Laxträffen 2005, Klassresultatlista

2005-03-20


H80 2650 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Uno ÅshageHalmstads OK37:220:00
2Hugo AhldénFK Friskus Varberg44:146:52
3Nils CarlssonFK Snapphanarna46:048:42

H75 3410 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Helmer EkbergÄtrans IF34:520:00
2Stig-Allan JönssonHalmstad Garnisons IF35:360:44
3Gösta PetterssonIK Uven39:114:19
4Nisse BohmanOK Kompassen45:2210:30
5Ingvar WilanderAnderstorps OK46:3511:43
6Evald GustavssonFagereds IF47:0012:08
Rolf GustavssonHalmstads OKEj start
Lars-Gunnar EnströmOK TrananEj start

H70 4060 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Harry SöderbergFK Friskus Varberg37:110:00
2Sven-Erik LundAnderstorps OK41:164:05
3John VallinStora Tuna IK43:216:10
4Stig SegerHjärnarps GH OL43:316:20
5Ragnar CollrydBredaryds SOK43:496:38
6Björn BromanGöteborg-Majorna OK45:378:26
7KG ErikssonOK Gisle46:279:16
8Carl-Henrik HallbergIK Uven49:3812:27
9Lasse OlssonIK Trenne Ullared60:1623:05
10Arvid JohanssonOK Nackhe62:0424:53
11Stig KarlssonIK Dran65:2728:16
12Totte HolmOK Räven71:0533:54
Sven AnderssonOK StigenEj start

H65 4060 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ernie BroströmHalmstads OK36:490:00
2Bo SvenssonTockarps IK37:460:57
3Mats-Erik AnderssonUlricehamns OK38:081:19
4Sven-Olof FranssonOK Stigen40:083:19
5Bo WadensjöFK Finn40:363:47
6Bernt JohanssonOK Gisle40:554:06
7Jan-Åke BjörklundVisborgs OK40:564:07
8Allan SunnergrenHjärnarps GH OL42:285:39
9Bernt LarssonOK Lindena43:056:16
10Tore AnderssonFagereds IF45:158:26
11Lennart ÖstanbäckIK Ymer45:338:44
12Boris PetterssonOK Lindena51:4114:52
13Karl-Erik AnderssonOskarströms OK51:5615:07
14Bengt OlofssonHjärnarps GH OL53:1616:27
15J B LarssonOK Löftan54:1617:27
Börje JohanssonFK FinnEj start
Torsten ClaessonOK ÄlmeEj start
Lennart NymanHestra IFEj start

H60 4480 meter 27 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Morgan LjungVaggeryds SOK35:270:00
2Kenneth AronssonFritsla VIK35:510:24
3Waste ByströmOK Virdarna36:250:58
4Olle HermanssonIK Ymer36:501:23
5Ulf JönssonLaholms IF39:394:12
6Hans-Thore HanssonFK Friskus Varberg40:204:53
7Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb40:445:17
8Bengt GardOskarströms OK40:505:23
9Per DalbergIK Stern41:456:18
10Henrik BergmanFK Finn41:566:29
11Bernt KvistUlricehamns OK42:016:34
12Lars LjungbergTrollhättans SOK42:126:45
13Pär-Erik JohanssonKinnaströms SK42:497:22
14Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK44:529:25
15Christer WestbergIFK Göteborg46:0410:37
16Leif CliffordsonSävedalens AIK47:0211:35
17Bengt-Rune WallströmIK Uven47:5312:26
18Bengt HanssonOK Löftan49:2013:53
19Karl-Axel JohanssonIK Uven50:2314:56
20Björn LekmanIF Rigor50:3715:10
21Kjell JohanssonSkene Sim o IS51:4916:22
22Leif JönssonFK Friskus Varberg52:5317:26
23Alf KjellbergBredareds IF61:4926:22
John OhlanderssonÖrkelljunga FKEj godk.
Kjell ErlandssonOK LindenaEj start

