Hallands 3-dagars orientering, Resultatlista

Etapp 2, 2004-07-03

H802320 meter9 anmälda
1Arne JörlidToarps OK34:34
2Gunnar JohanssonHorreds SK38:34
3Uno ÅshageHalmstads OK55:07
4Hugo AhldénFK Friskus Varberg57:40
5Carl BerthagHalmstad Garnisons IF61:13
Claes-Erik AnderssonHalmstads OKEj godk.
Claes ClaessonMalmö OKEj start
H752320 meter22 anmälda
1Stig-Allan JönssonHalmstad Garnisons IF28:49
2Rolf GustavssonHalmstads OK29:41
3Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK30:57
4Evald GustavssonFagereds IF32:44
5Gösta PetterssonIK Uven34:10
6Nisse BohmanOK Kompassen35:17
7Carl-Åke HanssonLaholms IF36:08
8Nils AnderssonOK Kompassen38:09
9Bengt OlaussonOK Orinto38:21
10Knut CollrydBredaryds SOK39:36
11Stig EngströmOK Skogshjortarna39:53
Yngve OlssonSK Graal39:53
13Lars-Gunnar EnströmOK Tranan40:42
14Arne DavidssonUlricehamns OK42:51
15Kurt PålssonHelsingborgs SOK44:03
16Mats LomåsOK Tranan44:15
17Ingvar JohanssonFalköpings AIK45:30
18Per GustafssonOK Roxen50:04
19Rune AxelssonLerums SOK78:16
Gunnar GustafssonOK GraneEj godk.
H703160 meter29 anmälda
1Bertil JohanssonKinnaströms SK35:45
2Sven-Erik LundAnderstorps OK35:56
3Leif BrånaltMarkaryds FK39:16
4Sven AnderssonOK Stigen42:24
5Åke StrandÖrkelljunga FK42:37
6Björn BromanGöteborg-Majorna OK42:46
7Klas TykessonRävetofta OK43:12
8Lennart NilssonOK Kompassen44:13
9Carl-Henrik HallbergIK Uven45:30
10Inge EklundOK Orinto47:27
11Evald StenssonKinnaströms SK47:46
12Nils JohanssonKungälvs OK48:13
13Hans HolmqvistÖrkelljunga FK51:34
14Arvid JohanssonOK Nackhe51:46
15Ingvar LennerstedtLunds OK51:48
16Nils RågstedtIS Kullen57:14
17Lasse OlssonIK Trenne Ullared60:19
18Gösta CederinGöteborg-Majorna OK61:42
19Arne LångGöteborg-Majorna OK62:39
20Gunnar AnderssonIK Trenne Ullared62:51
21Henry PeterssonAlvesta SOK64:04
22Nils AnderssonSkene Sim o IS64:25
23Bertil JohanssonOK Landehof66:58
24Sven HåkanssonSkene Sim o IS68:55
KG ErikssonOK GisleEj godk.
Hans TryggFK Friskus VarbergEj start
Hans BynanderSvenljunga OKEj start
H653660 meter63 anmälda
1Kurt LarssonOK Nackhe34:28
2Mats-Erik AnderssonUlricehamns OK36:43
3Sven-Olof FranssonOK Stigen37:50
4Ragnar CollrydBredaryds SOK37:52
5Göran OlofssonFjärås AIK38:09
6Bengt AhlstedtFK Åsen38:32
7Ingemar AlfredssonIK Uven38:57
8Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb39:58
9Rune KristofferssonAskersunds OK40:10
10Roland JohanssonOK Tranan40:57
11Stig FranssonOK Stigen41:06
12Håkan SkogumSkene Sim o IS41:28
13Ernie BroströmHalmstads OK41:58
14Harry SundbergOK Klyftamo42:55
15Roland AasaIK Uven43:22
16Anders AdlerLinköpings AIK44:04
17Lennart ErikssonOK Stigen44:23
Åke HogedalKungälvs OK44:23
19Tore AnderssonFagereds IF45:38
20Karl-Erik HolmbergFjärås AIK45:41
21Rolf TollessonOK Alehof45:43
22Bernt JohanssonOK Gisle45:49
23Sten HjelmOK Tranan46:02
24Åke AxelssonIK Uven46:50
25Otto HolmdahlLinköpings OK46:56
26Bent MortensenOK 73 Gladsaxe47:11
27Pauli HeikkiläOK Gipen49:51
28Alf KinnKinnaströms SK50:09
29Bengt OlofssonHjärnarps GH OL50:10
30Göran SegerFK Boken50:52
31Börje WallinTidaholm SOK Sisu50:56
32Stig JohanssonHalmstads OK51:05
33Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK51:39
34Jan-Eric NelkingFK Åsen52:09
35Stig JosefssonHalmstads OK52:25
36Arne BogeOK Alehof52:31
37Paul SchannongMalmö OK53:29
38Arne PerssonHylte OK54:05
39Bertil AnderssonFK Friskus Varberg54:50
40Karl-Erik DahlOK Tranan55:19
J B LarssonOK Löftan55:19
42Karl-Eric WannbergIK Omega55:25
43Mogens KöhlerBallerup OK55:43
44Arne SävenstrandHultsfreds OK56:19
45Torsten JonssonMarkaryds FK56:34
46Göran HolmbergMarkaryds FK57:01
47Lennart ÖstanbäckIK Ymer57:27
48Gunnar FribergOK Kompassen57:44
49Erland OlssonToarps OK58:14
50Olle SöderbergHalmstads OK59:03
51Nils-Eric TofteredIF Rigor60:39
52Rolf SeverinssonKinnaströms SK61:11
53Åke JohanssonTenhults SOK61:26
54Karl-Erik AnderssonOskarströms OK62:08
55Totte HolmOK Räven63:09
56Börje KarlssonHalmstads OK68:30
57Ragnvald BladhOK Älme72:22
Ingemar JohanssonOK SödertörnEj godk.
Roland DahlIFK GöteborgEj start
Evgeny TarantsevOK YeiskEj start
Bo HektorTurebergs IFEj start
H603840 meter58 anmälda
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna32:48
2Bengt BergmanLunds OK35:32
3Sören AnderssonIK Dran36:24
4Lars LjungbergTrollhättans SOK37:49
5Ronny AnderssonOK Skogshjortarna37:54
6Stig KarlssonLessebo OK38:39
7Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK39:30
8Göte Johansson D-POK Tranan40:14
9Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna41:19
10Bo SvenssonTockarps IK41:41
11John OhlanderssonÖrkelljunga FK42:15
12Willy SvenssonKinnaströms SK42:31
13Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK42:57
14Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna43:17
15Håkan MossbergOK Järnbärarna43:21
16Alf JohanssonVäxjö OK43:47
17Göran BengtssonIK Trenne Ullared43:53
18Hans SvenssonKinnarumma IF44:33
19Lars KnutssonSkene Sim o IS45:10
20Christer WestbergIFK Göteborg45:36
21Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK46:31
22Benny JohanssonMalmö OK46:48
23Leo KullmanOK Alehof47:51
24Bo LundqvistSvenljunga OK48:15
25Leif CarlssonUlricehamns OK48:34
26Lars HenrikssonOK Älme48:42
27Bob KaillIK Omega49:17
28Bengt GardOskarströms OK49:33
29Ingemar LindblomIFK Göteborg50:45
30Roy CarlssonUlricehamns OK51:09
31Gunnar KarlssonÄtrans IF51:44
32Jan HausnerOK SG Alleröd51:50
33Kjell KarlssonSvenljunga OK51:56
34Nisse GunnarssonOK Gipen52:28
35John MienéHSOK-Helsingör52:43
36Ingvar BengtssonOskarströms OK53:13
37Bengt-Åke SvenssonIK Ymer53:16
38Björn HolmerKungälvs OK54:43
39Kent CarlgrenOK Skogshjortarna55:20
40Leif AnderssonKungälvs OK56:00
41Kjell-Åke KarlssonSkene Sim o IS59:29
42Flemming LarsenHSOK-Helsingör60:28
43Bengt OlssonOK Mark61:05
44Bertil QvickKungälvs OK62:05
45Bo BengtssonOK Alehof66:12
46Håkan BrostMalmö OK67:10
47Kjell JohanssonSkene Sim o IS70:41
48Lennart OlssonIK Uven70:56
49Christer WolrathHalmstads OK74:16
50Lennart NilssonMalmö OK74:25
Bernt JohanssonHäverödals SKEj godk.
