Lag 411:272:45
12Amanda JohanssonOK Nackhe Lag 312:043:22
13Anna GerdleHalmstads Ok Lag 112:544:12
14Andrea DjupsjöOskarströms OK Lag 113:044:22
15Anna RosénOK Vivill Lag 113:134:31
16Emma KihlbergHalmstads OK Lag 213:465:04
17Lisa JohanssonFK Friskus Varberg Lag 213:535:11
18Sofia BengtssonOK Lindena Lag 114:195:37
19Hildur OlssonIK Trenne Lag 214:215:39
20Sara NordOskarströms OK Lag 215:026:20
21Emelie KarlssonLaholms IF Lag 215:567:14
22Ebba BengtssonOK Lindena Lag 216:417:59
Ludvig AlexÄtrans IF Lag 1Ej start

Sträcka 4B 1420 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Pontus AnderssonOK Löftan Lag 17:450:00
2Ellen JohnssonOK Nackhe Lag 18:240:39
3Daniel AnderssonOK Löftan Lag 28:451:00
4Mikael OskarssonOK Nackhe Lag 39:291:44
5Jakob EkmanFK Friskus Varberg Lag 210:102:25
6Amanda EkmanFK Friskus Varberg Lag 110:553:10
7Ida KihlbergHalmstads OK Lag 211:143:29
8Cecilia EinarssonOK Nackhe Lag 411:203:35
9Fredrik BadhOK Vivill Lag 211:283:43
10Arvid JohanssonOK Nackhe Lag 211:363:51
11Ulrika TofteredIF Rigor Lag 111:504:05
12Jesper JonssonOK Vivill Lag 113:025:17
13Loke AgmarkenHalmstads Ok Lag 113:435:58
14Elin DjupsjöOskarströms OK Lag 215:017:16

Sträcka 5A 3240 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anders ZederinIK Trenne Lag 124:300:00
2Tommy JohnssonOK Nackhe Lag 125:140:44
3Anders NannesonSimlångsdalens IF Lag 127:162:46
4Alf PerssonOK Lindena Lag 129:024:32
5Anders SettergrenOskarströms OK Lag 229:244:54
6Bengt PerssonHalmstads OK Lag 233:459:15
7Ulrika JohanssonOK Löftan Lag 134:3310:03
8Rolf LarssonIK Trenne Lag 236:0911:39
9Jan BörjessonFK Friskus Varberg Lag 137:0512:35
10Yngve KihlbergHalmstads Ok Lag 138:3914:09
11Maria JohnssonOK Nackhe Lag 339:1314:43
12Lars MobergOK Lindena Lag 239:4515:15
13Gert ErlandssonLaholms IF Lag 240:2815:58
14Steffen HäggströmIF Rigor Lag 142:4818:18
15Emma SigvardssonFK Friskus Varberg Lag 246:5222:22
16Carl-Åke HanssonLaholms IF Lag 147:4823:18
17Marie-Louise KarlssonOK Löftan Lag 250:1025:40
18Maria ErlandssonOK Vivill Lag 257:2732:57
19Gunvor WaldemarssonOK Nackhe Lag 260:5036:20
20Sofia DjupsjöOskarströms OK Lag 161:3337:03
21Inger JohanssonOK Nackhe Lag 472:4148:11
22Marita RosénOK Vivill Lag 181:1356:43
Lovisa KarlssonÄtrans IF Lag 1Ej start

Sträcka 5B 3240 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Jan-Olof SvenssonHalmstads Ok Lag 124:080:00
2Ove AnderssonOK Löftan Lag 125:211:13
3Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe Lag 126:272:19
4Björn KarlssonHalmstads OK Lag 228:094:01
5Eric TofteredIF Rigor Lag 129:355:27
6Mikael MårtenssonOK Vivill Lag 129:425:34
7Björn NilssonOK Nackhe Lag 230:096:01
8Malin JohanssonFK Friskus Varberg Lag 234:5710:49
9Jeanette LarssonFK Friskus Varberg Lag 135:2811:20
10Erik JakobssonOK Nackhe Lag 438:0013:52
11Anders LarssonOK Nackhe Lag 338:2414:16
12Mats NilssonOskarströms OK Lag 138:4714:39
13Per JohanssonOK Löftan Lag 244:0019:52
14Ing-Mari BadhOK Vivill Lag 269:3445:26

Sträcka 6 3240 meter 23 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Eva BülowHalmstads Ok Lag 131:110:00
2Berit BengtssonOK Lindena Lag 131:270:16
3Åsa JosarpFK Friskus Varberg Lag 132:331:22
4Britt-Marie MagnussonLaholms IF Lag 132:511:40
5Carina StrandefjordIF Rigor Lag 134:423:31
6Charlotte AgrellOK Löftan Lag 136:195:08
7Carina AnderssonFK Friskus Varberg Lag 236:445:33
8Johanna JohanssonOK Nackhe Lag 138:207:09
9Lena KarlssonHalmstads OK Lag 241:1910:08
10Marianne ThorssonIK Trenne Lag 241:5910:48
11Ann-Britt WinnbergIK Trenne Lag 143:0111:50
12Lena JohanssonOK Nackhe Lag 243:1812:07
13Sofie LarssonOK Nackhe Lag 343:5012:39
14Ylva KarlssonOskarströms OK Lag 244:4613:35
15Mary OttossonLaholms IF Lag 254:4523:34
16Ida ArvidssonOK Vivill Lag 256:2725:16
17Karin ArvidssonOK Vivill Lag 156:3025:19
18Gun LarssonOK Lindena Lag 257:4326:32
19Susanne EliassonOK Löftan Lag 268:3137:20
20Helen GunnarssonSimlångsdalens IF Lag 171:5540:44
21Emmelie GeorgssonOK Nackhe Lag 472:5841:47
Karin KarlssonOskarströms OK Lag 1Ej godk.
Gunilla PerssonÄtrans IF Lag 1Ej start


Skapad 2006-09-10 14:13:13 med OLA version 3.5.1