H55 4480 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Håkan WinnbergIK Trenne Ullared32:020:00
2Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK34:492:47
3Ingvar BergmanOK Tranan34:582:56
4Per IvarssonTrollhättans SOK34:592:57
5Stig JohanssonBredaryds SOK35:503:48
6Jonas LarssonOK Kullingshof36:474:45
7Ulf JogbrattOK Tranan36:554:53
8Björn JohanssonHjortens SK37:265:24
9Per-Olof FernbergIS Skanne37:465:44
10Bill SchölinÖrkelljunga FK38:276:25
11Kent JogelandIK Ymer39:217:19
12Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb39:237:21
13Eric TenlandAndrarums IF39:297:27
14Leif RylanderKinnaströms SK40:158:13
15Lars-Göran MolinFritsla VIK40:428:40
16Lars MathiassonIK Stern43:1611:14
17Bengt MarmanderOK Mark43:3611:34
18Bengt StåhlHjärnarps GH OL44:3512:33
19Christer SamuelssonOK Löftan45:1213:10
20Lars-Olof RönnqvistOK Löftan46:4014:38
21Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb50:3818:36
22Arne BigstenFK Herkules60:1128:09
23Rolf HultmanVaggeryds SOK60:3028:28

H55 MOTION 4230 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Krister KristianssonOK Lindena41:220:00
2Erling SvenssonBredaryds SOK45:043:42
3Göran SvahnBorås GIF50:589:36
4Bertil SvenssonIK Trenne Ullared51:5410:32

H50 6150 meter 17 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Magnus AnderssonUlricehamns OK40:310:00
2Kent HanssonHalmstad Garnisons IF44:344:03
3Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK47:026:31
4Björn KarlssonHalmstads OK48:348:03
5Lennart HålsjöOK Alehof50:3910:08
6Ulf SvenssonOK Njudung52:2811:57
7Stefan NilssonAndrarums IF53:0612:35
8Roger AnderssonUlricehamns OK53:2912:58
9Tommy WesterbergIF Hagen55:3515:04
10Gert OlssonTockarps IK56:1115:40
11Ulf Ä JohanssonHalmstads OK56:4116:10
12Anders SettergrenOskarströms OK56:5916:28
13Björn NilssonOK Nackhe58:5418:23
14Bo MånssonOK Löftan62:3422:03
15Jan AxelssonIK Uven64:0423:33

H45 6150 meter 25 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Nicke BergmanKungälvs OK39:080:00
2Ulf WallinSjövalla FK39:130:05
3Ulf PalmérUlricehamns OK42:002:52
4Mats BrorssonTockarps IK42:052:57
5Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK42:173:09
6Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb45:005:52
7Mats LindqvistSävedalens AIK45:025:54
8Morgan ErixonHylte OK46:107:02
9Sten SegerslättRävetofta OK47:388:30
10Bo JosefssonRydboholms SK48:469:38
11Tommy JohnssonOK Nackhe50:2211:14
12Jan-Olof BengtssonFK Friskus Varberg52:3213:24
13Mats RosenbergNittedal OL52:5013:42
14Ulf CarlssonOK Stigen53:1914:11
15Sven-Åke AnderssonIF Rigor53:5714:49
16Anders SpånerSävedalens AIK54:3815:30
17Egon JohanssonOK Tranan58:5019:42
18Torbjörn HalvarssonFjärås AIK60:3221:24
19Krister KarlssonOK Nackhe62:1923:11
Lars KarlssonUlricehamns OKEj godk.
Lennart PetterssonFK Friskus VarbergEj start
Ingemar PeterssonHalmstads OKEj start
Ulf LindbergBoxholm-Mjölby OLEj start

H45 MOTION 4230 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+

H40 6240 meter 24 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mikael HanssonOK Vivill40:080:00
2Peter NilssonOK Tranan42:342:26
3Johan HammarströmOK Måsen43:263:18
4Niklas AnderssonKinnaströms SK43:333:25
5Roger DjupsjöOskarströms OK46:166:08
6Lars-Olof LundquistNybro OK47:477:39
7Stefan GustafssonIFK Göteborg49:599:51
8Tomas TranbergKinnaströms SK50:5810:50
9Peter ValterssonAnderstorps OK51:3011:22
10Anders KristofferssonAnderstorps OK52:2312:15
11Bengt MarthinssonHylte OK52:2812:20
12Martin MandingerTrollhättans SOK52:2912:21
13Anders ClaessonBurseryds IF55:1215:04
14Per SundqvistOK Tranan55:2615:18
15Sven Erik DahlbergIK Trenne Ullared56:4016:32
16Per GerdleHalmstad Garnisons IF56:4216:34
17Håkan WåhlanderSjövalla FK64:3024:22
18Per HentzeFjärås AIK65:2225:14
19Albert-Jan BaerveldtHalmstads OK66:0325:55
Thomas JohanssonÖrkelljunga FKEj start
Christer BorgGöteborg-Majorna OKEj start
Magnus JoelssonSOK 68Ej start