Karl-Axel JohanssonIK UvenEj godk.
Lars-Göran CullbrandIK SternEj start
Göran BörjessonOK AlehofEj start
Bernt KvistUlricehamns OKEj start
Hans-Olof AnderssonOK SkogshjortarnaEj start
H554760 meter49 anmälda
1Leif SandgrenFrosta OK37:44
2Ingvar BergmanOK Tranan40:47
3Per CarleniusRotebro IS42:08
4Håkan WinnbergIK Trenne Ullared42:12
5Stig JohanssonBredaryds SOK44:34
6Rolf AnderssonIK Dran48:01
7Kjell ErlandssonOK Lindena49:00
8Lars-Olof DahlbergOK Landehof49:04
Lennart GustavssonIK Uven49:04
10Roger AnderssonOK Skogshjortarna49:56
11Per-Olof FernbergIS Skanne50:41
12Kurt JohanssonSvenljunga OK51:33
13Björn JohanssonOK Hjorten51:48
14Lars-Olof RönnqvistOK Löftan53:38
15Ulf JönssonLaholms IF54:24
16Bo FranssonOK Njudung54:31
17Åke PerssonHjärnarps GH OL54:48
18Harry AnderssonMarkaryds FK55:46
19Björn LekmanIF Rigor56:22
20Bengt SörensenOK Berget56:49
21Kenth SundgrenOK Silva57:08
22Jan LarssonSävedalens AIK57:25
23Niels TuliniusOK SG Alleröd57:31
24Bengt-Rune WallströmIK Uven58:05
25Roy OwessonHelsingborgs SOK59:52
26Jörgen HallbergIK Ymer60:12
27Bo SenjeHalmstads OK60:57
28Roger SkoogHestra IF61:02
29Göran Larsson IOK Kompassen61:37
30Bengt StåhlHjärnarps GH OL63:02
31Göran SvenssonHalmstads OK64:00
32Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb64:18
33Thorwald FranssonOK Virdarna65:27
34Sten OlssonOK Alehof65:37
35Mogens JörgenseenSøllerød OK66:13
36Gösta NilssonLessebo OK69:02
37Jan-Erik PederstorpIK Stern69:20
38Kjell JeppsonIF Rigor70:25
39Tommy PedersenOK Orinto71:09
40Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb71:20
41Leif MalmMarkaryds FK71:31
Ulf KristenssonHalmstads OKEj godk.
Roland PerssonOK ÄlmeEj godk.
Per KnubbeOK MarkEj start
Hans CarlssonIFK GöteborgEj start
Håkan CarlssonIK DranEj start
Ingolf BengtssonHalmstads OKEj start
H55 MOTION3510 meter12 anmälda
1Stig HjortvallBredareds IF36:52
2Göran JohanssonIK Gandvik39:39
3Leif NilssonGöteborgs SK41:28
4Lars MobergOK Lindena42:38
5Olof FagrellOK Alehof43:38
6Ronny PalmFK Boken46:26
7Jan RosénIK Ymer47:23
8Håkan JunforsOK Skogshjortarna51:09
9Kjell AnderssonOK Skogshjortarna53:41
Tore JohanssonHylte OKEj start
H504820 meter44 anmälda
1Toivo PentonenHestra IF39:04
2Bo HerderssonOK Mark39:07
3Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe39:58
4Stig GustavssonBredaryds SOK40:04
5Roland HulanderUlricehamns OK41:14
6Lasse HogedalVänersborgs SK42:10
7Per-Ola JohnssonOK Kullingshof42:32
8Bengt JohanssonOK Alehof42:45
9Lars EkbergTrollhättans SOK43:04
10Kent IvarssonOK Skogshjortarna43:08
11Yngve NilssonOK Gipen43:18
12Olle BohmanHjärnarps GH OL45:54
13Bengt EkHalmstads OK45:55
14Bjarne ChristensenSvendborg Orienteringsklub46:01
15Thore JanssonKungälvs OK46:20
16Flemming WendelboeHSOK-Helsingör46:32
17Kent HanssonHalmstad Garnisons IF47:23
18Arne BogrenOK Vivill47:41
19Hans EkbergTrollhättans SOK47:43
20Tomas OlaussonAskersunds OK48:30
21Göran LarssonOK Skogsvargarna49:08
22Stanley MattssonIK Uven49:37
23Stefan MillegårdSävedalens AIK50:10
24Björn NilssonOK Nackhe50:23
25Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK50:42
26Bengt MarmanderOK Mark52:25
27Gunnar WassIF Hagen52:57
28Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb55:02
29Bo MånssonOK Löftan55:28
30Ragnar OlssonTibro AIK SOK56:17
31Åke AnderssonOK Stigen57:07
32Ingvar AnderssonOK Amne57:30
33Gert IvarssonOK Skogshjortarna58:19
34Bo EdespongFK Friskus Varberg59:08
35Bengt JohanssonOK Skogshjortarna59:14
36Sture JohanssonOK Kullingshof59:36
37Kurt EkbergOK Orinto59:41
38Arne DavidssonSvenljunga OK60:26
39Gert OlssonTockarps IK62:15
40Anders KumlinIK Ymer74:17
41Gunnar BejbomUddevalla OK80:20
Anders ErikssonOK GipenEj start
H50 M3810 meter13 anmälda
1Lennart WiderströmIK Ymer39:51
2Lars JohanssonOK Nackhe41:31
3Jan EricksonUlricehamns OK42:55
4Lars WiderströmIK Ymer44:43
5Fredrik OdelbergIK Ymer46:09
6Göran EklöfIK Ymer49:26
7Lars HallbergFK Boken56:59
8Anders IsakssonFjärås AIK58:07
9Jan WiderströmIK Ymer59:29
10Ove GrusellOK Räven62:03
11Ronny AllanssonIF Rigor66:18
H455370 meter46 anmälda
1Ulf PalmérUlricehamns OK35:59
2Tomas GeorgssonOK Nackhe36:56
3Mats BrorssonTockarps IK37:33
4Ingemar PeterssonHalmstads OK38:23
5Kjell AnderssonFK Herkules39:12
6Ingmar EkelövRingsjö OK39:52
7Stefan JohanssonTrollhättans SOK40:21
8Jerker NetzTrollhättans SOK42:38
9Tomas KarlssonOK Skogshjortarna43:14
10Ulf PetterssonKungälvs OK43:23
Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarna43:23
12Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb43:47
13Torbjörn HalvarssonFjärås AIK43:58
14Lars ElfvingOK Gipen44:13
15Tommy JohnssonOK Nackhe44:44
16Lars AnderssonOK Orinto45:04
17Clas JohanssonBredareds IF45:07
18Hans AnderssonHalmstads OK45:37
19Ulf CarlssonOK Stigen45:54
20Jan-Olof SvenssonBurseryds IF47:31
21Laus Seir HansenHSOK-Helsingör47:37
22Bo JosefssonRydboholms SK48:11
