Vårserien 2006-05-21, Klassresultatlista

2006-05-21


D10 1980 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sofia JohanssonOK Nackhe20:260:00
2Emma AnderssonIK Dran21:140:48
3Klara AnderssonIK Dran27:136:47

D12 2450 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Matilda MartinssonFalkenbergs OK15:480:00
2Julia SvärdOK Löftan16:090:21
3Ellen JohnssonOK Nackhe18:062:18
4IDA KihlbergHalmstads OK23:568:08
5Anna AnderssonIK Dran24:438:55
6Nora Kummel-WelterOK Nackhe25:209:32
7Kayli SobovitchOK Nackhe26:4610:58
8Emma KihlbergHalmstads OK31:2215:34

D14 2620 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Elin MånssonOK Löftan13:570:00
2Amanda MartinssonFalkenbergs OK16:522:55
3Elin SchybergFjärås AIK17:343:37
4Elin AnderssonIK Dran18:544:57
5Amanda JohanssonHalmstads OK19:195:22
6Kristin SchybergFjärås AIK19:395:42
7Anna GustafssonOK Nackhe21:557:58
8Emelie LarssonFK Friskus Varberg23:399:42
9Fanny MajlövOK Nackhe24:3210:35
10Petronella NygrenHalmstads OK25:2311:26
11Lisa ErikssonHylte OK27:4813:51
Linnea SvenssonFjärås AIKEj godk.
Johanna JohanssonOK NackheEj godk.
Lovisa AnderssonHalmstads OKEj godk.

D16 2670 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sofie SöderblomÄtrans IF18:230:00
2Malin SettergrenOskarströms OK19:100:47
3Sara SkyggesonOK Nackhe19:200:57
4Johanna BörjessonFK Friskus Varberg19:291:06
5Hanna ÅkessonIK Dran22:594:36
6Linnea JohanssonIK Dran23:465:23
Malin KihlbergHalmstads OKEj godk.

H10 1980 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Johan GustafssonOK Nackhe12:020:00
2Jacob KinbergerHylte OK14:532:51
3Albin SchurmannHylte OK15:033:01
4Daniel AnderssonOK Löftan15:503:48
5Jonas ErikssonHylte OK29:0717:05
Axel WahlströmHylte OKEj start

H12 2450 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Andreas JohanssonHalmstads OK16:500:00
2Pontus AnderssonOK Löftan18:592:09
3Jonathan JohanssonFalkenbergs OK19:523:02
4David KinbergerHylte OK21:254:35
5Albert GustavssonFalkenbergs OK21:354:45
6Anton HagströmFalkenbergs OK22:495:59
7Per SamuelssonFagereds IF23:086:18
8Eddy SchulzOK Löftan36:2819:38

H14 2620 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gustav MarthinssonHylte OK14:520:00
2Johan HagströmFalkenbergs OK15:160:24
3Erik LarssonOK Nackhe15:270:35
4Mats HalvarssonFjärås AIK16:171:25
5David JohanssonIK Dran16:592:07
6Per SkyggesonOK Nackhe17:432:51
7Filip EliassonOK Löftan17:523:00
8Joel JohnssonOK Nackhe18:123:20
9Elias JakobssonIK Dran18:153:23
10Henning GustavssonFalkenbergs OK18:193:27
11Peter AnderssonHylte OK19:004:08
12Otto BrodinHylte OK19:294:37
13Simon SvärdOK Löftan21:016:09
14Elis Kummel-WelterOK Nackhe25:4810:56
15Olliver SchulzOK Löftan26:5212:00
Jonas NilssonOK NackheEj godk.

H16 2940 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Joakim JohanssonFK Friskus Varberg15:410:00
2Andreas BengtssonFalkenbergs OK16:471:06
3Christian NilssonOK Löftan16:551:14
4Daniel SamuelssonFagereds IF17:011:20
5Erik GustafssonOK Nackhe17:131:32
6Rasmus SchurmannHylte OK17:221:41
7Lukas BrodinHylte OK17:231:42
8Erik ÅkessonIK Dran18:032:22
9Tomas AxelsonOK Löftan18:242:43
10Tomas HanssonFjärås AIK18:372:56
11Tobias JohanssonLaholms IF OK19:414:00
Marcus KarlssonHalmstads OKEj godk.
Carl O JohanssonHalmstads OKEj godk.

INSKOLNING 1880 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Axel CarlenHylte OKGodkänd
Deniz AnderssonFalkenbergs OKGodkänd
Linn NeilsenHylte OKGodkänd
Oskar GudmundssonHylte OKGodkänd
Zebastian AnderssonFalkenbergs OKGodkänd
Emanuel BorgHylte OKEj godk.

U1 1780 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Emma LedelFalkenbergs OK12:290:00
2Elias BorgHylte OK14:261:57
3Ludwig AléxÄtrans IF14:432:14
4Mikaela AnderssonIK Trenne Ullared15:012:32
5Felicia CarlssonIK Trenne Ullared15:082:39
6Samuel HansonFalkenbergs OK15:262:57
7Helena HagströmFalkenbergs OK16:153:46
8Viktor CarlssonIK Trenne Ullared16:294:00
9Martin OlssonHylte OK17:254:56
10Jesper BergströmHylte OK18:446:15
11Jack HolmOK Löftan18:566:27
12Emma SvärdOK Löftan26:0413:35
13Fredrik LundHylte OK27:0714:38
14Ninni WintvikÄtrans IF28:0215:33
15Pernilla AnderssonOK Löftan30:3618:07
16Carl WintvikÄtrans IF37:0424:35
Sanna GudmundssonHylte OKEj start

U2 1980 meter 12 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Johanna HenrikssonFalkenbergs OK12:350:00
2David JakobssonIK Dran13:230:48
3Jenny AnderssonFalkenbergs OK15:553:20
4Linnea KjellssonFalkenbergs OK17:415:06
5Elin KjellssonFalkenbergs OK18:446:09
6Sara SöderblomÄtrans IF18:476:12
7Charlie BergströmFalkenbergs OK20:227:47
8Zakarias HansonFalkenbergs OK20:337:58
9Niklas BengtssonHylte OK21:509:15
10William JohanssonFalkenbergs OK23:5111:16
Albin AxelssonHylte OKEj start
Jonatan RiberthFagereds IFEj start

U3 2450 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Johan BadenfeltFalkenbergs OK18:140:00
2Daniel NeilsenHylte OK20:392:25
3Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK21:383:24
4Mikael MalmHylte OK24:105:56
5Jenny HolmenHylte OK25:447:30
6Pontus BlockgrenFalkenbergs OK27:169:02
Erik BondessonFalkenbergs OKEj godk.
Fanny WahlströmHylte OKEj start

U4 2620 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Fredrik Johansson IIHalmstads OK19:290:00
2Johanna HolménHylte OK24:094:40
3Jonathan SchurmannHylte OK29:3610:07


Skapad 2006-05-21 18:40:02 med OLA version 3.5.0