H35 6940 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mikael BergstedtGöteborg-Majorna OK44:530:00
2Jan LagerHalmstads OK46:261:33
3Håkan KarlssonFK Finn56:2711:34
4Mikael SvärdOK Löftan58:2813:35
Bengt JohanssonFK Friskus VarbergEj start
Karl-Erik AssarssonRydboholms SKEj start
Håkan LarssonIF HallbyEj start

H35 MOTION 4230 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Bengt HolménHylte OK36:440:00
2Mats LydingHylte OK39:432:59
3Magnus WallinOK Mark44:327:48
4Helge PetterssonBurseryds IF48:3211:48

H21 8490 meter 39 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(51)Martin LarssonIFK Göteborg45:160:00
2Andreas JohanssonIFK Göteborg48:483:32
3(17)Thomas AspIFK Göteborg50:014:45
4(191)Per-Anders EggertsenIF Hagen50:074:51
5(406)Mattias LarssonOK Tranan50:225:06
6Anders HolmbergJärla IF OK50:445:28
7Erik Ivarsson SandbergOK Denseln50:515:35
8Petter JönssonJärla IF OK50:545:38
9(320)Mattis NilssonIFK Göteborg51:005:44
10Mattias CarlssonIK Trenne Ullared52:527:36
11Rickard LindkvistOK Denseln53:458:29
12Erik EdespongFK Friskus Varberg54:088:52
13Erik MartinssonOK Tranan54:509:34
14Karl LarssonOK Kullingshof54:599:43
15(333)Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OL55:149:58
16(462)Thomas AnderssonOK Tranan55:4710:31
17Roine SchölinÖrkelljunga FK55:5010:34
18Stefan RingOK Löftan56:3811:22
19Magnus CarlssonOK Stigen58:3213:16
20Sven IgerudOK Löftan58:5013:34
21William GustavssonOK Landehof61:2616:10
22Stefan LarssonRydboholms SK61:4616:30
23Johnny HålsjöOK Alehof62:5117:35
24Martin AnderssonFK Finn63:3118:15
25Fredrik StåhlHjärnarps GH OL64:3619:20
26(866)Jari WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb64:5219:36
27Joakim MillegårdSävedalens AIK66:2021:04
28Stefan JohanssonKungälvs OK66:2521:09
29Fredrik AnderssonIF Rigor69:2824:12
30Nils Wallentin-TärkHalmstads OK71:0825:52
31Mats EliassonFK Friskus Varberg71:1225:56
32Lasse WilliamssonSävedalens AIK75:5230:36
(1057)Nichlas WallströmSävedalens AIKEj start
Magnus EliassonFK Friskus VarbergEj start
(620)Johan StrandGöteborg-Majorna OKEj start
Magnus HanssonOK LöftanEj start
Pontus NilssonFK Friskus VarbergEj start

H21 MOTION 4230 meter 3 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Sebastian SanellBurseryds IF40:220:00
2Morgan KristianssonOK Lindena42:041:42

H20 6940 meter 2 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Marcus ErixonHylte OK53:450:00
2Sebastian HasselblomFK Friskus Varberg53:490:04

H20 MOTION 4230 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+

H18 6240 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(651)Emil TengvallBoxholm-Mjölby OL39:210:00
1(653)Markus JohanssonRydboholms SK39:210:00
3Mikael CasselHalmstads OK42:333:12
4Oskar EklöfIK Ymer45:195:58
5(975)Jonas AnderssonIF Rigor48:148:53
6Arvid JogbrattOK Tranan50:4311:22
7Karl-Oskar JogbrattOK Tranan52:2813:07
Richard SjöholmRingsjö OKEj start
Rasmus LeoOK StigenEj start

H16 4970 meter 18 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Johan LindbergBoxholm-Mjölby OL33:490:00
2Johan RunessonOK Vivill38:144:25
3Kristoffer JonassonFK Finn40:116:22
4Johan SamuelssonFagereds IF43:049:15
5Emil HammarströmOK Måsen43:329:43
6Johan AntonssonOK Löftan44:5511:06
7Alexander WestbergOK Tranan44:5611:07
8Lukas BrodinHylte OK47:5514:06
9Erik JohanssonOK Tranan54:3420:45
10Viktor StenssonIS Kullen58:4624:57
11Oskar LydingHylte OK60:0126:12
12Simon MånssonÖrkelljunga FK60:5627:07
13Fredrik RosenbergNittedal OL61:3827:49
14Christian NilssonOK Löftan64:0630:17
15Christer HentzeFjärås AIK72:5339:04
16Patrik AnderssonHylte OK82:0748:18