23Göran SiebersIK Hakarpspojkarna48:36
24Bengt LundbergIstrums SK49:20
25Sten SegerslättRävetofta OK51:42
26Sven-Åke AnderssonIF Rigor51:58
27Torben SeirHSOK-Helsingör53:26
28Kaj BäcklundKinnaströms SK53:31
29Odd OhlssonUddevalla OK53:50
30Bernt AnderssonIF Rigor55:04
31Ingemar BertilssonFK Herkules55:45
32Lars RunessonOK Vivill56:09
33Bengt KlassonUlricehamns OK59:27
34Kurt ThuesenKFIU-Orientering60:33
35Bertil AxbomOK Landehof60:41
36Peter LarssonOK Gipen61:37
37Johan MagnussonFK Herkules63:13
38Göran HåkanssonIK Uven63:44
39Ulf SundinGöteborg-Majorna OK68:32
40Bengt ArvidssonOK Vivill75:05
41Jan FonseliusIF Marin Väst81:36
Roland JohanssonHestra IFEj start
Rolf LundHSOK-HelsingörEj start
Hans GarmerIF Marin VästEj start
Jörgen IvarssonHestra IFEj start
H45 MOTION3810 meter13 anmälda
1Göran EnanderVänersborgs SK38:10
2Leif ArvidssonOK Vivill40:11
3Jan UnossonBredareds IF42:04
4Conny SahlinOK Skogsvargarna42:14
5Christer JanssonBredaryds SOK44:08
6Mats GunnarssonSimlångsdalens IF45:21
7Per EnerothAlvesta SOK48:44
8Dag SvenssonHylte OK51:10
9Jan-Bertil LundbladOK Nackhe55:56
10Mats LydingHylte OK63:20
Anders WesterbergIF Marin VästEj start
H405590 meter30 anmälda
1Bertil ÅkessonSkene Sim o IS33:55
2Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna37:37
3Mikael HanssonBredaryds SOK38:52
4Per FlakbergIFK Göteborg41:31
5Kjell EinarssonOK Skogshjortarna43:31
6Jens NörgaardOK 73 Gladsaxe44:13
7Anders SjögrenOK Kullingshof44:18
8Per GottfridssonSOK 6844:24
9Glenn LövgrenUlricehamns OK45:15
10Ulf WallinSjövalla FK45:36
11Lars G JohanssonVänersborgs SK46:08
12Anders ClaessonBurseryds IF47:10
13Peter BrämersonTibro AIK SOK47:13
14Micke WallströmOK Måsen48:33
15Christer BorgGöteborg-Majorna OK48:46
16Arne SääfGudhems IF49:28
17Ulf JohanssonOK Dacke49:39
18Lars MagnussonOK Landehof51:08
19Bengt MarthinssonHylte OK51:18
20Sven Erik DahlbergIK Trenne Ullared51:59
21Ingvar IvarssonOK Kullingshof53:12
22Bjarke SucksdorffOK 73 Gladsaxe53:25
23Per AnderssonUlricehamns OK56:38
24Anders LarssonOK Nackhe61:38
25Leif HagmanIK Uven63:00
26Thomas ModigOK Alehof65:08
27Kurt AnderssonOK Kullingshof65:45
28Mikael JohanssonOK Nackhe68:45
29Christer MannfolkUlricehamns OK71:50
H40 M4920 meter15 anmälda
1Jan-Olof BengtssonFK Friskus Varberg49:28
2Lennart PetterssonFK Friskus Varberg54:46
3Hans AlmgrenOK Stigen56:05
4Bo ErlandssonUddevalla OK57:59
5Anders HedlundFK Friskus Varberg60:33
6Magnus HaggrenOK Skogshjortarna61:05
7Kent HanssonOskarströms OK62:31
Magnus OlssonOK Skogsfalken62:31
9Helge PetterssonBurseryds IF64:35
10Magnus PedersenOK Skogshjortarna69:31
11Peter SwalanderIF Hallby123:16
Robert BurénIK YmerEj godk.
Gert-Ove OlssonAskersunds OKÅterbud
H356390 meter29 anmälda
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna38:56
2Matti EnvallIK Hakarpspojkarna41:11
3(1174)Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna44:27
4Håkan ErikssonFK Friskus Varberg45:50
5Kristian BengtssonFK Åsen47:37
6Axel WasseniusUddevalla OK48:09
7Bengt JohanssonFK Friskus Varberg49:18
8Niclas LindqvistOK Njudung51:05
9Ulf KarlssonOK Alehof51:21
10Mats LindgrenHalmstads OK51:33
11Noël NijstenBorasca51:53
12Max TholénOK Skogshjortarna52:57
13Anders MattssonOK Kullingshof53:39
14Kennet HorvathHalmstads OK56:31
15Tommy BäckOK Kullingshof56:37
16Claes HagstrandGöteborg-Majorna OK57:00
17Per KjellanderGöteborg-Majorna OK57:15
18Björn HåkanssonHalmstads OK57:25
19Håkan FlingmarkUddevalla OK57:34
20Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK58:45
21Hans JohanssonOK Reftele59:44
22Per JohanssonOK Reftele64:30
23Jonas JohanssonOK Skogsfalken65:26
24Karl-Olof ErikssonUddevalla OK66:26
25Jan BörjessonFK Friskus Varberg69:38
26Stefan SpetzUlricehamns OK70:40
Stefan AronengHestra IFEj start
H35 MOTION4920 meter21 anmälda
1Jan-Olof GutkeUddevalla OK40:44
2Jan ThuressonBurseryds IF41:29
3Roger KlotzMalmö OK43:31
4Magnus BerntssonIF Rigor43:47
5Kent SkärbergVänersborgs SK47:18
6Stefan SjögrenIF Hallby51:42
7Mats MozeliusUddevalla OK51:54
8Börje ÖbergOK Skogshjortarna56:52
9Lennie ThörnOK Skogsfalken57:16
10Klas BengtssonOK Skogshjortarna57:18
11Sven ErikssonOK Landehof57:43
12Anders AnderssonHylte OK60:58
13Mats NilssonHylte OK63:03
14Peter TrommestadIF Rigor67:48
15Mats DahlrotIK Uven72:37
16Tomas BomanOK Nackhe72:47
17Magnus WallinOK Mark78:54
Anders SvenssonHalmstad Garnisons IFEj start
John RehnOK SkogsfalkenEj start
H21 LÅNG11110 meter40 anmälda
1(51)Mats RöjgårdOK Kolmården67:16
2(118)Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK69:09
3(80)Tommy AnderssonVänersborgs SK70:16
4(224)Tobias BengtssonGöteborg-Majorna OK70:36
5(150)Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK70:57
6(26)Rikard GunnarssonOK Orion71:12
7(134)Emil BengtssonFK Friskus Varberg71:19
8(225)Magnus JohanssonRydboholms SK71:49
9(27)Martin ClaessonIFK Göteborg72:12