H14 4000 meter 33 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Oskar CarlssonOK Stigen30:440:00
2Karl-Johan WestbergOK Tranan35:064:22
3Tomas AxelsonOK Löftan35:274:43
4Erik ÅkessonIK Dran35:595:15
5Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK36:105:26
6David JohanssonRydboholms SK37:206:36
7Martin OhlssonIK Dran38:037:19
8Alfred CarlssonOK Stigen38:548:10
9Daniel JosefssonRydboholms SK41:0510:21
10Fredrik NilssonÖrkelljunga FK41:1610:32
11David DjupsjöOskarströms OK42:0411:20
12Rasmus SchurmannHylte OK42:4011:56
13Axel KarlssonSimlångsdalens IF43:0412:20
14Johan BergagårdTolered-Utby Ol-klubb45:0614:22
15Jonas NilssonOK Nackhe45:5815:14
16Rasmus PetterssonBurseryds IF46:0515:21
17Gustav MarthinssonHylte OK47:0016:16
18Viktor JohanssonIK Dran47:3516:51
19Mats HalvarssonFjärås AIK48:0317:19
20Simon BengtssonFK Friskus Varberg49:0018:16
21Daniel SvenssonBurseryds IF49:5819:14
22Jakob SegerslättRävetofta OK52:3121:47
23Mikael AnderssonIF Rigor53:5523:11
24Simon SvärdOK Löftan55:0224:18
25Carl-Johan BergmanOK Älme58:5528:11
26Robin LarssonOK Nackhe69:4439:00
27Marcus FalheimOskarströms OK75:0044:16
Tibor TarRydboholms SKEj start
Joakim JohanssonFK Friskus VarbergEj start
Daniel SamuelssonFagereds IFEj start
Tomas HanssonFjärås AIKEj start

H12 3020 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Joel JohnssonOK Nackhe23:320:00
2David JohanssonIK Dran26:162:44
3Johannes BergmanOK Älme28:525:20
4Martin BaerveldtHalmstads OK32:038:31
5Kristoffer DjupsjöOskarströms OK38:5115:19
6Martin AssarssonRydboholms SK49:5126:19
Anton JohanssonOK TrananEj godk.
Simon SkogmanKinnaströms SKEj godk.
Erik LarssonOK NackheEj start

H10 2200 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anton NilssonOK Tranan14:330:00
2Andreas PeterssonBurseryds IF16:582:25
3Anton MånssonÖrkelljunga FK17:262:53
4Albin SchurmannHylte OK18:334:00
5Jacob KinbergerHylte OK19:575:24
6Per SamuelssonFagereds IF21:567:23
7Oskar LindqvistSävedalens AIK28:4714:14
8Jakob EkmanFK Friskus Varberg63:1048:37

D75 2650 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Marianne EricssonTockarps IK33:400:00
2Annalisa AnderssonIK Trenne Ullared37:464:06
3Ingrid BrorssonTockarps IK53:2019:40
4Aster OlssonSK Graal59:5226:12

D70 2650 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK29:420:00
2Gunvor GöranssonLaholms IF30:250:43
3Inez JohanssonOK Nackhe31:542:12
4Ruth GustavssonFagereds IF33:163:34
5Maj CarlssonFK Snapphanarna34:214:39
6Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK36:086:26
7Birgitta EnocsonOK Stigen46:0316:21
8Maj-Britt PetterssonIK Uven51:2021:38

D65 3410 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Gunni EkbergÄtrans IF41:300:00
2Gunnel BörjessonIK Uven41:390:09
3Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK41:510:21
4Hildur OlssonIK Trenne Ullared43:402:10
5Inger HallbergIK Uven44:373:07
6Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL50:088:38
7Anita AnderssonFjärås AIK78:0436:34

D60 3510 meter 15 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Marie-Louise LundströmOK Löftan37:050:00
2Gunnel SvenssonIK Ymer38:251:20
3Margareta BengtssonOK Gläntan40:233:18
4Gun LarssonOK Lindena41:054:00
5Ingrid HermanssonIK Ymer41:414:36
6Mariann KjellbergBredareds IF44:107:05
7Berit ByströmOK Virdarna44:147:09
8Carola AnderssonOK Löftan47:2010:15
9Rose-Marie JohanssonFK Friskus Varberg47:5910:54
10Solbritt GustafssonOK Virdarna50:3313:28
11Elisabeth RamhultFK Friskus Varberg51:3514:30
Ann-Catrine AhlströmFjärås AIKEj start
Gull SvenssonTockarps IKEj start

D55 3510 meter 14 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Eva AlsinIK Ymer34:490:00
2Britt-Marie MagnussonLaholms IF35:210:32
3Åsa StåhlHjärnarps GH OL39:054:16
4Ingrid Rex WallströmIK Uven39:214:32
5Irene AnderssonÄtrans IF41:166:27
6Rosa JohanssonIK Uven42:528:03
7Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb44:5910:10
8Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK46:0311:14
9Lotta BörjessonSävedalens AIK48:2413:35
10Ingalill SvenssonSävedalens AIK48:4713:58
11Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK52:2117:32
12Marita JohanssonKinnaströms SK56:1121:22

D55 MOTION 3260 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Britt-Marie LindgrenFritsla VIK49:270:00
2Eva-Maj JohanssonFritsla VIK51:372:10
3Ing-Mari LarssonOK Löftan51:382:11
Inga-Maj RingOK LöftanEj start

D50 3510 meter 13 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ingrid KarlssonUlricehamns OK31:530:00
2Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK32:180:25
3Margareta JohanssonHalmstads OK33:091:16
4Solveig HedenblomSjövalla FK36:514:58
5Gertie HultmanVaggeryds SOK38:416:48
6Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared39:177:24
7Ann-Kristin RundbergFK Friskus Varberg44:3512:42
8Margareta SchölinÖrkelljunga FK50:1018:17
9Gun-Britt SkoglundhFritsla VIK53:1321:20
10Åsgerd BergmanOK Tranan54:3922:46
Karin AxelssonIK UvenEj start

D45 4060 meter 21 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK37:220:00
2Elisabet MånssonOK Löftan37:440:22
3Annmarie RöllikeOK Lindena38:100:48
4Kerstin LarssonHylte OK40:343:12
5Silke KlickIK Stern40:513:29
6Helen AxelssonIK Uven42:024:40
7Christina SöderblomÄtrans IF42:094:47
8Monica KnutssonSävedalens AIK43:556:33
9Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb44:186:56
10Christina SegerslättRävetofta OK44:247:02
11Monica JohanssonHjärnarps GH OL44:277:05
12Susanne OlssonTidaholm SOK Sisu45:177:55
13Monika JohanssonFK Friskus Varberg45:538:31
14Lena RunessonOK Vivill46:138:51
15Gry BergmanKungälvs OK46:168:54
16Lena KarlssonHalmstads OK46:479:25
17Maria HalvarssonFjärås AIK47:189:56
18Lena HåkanssonIK Uven48:4611:24
Lisa LarssonSjövalla FKEj godk.

D45 MOTION 3260 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anita KarlssonOskarströms OK42:020:00
2Lena BobergIF Rigor43:581:56
3Ingrid AnderssonIF Rigor57:0815:06
4Vanja JinnemoHjärnarps GH OL61:1019:08
Eva-Karin JogbrattOK TrananEj start

D40 4500 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Åsa Wadensjö LeoOK Stigen34:490:00
2Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL37:042:15
3Ulrika JohanssonOK Löftan42:387:49
4Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu45:1010:21
5Britt-Marie StenssonIS Kullen58:0223:13
6Christina NilssonOK Tranan64:4629:57
7Annika MarthinssonHylte OK79:3844:49
Kati NémethAndrarums IFEj godk.

D35 4500 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ingrid JohanssonLaholms IF39:280:00
2Jeanette LarssonFK Friskus Varberg42:493:21
3Annica JönssonFK Friskus Varberg44:355:07
4Annika SvärdOK Löftan47:568:28
5(387)Anneli CarlssonFK Finn51:2812:00
Berit BengtssonOK LindenaEj godk.