10(153)Johan Greger LarssonIFK Göteborg72:30
11(205)Martin HogedalOK Orion73:13
12(357)Rikard WassIF Hagen73:15
13(275)Jonas HogedalVänersborgs SK74:03
14(102)Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna74:26
15(105)Håkan GunnarssonOK Orion74:48
16(210)Per-Anders EggertsenIF Hagen75:20
17(335)Mattis NilssonIFK Göteborg77:05
18(342)Patrik NordgrenSävedalens AIK78:34
19(391)Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK81:10
20(529)Jonas KjällFK Friskus Varberg82:20
21(413)Thomas AnderssonOK Tranan82:45
22Patrik GunnarssonVästerås SOK83:45
23(1154)Martin PetterssonSävedalens AIK84:52
24(493)Erik BengtssonFK Åsen87:30
25(466)Truls PerssonOK Alehof89:20
26(300)Ola TengnérFK Friskus Varberg90:19
27Lars JakobssonHalmstad Garnisons IF90:42
28Harald HermanrudOdense OK92:45
29(237)Jesper StenströmVänersborgs SK93:12
30(483)Lars DavidssonHalmstads OK96:43
31(882)Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb97:38
32(989)Jari WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb101:14
33(834)Martin JohanssonHalmstads OK102:07
34Magnus CarlssonOK Stigen107:09
35(1012)Mats GustavssonFK Friskus Varberg112:30
(561)Henrik WassIF HagenEj start
(121)Martin JönssonFK Friskus VarbergEj start
(137)Jonas MartnerTolered-Utby Ol-klubbEj start
(119)Pär HanssonFK Friskus VarbergEj start
(294)Stefan AnderssonFK Friskus VarbergEj start
H216790 meter24 anmälda
1(572)Håkan PalmFK Boken47:40
2(1305)Fredrik PerssonHelsingborgs SOK50:33
3Mattias BååthSävedalens AIK51:15
(875)Daniel SvenssonKinnaströms SK51:15
5Malte LennerstedtLunds OK51:39
6Michael HertinVästerviks OK52:13
7Andreas SamuelssonOK Reftele52:21
8Jan LagerHalmstads OK53:11
9Magnus SundmarkIK Gandvik53:31
10Martin AnderssonSävedalens AIK55:37
11Håkan SvenssonLunds OK56:51
12Lars HarrieLunds OK56:56
13Magnus ClaessonIK Hakarpspojkarna57:18
14Stefan JakobssonSundbybergs IK63:16
15Andreas HanssonOK Lindena66:30
16Urban ScherdinSävedalens AIK66:48
17(932)Magnus JonassonMalmö OK67:07
18Mats EliassonFK Friskus Varberg72:27
19Roland DomongOK Öst Birkeröd95:59
Daniel StenbergOK GisleEj godk.
Anders LeireSävedalens AIKEj godk.
Peter JohanssonSimlångsdalens IFEj start
H21 MOTION5940 meter7 anmälda
1Torbjörn HermanrudOdense OK56:02
2Stefan NordinOK Tranan66:44
3Per BringleUlricehamns OK70:43
4Morgan KristianssonOK Lindena79:02
Anders PihlOK AlehofEj godk.
Mikkel ChristensenIK DranEj godk.
H206390 meter10 anmälda
1(270)Andreas JohanssonRydboholms SK42:24
2(719)Gustav EnanderVänersborgs SK46:23
3(846)Vidar FaxénIK Stern53:11
4(800)Mathias JanssonBredaryds SOK55:40
5(985)Johan DavidssonOK Tranan56:12
6(996)Marcus JohnssonOK Kullingshof60:17
7(1004)Mikael AxelssonUlricehamns OK64:01
(840)Olof BengtssonFK ÅsenEj start
H185590 meter25 anmälda
1(377)Fredrik JohanssonOK Kullingshof32:15
2(664)Erik EdespongFK Friskus Varberg35:11
3(423)David BejbomUddevalla OK35:46
4(864)Markus NilssonOK Nackhe37:43
5(721)Robert KarlssonBredaryds SOK37:52
6(641)Emanuel WinbladUddevalla OK38:34
7(773)Markus JohanssonRydboholms SK38:54
8(727)Stefan JonssonOK Klyftamo39:21
9(748)Mikael BogrenOK Gisle39:26
10(787)Linus BohmanHjärnarps GH OL39:28
11(808)Johan KnubbeOK Mark39:40
12(873)Erik AmbergJärla IF OK41:33
13(892)Daniel HjortvallHestra IF41:57
14(482)Mikael EliassonOK Alehof42:20
15(962)Simon LarssonKinnaströms SK44:01
16(878)Andreas LundbladOK Nackhe44:23
17(1025)Martin MårtensonOK Vivill46:19
18(945)Victor AxbomOK Landehof48:45
19(1083)Jonas AnderssonIF Rigor51:46
20(1136)Jimmy JohanssonFK Friskus Varberg55:25
21Nils Wallentin-TärkHalmstads OK55:58
(689)Johan StrandGöteborg-Majorna OKEj godk.
(816)Peter StenbeckHalmstads OKEj godk.
(1053)Joakim MillegårdSävedalens AIKEj godk.
H164480 meter37 anmälda
1Petter MattssonIK Uven34:50
2(1017)Erik MelénMotala AIF OL35:45
3Erik MemmiHalmstads OK36:15
4Charley ZieglerLerums SOK36:39
5Mikael AnderssonOK Skogshjortarna36:53
6Robin JohanssonOK Skogsfalken37:38
7Alexander WestbergOK Tranan38:34
8(1286)Mattias NilssonOK Alehof38:37
9Rasmus LeoOK Stigen38:52
10Benjamin EdlundIK Ymer39:00
11Mikael CasselHalmstads OK39:10
12Anton OdbroOK Räven39:13
13Jens DahlstrandLerums SOK39:56
14Oskar EklöfIK Ymer40:06
15Niclas SahlinVänersborgs SK40:23
16Erik HanssonBredareds IF40:55
17David ModigOK Alehof41:40
18Emil JohanssonKungälvs OK42:15
19Joakim AxelssonUlricehamns OK42:58
20John KumlinIK Ymer43:28
21Simon GeorgssonOK Nackhe46:09
22Johan SamuelssonFagereds IF48:39
23Johan VirtaOskarströms OK48:51
24Christian EricksonUlricehamns OK49:42
25Björn ÖhrstrandYstads OK51:19
26Jimmy AnderssonOK Kullingshof51:30
27Hugo MagnussonFK Herkules53:17
28Anders BergmanIK Uven54:56
29Kalle ArvidssonOK Vivill55:17
30Fredrik CarlssonOK Löftan61:16
31Oskar LydingHylte OK62:09
32Sebastian SanellBurseryds IF63:12
33Mikael MårtenssonOK Vivill66:32
34Fredrik JohanssonOK Vivill69:46
Morten WendelboeHSOK-HelsingörEj godk.