D35 MOTION 3500 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Anna KinbergerHylte OK47:100:00
2Monica ÅkessonIK Dran48:421:32
3Lotta SchurmannHylte OK63:1916:09
Katja Leibe BergstedtOK RävenEj godk.
Malin LarssonIF HallbyEj start

D21 4970 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Charlotte LindkvistOK Denseln37:320:00
2Johanna LindbergOK Denseln37:410:09
3(166)Erika ChristenssonHalden SK37:540:22
4(249)Annika NilssonVäxjö OK38:581:26
5Johanna RingIFK Lidingös Skid o OK39:031:31
6Annica PåhlstorpIFK Göteborg39:171:45
7Josefin LindbergBoxholm-Mjölby OL40:002:28
8(363)Frida WallströmSävedalens AIK40:192:47
9(135)Ida SvenssonSjövalla FK40:583:26
10(88)Jenny ChristenssonIFK Göteborg42:495:17
11Linda SkogHjärnarps GH OL43:546:22
12Lena MelvinsdotterIF Rigor49:5212:20
13(435)Isabell HåkanssonIK Uven50:0612:34
14Desiré WallströmSävedalens AIK54:5917:27
15Malin JohanssonFK Friskus Varberg55:2517:53
(792)Linda AxelssonIK UvenEj godk.
(349)Lina StrandGöteborg-Majorna OKEj godk.
Terese JohanssonIF RigorEj start

D21 MOTION 4230 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+

D20 4500 meter 4 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1(673)Johanna PetterssonFK Friskus Varberg47:080:00
2Anna TorstenssonOK Gläntan60:4613:38
Stina WilanderAnderstorps OKEj start

D20 MOTION 4230 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+

D18 4500 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Martina KarlssonOK Njudung36:530:00
2Helena IsakssonOK Löftan37:490:56
3Malin RiisÖrkelljunga FK43:246:31
4(699)Kristin AnderOK Landehof43:266:33
5(506)Elin HamreforsOK Landehof47:4810:55
6Marie JohanssonOK Tranan48:3311:40
7(823)Marie JinnemoHjärnarps GH OL62:3325:40
Lisa BengtssonFK Friskus VarbergEj start
Martina PeterssonBurseryds IFEj start

D16 3820 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mathilda CarlssonOK Stigen32:100:00
2Maria JohanssonOK Löftan32:360:26
3Evelina NilssonOK Tranan35:163:06
4Josefin BergagårdTolered-Utby Ol-klubb35:243:14
5Charlotte AgrellFK Friskus Varberg36:134:03
6Carolina KarlssonOK Njudung39:006:50
7Linnea EdespongFK Friskus Varberg39:137:03
8Emma MarthinssonHylte OK41:048:54
9Malin SettergrenOskarströms OK42:089:58
10Karin TorstenssonOK Gläntan42:1310:03
11Malin AssarssonRydboholms SK42:2710:17
12Frida ErikssonRydboholms SK45:1813:08
13Johanna BörjessonFK Friskus Varberg50:5518:45
14Sofia DjupsjöOskarströms OK56:0523:55
15Angelika LarssonÖrkelljunga FK56:0923:59
16Anna LarssonSjövalla FK62:1130:01
17Emma RoosFjärås AIK79:0846:58
Sandra OswaldFjärås AIKEj godk.
Åsa SöderblomÄtrans IFEj start

D12 3020 meter 16 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Linda LindkvistOK Denseln24:050:00
2Stina BergIS Kullen27:063:01
3Josefin AnderssonKinnaströms SK27:233:18
4Matilda StenssonIS Kullen30:186:13
5Lina JosefssonRydboholms SK30:256:20
6Anna WallinSjövalla FK34:3010:25
7Erika LindqvistSävedalens AIK35:4911:44
8Emma BobergIF Rigor36:4312:38
9Julia SvärdOK Löftan37:4013:35
10Lisa WallinOK Mark38:0614:01
11Linnea EkmanFK Friskus Varberg40:0716:02
12Agnes LeoOK Stigen42:3218:27
13Hilma CarlssonOK Stigen43:4419:39
14Elin AnderssonIK Dran52:0427:59

D10 2200 meter 5 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ellen JohnssonOK Nackhe17:030:00
2Anja HenricssonOK Nackhe22:475:44
3Emelie NilssonÖrkelljunga FK25:538:50
4Amanda EkmanFK Friskus Varberg26:369:33

U4 2650 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Carl O JohanssonHalmstads OK24:400:00
2Marcus KarlssonSimlångsdalens IF28:524:12
3Alexander SamuelssonRydboholms SK30:305:50
4Erik JohanssonIK Dran33:589:18
5Sophia AnderssonRydboholms SK44:0119:21

U3 3020 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1David KinbergerHylte OK33:560:00
2Emma SkogmanRydboholms SK36:002:04
3Frida StrömgårdRydboholms SK38:344:38
4Amanda JohanssonHalmstads OK44:0510:09
5Michael AbrahamssonRydboholms SK50:5216:56
6Elin SundqvistOK Tranan51:1317:17
7Malin KihlbergHalmstads OK53:2519:29
8Jonathan SchurmannHylte OK58:0624:10
9Madelen AbrahamssonRydboholms SK71:5237:56

U2 2200 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Martin AbrahamssonRydboholms SK21:190:00
2Tobias BengtssonOK Lindena25:163:57
3Johanna HolménHylte OK25:354:16
4Sara Lill-TheirIK Dran26:375:18
5IDA KihlbergHalmstads OK28:407:21
Andreas SvenssonIK DranEj godk.

U1 2010 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mattias AbrahamssonRydboholms SK21:520:00
2Fanny SamuelssonRydboholms SK22:030:11
3Emma SvärdOK Löftan22:170:25
4Niklas BaerweldtHalmstads OK22:521:00
5Jenny HolménHylte OK25:283:36
6Frida StåhlRydboholms SK30:338:41
Sara JosarpFK Friskus VarbergEj start

INSKOLNING 2010 meter 8 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
Agnes SpånérSävedalens AIKGodkänd
Björn SamuelssonFagereds IFGodkänd
Felicia CarlssonIK TrenneGodkänd
Lina SundqvistOK TrananGodkänd
Lovisa EckermarkGöteborg-Majorna OKGodkänd
Lukas NilssonOK NackheGodkänd
Tove SvenssonFalkenbergs OKGodkänd

ÖPPEN 1 2200 meter 9 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ingrid HolménHylte OK20:150:00
2Lisa ErikssonHylte OK22:011:46
3Maria ErixonHylte OK24:424:27
4Marit ErixonHylte OK24:434:28
5Maria GerdleHalmstads OK26:476:32
6Anna GerdleHalmstads OK31:2411:09
7Emma KihlbergHalmstad OK33:1112:56
8Ulla ErikssonOK Räven35:3815:23
9Ebba BengtssonOK Lindena53:5533:40

ÖPPEN 2 3020 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Ma-Loo CasselHalmstads OK29:520:00
2Fredrik SvenssonHylte OK35:395:47
3Henrik SvedbergFalkenbergs OK39:049:12
4Emma OlofssonFalkenbergs OK39:059:13
5Helena BergIS Kullen50:2220:30
6Jennie LagessonOK Gläntan58:3428:42

ÖPPEN 3 3020 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+

ÖPPEN 4 2650 meter 19 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Bent-Åke BengtssonOK Lindéna25:190:00
2Olle SöderbergHalmstads OK31:185:59
3Annika PeterssonBurseryds IF32:347:15
4Håkan KristenssonIK Dran34:048:45
5Lennart StenssonIS Kullen34:349:15
6Marie AnebreidTidaholm SOK Sisu34:529:33
7Ewa ArnessonIK Dran35:4610:27
8Lotta LydingHylte OK37:0511:46
9Ragnar HernicsonOK Nackhe37:3412:15
10Vanja KristenssonIK Dran37:4812:29
11Annika HerderssonOK Mark38:4913:30
12Amanda HanssonOK Vivill38:5413:35
13Agneta BöregårdOK Gläntan39:0213:43
14Birgitta AxelssonOK Gläntan39:1613:57
15Gunnar BengtssonOK Gläntan39:4914:30
16Louise NordahlHjärnarps GH OL43:1918:00
17Lena NilssonUlricehamns OK43:3018:11
18Stig SvenssonOK Virdarna44:0218:43
19Magnus ChristensenIK Dran48:0722:48

ÖPPEN 5 3500 meter 6 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Mikael JohanssonOK Tranan38:250:00
2Helena AnderssonKinnaströms SK40:051:40
3Bengt-Göran NilssonOK Löftan42:003:35
4Jan NilssonFK Friskus Varberg46:438:18
5Monica LarssonOK Tranan54:4816:23
6Bengt MohlinGöteborgs SK63:1924:54