H143810 meter51 anmälda
1Johan RunessonOK Vivill29:14
2Simon AnderssonOK Kullingshof32:11
3Oskar CarlssonOK Stigen32:31
4Johan AntonssonOK Löftan34:45
5Erik JohanssonOK Tranan35:07
6Niklas OlssonRävetofta OK35:18
7Tomas AxelsonOK Löftan37:04
8Lukas BrodinHylte OK37:13
9Anton HalldinOK Vivill37:27
10Daniel SamuelssonFagereds IF37:39
11Joakim JohanssonFK Friskus Varberg37:44
12Sebastian BirgerssonKinnaströms SK38:21
13Gustav EklöfIK Ymer40:05
14Mattias BrämersonTibro AIK SOK40:12
15Mikael AnderssonIF Rigor40:36
16Marcus KronaOK Skogshjortarna40:39
17Johan BadhOK Vivill41:16
18Viktor HaggrenOK Skogshjortarna43:12
19Daniel SvenssonBurseryds IF43:29
20Karl SwalanderIF Hallby43:55
21David SiebersIK Hakarpspojkarna45:09
22Rasmus SchurmannHylte OK45:50
23Oskar HektorGustavsbergs IF46:27
24Christoffer OhlssonUddevalla OK47:38
25Erik ÅkessonIK Dran47:55
26Tore MårtenssonOK Vivill48:19
27Daniel JosefssonRydboholms SK48:33
28Sebastian MannfolkUlricehamns OK49:23
29Viktor WaldemarssonOK Nackhe50:22
30Jonas EkskogKvarnsvedens GOIF OK50:31
31Jakob SegerslättRävetofta OK51:04
32Dennis NyqvistOK Gipen51:14
33Patrik AnderssonHylte OK51:27
34Erik WallinOK Mark52:35
35André ErlandssonUddevalla OK53:28
36Simon JohanssonOK Kullingshof53:31
37Christian NilssonOK Löftan53:54
38Rasmus BengtssonOK Skogshjortarna60:48
39Nils SpetzUlricehamns OK62:19
40Niklas NilssonOK Gipen66:33
41Joakim TrommestadIF Rigor72:53
42Rasmus PetterssonBurseryds IF76:40
43Stefan AllanssonIF Rigor88:04
Sören NörgaardOK 73 GladsaxeEj godk.
Niklas AnderssonOK OrintoEj godk.
Viktor StenssonIS KullenEj godk.
Martin OhlssonIK DranEj godk.
Marcus SjögrenIF HallbyEj godk.
Pontus LindqvistOK NjudungEj start
Oliver BomanOK NackheEj start
H122500 meter45 anmälda
1Johan HögstrandOK Räven19:24
2Johan EkelövRingsjö OK20:16
3Anton TholénOK Skogshjortarna22:11
4Joakim EliassonOK Alehof22:17
5Karl-Johan WestbergOK Tranan22:23
6Erik ClaessonOK Orinto23:56
7Anders HanssonBredareds IF24:25
8Gustav MarthinssonHylte OK25:08
9Rasmus BäckOK Kullingshof25:10
10Erik SiebersIK Hakarpspojkarna25:12
11Per SkyggessonOK Nackhe26:03
12Emil KarlssonOK Alehof26:08
13Jonathan ErlandssonUddevalla OK26:35
14Adrian PauliIstrums SK26:45
15Axel ErlandssonOK Vivill26:55
16Filip OlssonOK Skogsfalken27:21
17Simon SkogmanKinnaströms SK28:10
18Jesper SjögrenOK Kullingshof29:00
19Christofer BerntssonIF Rigor29:01
20Otto BrodinHylte OK30:29
21Albin ÖstlingOK Skogshjortarna31:25
22Gabriel AnderssonUlricehamns OK31:54
23Emil AnderssonOK Kullingshof33:18
24Erik LarssonOK Nackhe34:41
Alexander MagnussonOK Orinto34:41
26Albin ThunbergOK Alehof34:53
27Anders OhlssonUddevalla OK35:31
28Mathias SjögrenIF Hallby36:40
29Marcus OlssonFK Friskus Varberg38:24
30Mats HalvarssonFjärås AIK38:35
31Filip AnderssonKinnaströms SK39:27
32Johan BlickOK Alehof39:28
33Matias PauliIstrums SK39:52
34Jonathan SchurmannHylte OK44:58
35Henrik DahlrotIK Uven45:24
36Joel JohnssonOK Nackhe46:40
37Peter AnderssonHylte OK65:07
38Petter JonassonGöteborg-Majorna OK68:04
39Benjamin EricssonToarps OK71:18
40Anton RehnOK Skogsfalken82:58
Anton JohanssonOK TrananEj godk.
Simon BengtssonFK Friskus VarbergEj start
Alfred CarlssonOK StigenEj start
H102200 meter21 anmälda
1Andreas PeterssonBurseryds IF24:28
2Erik SkärbergVänersborgs SK25:08
3Martin JohanssonOK Vivill26:43
4Johan IvarssonOK Kullingshof28:33
5David KinbergerHylte OK28:41
Jakob PerlerothOK Landehof28:41
7Jimmy SjögrenIF Hallby28:56
8Jacob KinbergerHylte OK29:29
9Viktor FlingmarkUddevalla OK29:33
10Nicklas AnderssonIstrums SK30:17
11Filip Axelsson-MeyersonOK Linné30:19
12Per SamuelssonFagereds IF30:59
13Filip BerntssonIF Rigor32:37
14Martin OlssonTibro AIK SOK33:27
15Fredrik BadhOK Vivill33:37
16Jonas ThunbergOK Alehof35:27
17Karl ModigOK Alehof37:32
Adam GranstedtIK HakarpspojkarnaEj godk.
Patrik BrorssonTockarps IKEj godk.
D752090 meter5 anmälda
1Aster OlssonSK Graal54:13
2Ingrid BrorssonTockarps IK76:09
Annalisa AnderssonIK Trenne UllaredEj godk.
D702090 meter10 anmälda
1Gunvor GöranssonLaholms IF33:01
2Inez JohanssonOK Nackhe36:09
3Gunvor HåkanssonSkene Sim o IS37:29
4Birgitta EnocsonOK Stigen48:50
5Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK50:44
6Maj-Britt PetterssonIK Uven57:05
7Vera LångGöteborg-Majorna OK59:33
8Margareta JohanssonKungälvs OK67:08
D652320 meter18 anmälda
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK36:27
2Sonja SundellSundbybergs IK39:51
3Inger HallbergIK Uven41:07
4Barbro VallinKungälvs OK41:34
5Ruth GustavssonFagereds IF43:50
6Elvy HolmqvistÖrkelljunga FK44:19
7Vera TofteredIF Rigor46:33
8Anna-Lisa AnderssonLidköpings Vinter-SK46:53
9Hildur OlssonIK Trenne Ullared47:03
10Kerstin CarlssonUlricehamns OK53:59
11Christina HogedalKungälvs OK58:12
12Gerd JohanssonTenhults SOK58:59
13Ann-Marie SärénBorås GIF59:10
14Gunni AnderssonLerums SOK61:07
15Lillie PetterssonLerums SOK63:10
16Eila HeikkiläOK Gipen63:28
D603110 meter25 anmälda
1Mariann KjellbergBredareds IF41:07
2Gunnel SvenssonIK Ymer41:54
3Eva IsakssonOK Skogshjortarna44:04
4Birgit PalmFK Boken45:54
5Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb50:02
6Rosa BjörkmanOK Orinto52:12
7Inger SvenssonKinnarumma IF52:23
8Gull SvenssonTockarps IK54:40
9Mona CarlsonOK Skogshjortarna57:58
10Ingrid ÅhlundSvenljunga OK62:04
11Maj-Britt EliassonFritsla VIK63:37
12Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL63:46
13Inga PerssonOK Landehof66:48
14Elvy BörjessonOK Alehof68:04
15Inger BylanderSvenljunga OK68:29
16Lillemor HallinOK Landehof70:07
17Mariann SvenssonVäxjö Allmänna IS77:58
18Ing-Mari LarssonOK Löftan79:25
19Gunnel NilssonMalmö OK81:03
20Britta DavidssonUlricehamns OK81:16
21Karin LundqvistSvenljunga OK83:03
Berit HildénOK SkogshjortarnaEj start
Margareta BengtssonOK GläntanEj start
D553110 meter37 anmälda
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF38:30
2Karin ModigFrosta OK39:26
3Birgitta TollessonOK Alehof41:05
4Ingrid Rex WallströmIK Uven44:12
5Maud SundénVästerås SOK44:18
6Inger JönssonIK Ymer45:08
7Vega SlottnerOK Berget46:20
8Irene AnderssonÄtrans IF48:03
9Marianne RosénIK Ymer48:08
10Berit SchannongMalmö OK51:26
11Lena SkoogHestra IF52:03
12Britta WallinTidaholm SOK Sisu52:18
Birgit EkmanUlricehamns OK52:18
14Birgitta JohanssonOK Tranan53:23
15Barbro BengtssonOskarströms OK54:05
16Anita AnderssonOK Skogshjortarna55:47
17Ann-Gerd CarlssonUlricehamns OK56:40
18Gunilla SävenstrandHultsfreds OK57:16
19Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK57:23
20Inga GustavssonIK Uven57:24
21Lotta BörjessonSävedalens AIK57:59
22Märta LundhSvenljunga OK58:39
23Barbro AnderssonOK Skogshjortarna61:51
24Sinikka KukkohoviAnderstorps OK64:15
25Hjördis ErlandssonOK Lindena64:30
26Gunborg GustafssonBorås GIF68:29
27Ingrid CullbrandIK Stern69:39
28Gunilla JohanssonMalmö OK70:26
29Rosa JohanssonIK Uven71:37
30Marianne FaxénIK Stern71:40
31Anita JunforsOK Skogshjortarna79:17
Kristina FranssonOK VirdarnaEj godk.