ÖPPEN 6 4230 meter 10 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Agne KarlssonSimlångsdalens IF37:050:00
2Stefan WillixHalmstad Garnisons IF38:551:50
3Kjell OhlssonIK Dran41:013:56
4Fredrik NordholmOK Stigen43:476:42
5Bo SenjeHalmstads OK45:488:43
6Bengt JönssonHalmstads OK52:5215:47
7Hanna WallinIK Trenne Ullared56:4819:43
8Göran HamreforsOK Landehof57:4020:35
9Emma SigvardssonFK Friskus Varberg61:5424:49
10Henrik NordholmOK Stigen66:5229:47

ÖPPEN 7 3260 meter 36 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Magnus LarssonRydboholms SK21:060:00
2(500)Anna NilssonIK Ymer24:483:42
3Jan LarssonRydboholms SK24:493:43
4(825)Linda AnderssonHalmstads OK25:464:40
5Björn KarlssonOskarströms OK26:295:23
6Håkan CarlssonIK Dran27:486:42
7Susanne BaerveldtHalmstads OK27:496:43
8Karin L KarlssonHalmstads OK29:448:38
9Kent HanssonOskarströms OK31:1110:05
10Kennerth GustafssonOK Virdarna32:5811:52
11Anna GranforsOK Löftan33:0612:00
12Anita EklöfIK Ymer33:1512:09
13Karin MemmiHalmstads OK33:3512:29
14Anna-Lena BerthagHalmstads OK34:1713:11
14Mikkel ChristensenIK Dran34:1713:11
16Ylva KarlssonOskarströms OK34:3413:28
17Susanne JohanssonFjärås AIK34:4213:36
18Roland AnderssonFK Friskus Varberg34:5913:53
19Linda LarssonRydboholms SK36:2415:18
20Lars-Åke LarssonOK Tranan36:3015:24
21Lennart MagnussonLaholms IF37:0415:58
22Bo LundqvistSvenljunga OK37:1416:08
23Karin KarlssonOskarströms OK37:3716:31
24Julia LydingHylte OK38:0817:02
25Marie AnderssonHalmstads OK38:1517:09
26Tomas StåhleOK Orinto39:0417:58
27Charlotte LundquistNybro OK39:1318:07
28Anita IgerudOK Löftan41:4320:37
29Annika BengtssonRävetofta OK43:3622:30
30Rune KarlssonOK Löftan46:5025:44
31Jan BengtssonFK Friskus Varberg47:4526:39
32(1348)Oscar StrindhagenOK Orion53:4632:40
33(764)Martin JohanssonHalmstads OK57:1236:06
34Inger KarlssonIK Dran68:4447:38
Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OKEj godk.
Nils-Olof NilssonIK YmerEj godk.

ÖPPEN 8 4970 meter 20 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Lars EkmanFK Friskus Varberg37:120:00
2Weronica CarlssonIFK Göteborg38:100:58
3Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK39:452:33
4Roland TengvallBoxholm-Mjölby OL41:404:28
5(575)Magnus EricssonVäxjö OK42:165:04
6Kurt LarssonOK Nackhe45:598:47
7Ingmar JohanssonFK Friskus Varberg46:499:37
8Hans AntonssonOK Löftan46:509:38
9Mårten AnderssonHalmstad Garnisons IF48:2311:11
10Bertil MånssonÖrkelljunga FK49:0011:48
11Stig GustafssonFalkenbergs OK49:2812:16
12Christina SternerOK Njudung49:3312:21
13Bernt AnderssonIF Rigor51:0613:54
14Martin JohanssonGöteborg Majorna OK55:1017:58
15Kåre TengnérFK Friskus Varberg56:1018:58
16Anna LarssonÖrkelljunga FK56:2919:17
17Per JohanssonOK Löftan58:1120:59
18Göran AnderssonFK Friskus Varberg60:0522:53
19Kjell KarlssonSvenljunga OK66:1229:00
20Anders WesterbergIF Marin Väst67:0829:56

ÖPPEN 9 6940 meter 7 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+
1Magnus WallinIK Trenne Ullared50:510:00
2Martin AnderssonSävedalens AIK53:523:01
3Jenny MartinssonOK Tranan55:304:39
4Fredrik StenssonKinnaströms SK60:229:31
5John-Patrik TreptowOK Löftan62:3111:40
6Hans AnderssonHalmstads OK65:0614:15
7Håkan PerssonLaholms IF69:0618:15

D80 2160 meter 1 anmälda
PlRankNamnFöreningTidTid+


Skapad 2005-03-20 13:27:23 med OLA version 3.3.0