Karin BergmanLunds OKEj godk.
Lisa KumlinVäxjö OKEj start
Kristina M AnderssonOK SkogshjortarnaEj start
D55 MOTION2710 meter13 anmälda
1Berit NilssonMarkaryds FK46:39
2Kajsa LarssonHalmstads OK47:24
3Lillemor GunnarssonOK Gipen47:30
4Ingegerd OlssonOK Alehof53:31
5Mona GustafssonMarkaryds FK63:39
6Eva-Maj JohanssonFritsla VIK67:33
7Doris NilssonGöteborgs SK69:29
8Eva WesterholmOK Skogshjortarna73:06
9Barbro JonssonOK Roslagen76:32
Kerstin AnderssonKungälvs OKEj godk.
Inger EismarkIFK GöteborgEj godk.
D503160 meter19 anmälda
1Ingmarie Brander StrandGöteborg-Majorna OK31:45
2Gunilla HogedalVänersborgs SK33:06
3Maria NordvallOK Kolmården36:24
4Ulla CarlstedtSävedalens AIK40:13
5Eva BergmanIK Uven44:39
6Åsa StåhlHjärnarps GH OL46:53
7Karin LarssonOK Kompassen47:42
8Marita LarssonKinnaströms SK47:51
9Britt-Marie AnderssonOK Amne49:33
10Monica IvarssonOK Skogshjortarna49:36
11Anita Lovén-AnderssonOK Skogshjortarna53:44
12Marianne HallbergFK Boken54:49
13Berit IvarssonOK Skogshjortarna55:51
14Mirjam NorénIK Uven67:32
Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubbEj godk.
Ann-Britt WinnbergIK Trenne UllaredEj godk.
Katarina BengtssonHalmstads OKEj start
D50 M3220 meter14 anmälda
1Anita EklöfIK Ymer43:34
2Berith PetterssonOK Skogsvargarna49:49
3Inger VejedalOK Mark56:52
4Gertie OdelbergIK Ymer56:54
5Britt-Marie EkbergOK Orinto59:07
6Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIK63:01
7Birgitta JohanssonIK Gandvik63:04
8Inger JohanssonOK Nackhe64:19
9Åsgerd BergmanOK Tranan67:21
10Lena CarlströmSävedalens AIK68:27
11Annika HerderssonOK Mark70:58
12Catarina MalmMarkaryds FK88:32
D453650 meter25 anmälda
1Ingela EkelövRingsjö OK31:17
2Britt HermanrudOdense OK39:30
3Marianne KlassonUlricehamns OK44:24
4Monica KnutssonSävedalens AIK45:16
5Annmarie RöllikeOK Lindena45:45
6Lena RunessonOK Vivill46:12
7Christina SegerslättRävetofta OK47:43
8Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna49:03
9Marie GröhnJönköpings OK50:04
10Ann-Kristin RundbergFK Friskus Varberg54:10
11Maj ÖhrstrandYstads OK54:38
12Leila LjunggrenFritsla VIK54:59
13Birgitte KrügerHSOK-Helsingör57:10
14Mette HansenHSOK-Helsingör57:19
15Monika JohanssonFK Friskus Varberg57:26
16Kristina UnossonBredareds IF58:33
17Annette DanielsenKFIU-Orientering58:58
18Lena HåkanssonIK Uven62:49
19Monika NilssonOK Alehof67:44
20Margareta NetzTrollhättans SOK73:10
21Lisbeth DahlHelsingborgs SOK80:26
Marie KristianssonOK RävenEj godk.
Lene JensenHSOK-HelsingörEj start
D45 MOTION3220 meter14 anmälda
1Kerstin LarssonHylte OK41:21
2Gunilla LovénHalmstads OK49:08
3Mona-Lisa JanssonKungälvs OK50:03
4Kristina KarlssonBredaryds SOK53:11
5Anita KarlssonOskarströms OK54:41
6Bodil EnanderVänersborgs SK56:01
7Annika GustafsonOK Gipen66:37
8Ing-Mari BadhOK Vivill67:44
9Eva K.JohanssonKungälvs OK74:34
10Ingrid AnderssonIF Rigor75:11
Carina WiströmFK HerkulesDisk.
Anette NilssonOK GipenEj godk.
D403780 meter23 anmälda
1Anne MagnussonOK Landehof34:14
2Britta SahlinOK Skogsvargarna36:05
3Ingrid JohanssonLaholms IF39:29
4Agneta ErikssonUddevalla OK40:25
5Eva PedersenOK Skogshjortarna40:49
6Eva-Carin LindgrenHalmstads OK42:53
7Annika AasaIK Uven43:08
8Marianne HanssonBredareds IF43:16
9Christina SöderblomFK Friskus Varberg43:46
10Annika BrämersonTibro AIK SOK44:08
11Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu44:56
12Annika MarthinssonHylte OK47:14
13Ulrika JohanssonOK Löftan49:32
14Monica ÅkessonIK Dran55:36
15Christina WallermanBorås GIF56:23
16Susanne ErlandssonUddevalla OK57:23
17Gun LundbergIstrums SK57:33
18Nina BejbomUddevalla OK58:03
19Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb58:22
20Britt-Marie StenssonIS Kullen67:54
21Susanne OlssonTidaholm SOK Sisu70:25
Agneta JohanssonRydboholms SKEj godk.
Marianne JohanssonOK KullingshofEj start
D40 M3510 meter14 anmälda
1Eva AlmgrenOK Stigen42:54
2Maria JohnssonOK Nackhe43:03
3Lena JohanssonOK Nackhe46:51
4Monika JohanssonBredareds IF47:31
5Marie CarlssonOK Stigen49:03
6Anna SwalanderIF Hallby53:49
7Karin ArvidssonOK Vivill58:18
8Ulrika MeyersonOK Linné61:56
9Marie HermanssonOK Kullingshof65:10
10Marianne KarlssonUddevalla OK65:15
11Gigi SucksdorffOK 73 Gladsaxe76:49
12Lisbeth ModigOK Alehof80:05
Minna WarthoeHSOK-HelsingörEj godk.
D354100 meter19 anmälda
1Louise RundkvistIK Hakarpspojkarna39:57
2Lena WestbergIFK Göteborg44:04
3Marie AdolfssonÖrkelljunga FK45:54
4Marika OgreliusIFK Göteborg46:05
5Carina IvarssonOK Kullingshof46:11
6Annelie EmanuelssonNitta IF46:39
7Annica CarlsonOK Skogshjortarna47:03
8Suzy LarssonOK Skogshjortarna49:51
9Mona AdolfssonVäxjö OK56:20
10Helena KristianssonMarkaryds FK56:48
11Gitte Gefke HansenKFIU-Orientering59:56
12Anna ErikssonOK Landehof60:18
13Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK62:46
14Ulrika BörjessonFK Friskus Varberg76:13
15Susanne SundKFIU-Orientering96:02
Åsa Wadensjö LeoOK StigenEj godk.
Siv DahlströmKvarnsvedens GOIF OKEj start
D35 MOTION3510 meter12 anmälda
1Lena ThuressonBurseryds IF41:32
2Carina LindqvistOK Njudung43:08
3Ulrika KronaOK Skogshjortarna44:15
4Ulrika AnderssonHylte OK52:50
5Gerd TrommestadIF Rigor55:30
6Annika BerntssonIF Rigor58:32
Ingrid HaggrenOK SkogshjortarnaEj start
Susanne SjögrenIF HallbyEj start
Åsa DryseliusSkene Sim o ISEj start
Ester JohanssonOK SkogsfalkenEj start
D21 LÅNG6840 meter28 anmälda
1(47)Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK54:24
2(59)Yvonne FjordsideSävedalens AIK55:28
3(150)Jenny ChristenssonIFK Göteborg57:03
4(80)Jenny RöjgårdSödertälje-Nykvar57:58
5(8)Anna EnvallIK Hakarpspojkarna58:14
6(87)Alexandra VejedalUlricehamns OK58:20
7(108)Ingela AlvmyrenHalmstads OK58:59
8(117)Emelie SvalinVänersborgs SK61:22
9(92)Ida HördegårdIFK Göteborg61:56
10Jenny MartinssonOK Tranan63:56
11(296)Hanna SvenssonUlricehamns OK64:50
12(251)Johanna RingIFK Lidingös Skid o OK67:34
13(162)Susanne BiörsOK Tranan68:07
14Ida SvenssonHalmstads OK70:04
15(338)Marie AnderssonOK Stigen71:10
16(308)Martina VejedalOK Mark74:03
17Veronica AdolfssonAnderstorps OK76:17
18(178)Maria WallströmOK Måsen77:11
19(289)Lisa BigstenFK Herkules82:15
20(423)Annica ClevnertSävedalens AIK82:27
21Camilla BohmanIF Hagen83:51
22Anna BengtssonAlvesta SOK93:08
23Kristin OlssonOK Alehof95:14
(295)Charlotte GustafssonOK HällenEj godk.
Erika ErikssonOK TyrEj godk.
(293)Anna BigstenFK HerkulesEj start
D214790 meter16 anmälda
1(318)Agnes SvenssonSävedalens AIK44:15
2Eva-Lotta BengtssonRävetofta OK44:49
3Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK45:00
4Camilla BrorssonTockarps IK45:14
5Lena MelvinsdotterIF Rigor48:09
6Terese JohanssonIF Rigor53:18
7Therese BarjeBottnaryds IF54:39
8Linda WelinderTenhults SOK55:55
9Linda KarlssonLessebo OK58:06
10Maria GustafssonJönköpings OK59:09
11Åsa MattssonOK Kullingshof61:43
12Liselott NordgrenOK Landehof66:20
13Annika BengtssonRävetofta OK81:48
Desiré WallströmSävedalens AIKEj start
D21 MOTION3510 meter8 anmälda
1Hanna PerssonIK Trenne Ullared51:47
2Kristina LeivoOK Landehof53:25
3Annika SjööOK Gipen64:03
4Emmelie GeorgssonOK Nackhe65:22
5Kikki GunnarssonSimlångsdalens IF72:25
6Annika WintvikÄtrans IF96:01
D204100 meter10 anmälda
1(211)Anna RunessonOK Vivill38:23
2(469)Lotta NilssonOK Alehof40:44
3(441)Linda KlassonUlricehamns OK45:05
4(381)Martina JohanssonHalmstads OK45:14
5(230)Susanne SjööEksjö SOK45:45
6(471)Lina HulanderUlricehamns OK50:22
7(678)Karin KaillIK Omega55:05
8Jenny JohanssonOK Alehof83:10
D183780 meter16 anmälda
1(336)Helena LidhageIK Ymer32:53
2(317)Carolina KlassonUlricehamns OK34:03
3(395)Linnéa JohnssonOK Nackhe34:16
4(431)Helena StrandOK Landehof34:42
5(499)Johanna SvenssonBurseryds IF37:59
6(503)Christine LitzellOK Kullingshof40:27
7(632)Elin HamreforsOK Landehof43:50
8(535)Julia TorstenssonOK Landehof47:09
9(687)Kristina StulkenOK Gipen47:28
10(641)Anna HulanderUlricehamns OK49:20
11Sara ForsbergOK Kolmården52:42
12Desirée SegerslättRävetofta OK66:32
(666)Ellen AlbinssonBredaryds SOKEj godk.
(532)Sanna LovénHalmstads OKEj start
D163770 meter21 anmälda
1(604)Kristin AnderOK Landehof39:59
2(352)Lina StrandGöteborg-Majorna OK40:13
3Johanna EstvingLerums SOK42:50
4Sanna SvenssonFrämmestads IK42:52
5Mathilda CarlssonOK Stigen43:59
6Lisa WilanderAnderstorps OK44:03
7Åsa SöderblomÄtrans IF46:01
8Rebecka SiebersIK Hakarpspojkarna46:36
9Anna MånssonOK Löftan46:47
10Martina PeterssonBurseryds IF46:58
11Pernilla OlssonRävetofta OK48:05
12Karin TorstenssonOK Gläntan48:56
13Sara DavidssonAnderstorps OK50:34
14Emma MarthinssonHylte OK51:23
15(434)Elsa JanssonFrämmestads IK53:15
16Malin OlssonOK Gipen63:45
17Matilda ThelinHylte OK72:14
Emelie UnossonBredareds IFEj start
Johanna SvenssonBredaryds SOKEj start
D143170 meter26 anmälda
1Anna ForsbergOK Kolmården26:44
2Maria JohanssonOK Löftan28:44
3Ylva FonseliusIF Marin Väst34:06
4Rebecca BejbomUddevalla OK35:53
5Hanna WesterbergIF Marin Väst36:44
6Elin OdbroOK Räven38:35
7Josefin BergagårdTolered-Utby Ol-klubb38:51
Linnea EdespongFK Friskus Varberg38:51
9Erika JohanssonOK Skogsfalken40:03
10Lisa LindströmBredaryds SOK43:27
11Therese ModigOK Alehof45:37
12Carolina JohanssonOK Skogshjortarna46:04
13Emma AnderssonUlricehamns OK46:26
14Ida ErlandssonOK Vivill49:12
15Ida ArvidssonOK Vivill52:28
16Hanna ÅkessonIK Dran53:56
17Sofie LarssonOK Nackhe58:20
18Linnea BurénIK Ymer59:48
19Johanna BörjessonFK Friskus Varberg64:43
Elin ThuressonBurseryds IFDisk.
Anna GröhnJönköpings OKEj godk.
Emma GarmerIF Marin VästEj start
Pernilla PeterssonBurseryds IFEj start
Åsa LindströmBredaryds SOKEj start
D122500 meter35 anmälda
1Lisa PedersenOK Skogshjortarna20:23
2Lisa GröhnJönköpings OK22:07
3Sara JonssonOK Klyftamo23:05
4Elin MånssonOK Löftan23:19
5Amanda LeoOK Stigen25:35
6Hilda ForsgrenEnebybergs IF28:48
7Lovisa HanssonBredareds IF30:04
8Beatrice BirgerssonKinnaströms SK31:16
9Linda JohanssonOK Löftan31:17
Linnea ForsIF Rigor31:17
11Anna AlmgrenOK Stigen32:15
12Louise PerlerothOK Landehof32:58
13Lina JosefssonRydboholms SK34:00
14Amanda BrämersonTibro AIK SOK34:04
15Matilda StenssonIS Kullen35:12
16Matilda HektorGustavsbergs IF35:34
17Johanna JohanssonOK Nackhe36:39
18Caroline KarlssonOK Nackhe37:27
19Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné38:02
20Isabell JosefssonOK Reftele38:52
21Jenny OlssonÖrkelljunga FK38:58
22Emmy ThuressonBurseryds IF39:36
23Jessica JohanssonOK Skogshjortarna40:02
24Lovisa MannfolkUlricehamns OK41:22
25Elin AnderssonIK Dran50:03
26Sofia BörjessonFK Friskus Varberg50:28
27Malin ArvidssonOK Vivill53:03
28Sara IvarssonOK Kullingshof54:36
29Ida LundbergIstrums SK55:19
30Sandra AnderssonIstrums SK60:22
31Anna OlssonTibro AIK SOK60:24
Linnea EkskogKvarnsvedens GOIF OKEj godk.
Clara GarmerIF Marin VästEj start
Olivia BengtssonOK SkogshjortarnaEj start
D102200 meter26 anmälda
1Moa TholénOK Skogshjortarna
2Anna WallinSjövalla FK21:30
3Elin HögstrandOK Räven23:53
4Elsa PedersenOK Alehof24:34
5Julia OhlssonUddevalla OK25:43
6Ellen JohnssonOK Nackhe26:36
Emma BobergIF Rigor26:36
8Elin BlickOK Alehof26:42
9Lisa WallinOK Mark27:19
10Agnes LeoOK Stigen27:58
11Hanna MagnussonFK Herkules29:30
12Sofia SjögrenOK Kullingshof30:13
13Tilda KarlssonOK Alehof30:22
14Emelie BäckOK Kullingshof30:52
15Kajsa SpetzUlricehamns OK31:43
16Sofia LundbergIstrums SK33:32
17Malin AllanssonIF Rigor35:53
18Anna AnderssonIK Dran38:05
19Martina JohanssonBredareds IF39:22
20Anna Sofia OlssonOK Skogsfalken39:41
21Hilma CarlssonOK Stigen41:05
22Sara MagnussonOK Landehof49:31
23Sara RehnOK Skogsfalken53:46
Sofia AnderssonIstrums SKEj start
U32500 meter11 anmälda
1Johan GottfridssonSOK 6829:21
2Ellen SwalanderIF Hallby37:15
3Anton OlaussonAskersunds OK38:52
4Niklas TrommestadIF Rigor44:08
5Linnea HaraldssonOK Vivill49:22
6Linus NilssonOK Gipen52:02
7Marcus RehnOK Skogsfalken81:51
Jakob McElhinneyFalköpings AIKEj godk.
Helena AnderssonIstrums SKEj start
U22200 meter17 anmälda
1Albin OlaussonAskersunds OK18:44
2Rasmus FahlinAskersunds OK24:12
3Robin KinkhoffHalmstads OK25:21
4Johan MelénMotala AIF OL25:39
5Lovisa ÅkessonOK Löftan28:55
6Erik KristofferssonAskersunds OK29:32
7Markus JohanssonOK Vivill30:21
8Lisa ErikssonHylte OK31:22
9Gustav BoqvistIK Uven32:13
10Henrik LindqvistOK Njudung36:10
11Tobias BengtssonOK Lindena39:26
12Emily PetterssonOK Skogsvargarna41:46
Josephine Carlsson LarsenOK SkogsvargarnaEj start
Johan SpetzUlricehamns OKEj start
Magnus JanssonKungälvs OKEj start
U11950 meter16 anmälda
1Erika PerlerothOK Landehof22:57
2Albin SchurmannHylte OK23:21
3Filip LindströmBredaryds SOK27:17
4Peter NörgaardOK 73 Gladsaxe29:48
5Anne NörgaardOK 73 Gladsaxe30:35
6Elin WasseniusUddevalla OK34:23
7Erika ErikssonUddevalla OK40:17
8Anders DahlrotIK Uven50:40
9Maria ChristensenIK Dran53:27
Andrea SucksdorffOK 73 GladsaxeEj godk.
Jesper JanssonKungälvs OKEj start
Hanna PedersenOK SkogshjortarnaEj start
Erik LindbergKungälvs OKEj start
Pontus JanssonKungälvs OKEj start
INSKOLNING1840 meter20 anmälda
Anna JohanssonLaholms IFGodkänd
Björn SamuelssonFagereds IFGodkänd
Clara MannfolkUlricehamns OKGodkänd
Elin BrinkMarkaryds FKGodkänd
Elin SkärbergVänersborgs SKGodkänd
Emelie HåkanssonHalmstads OKGodkänd
Emil JohanssonBredareds IFGodkänd
Erik BlickOK AlehofGodkänd
Joel Albertsenlidköpings vskGodkänd
Kristina OlssonAskersunds OKGodkänd
Niklas AxelssonUlricehamns OKGodkänd
Oscar JohanssonOK DackeGodkänd
Sofie AllanssonIF RigorGodkänd
Tobias PentonenHestra IFGodkänd
Tommy OlssonAskersunds OKGodkänd
Jakob Axelsson MeyersonOK LinnéEj start
Lina LundbergIstrums SKEj start
Elsa BurénIK YmerEj start
ÖPPEN 12200 meter20 anmälda
1Christoffer JohanssonTrollhättans SOK26:56
2Joel KristianssonMarkaryds FK28:07
3Elin ClaessonOK Orinto32:03
4Maria GerdleHalmstads OK32:54
5Johan BrinkMarkaryds FK35:56
6Martin HentzeFjärås AIK37:47
7Adam JohanssonTrollhättans SOK37:57
8Karin JohanssonIK Dran39:55
9Asker ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK39:56
10Johan WennermarkOK Skogsfalken40:30
11Erik KristianssonMarkaryds FK40:54
12Solveig ForsIF Rigor41:27
13Lilian SvenssonKinnaströms SK41:55
14Ellen MagnussonBredareds IF44:17
15Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK45:59
16Anna GerdleHalmstads OK58:16
17Emelie KarlssonLaholms IF58:48
18Ann ChristensenIK Dran79:44
Fredrik WennermarkOK SkogsfalkenEj godk.
David JohanssonIK DranEj godk.
ÖPPEN 22500 meter20 anmälda
1Simon RosénOK Vivill31:36
2Viktor JohanssonIK Dran31:46
3Josefin AnderssonKinnasqtröms SK33:10
4Torbjörn Hess-PetersenKinnaströms SK36:42
5Lena BobergIF Rigor42:39
6Annmarie SvenssonBurseryds IF44:50
7Gunnar BengtssonOK Gläntan45:00
8Amanda JohanssonHalmstads OK46:15
9Kurt NilssonFalköpings AIK47:24
10Anna VirtaOskarströms OK49:00
11Dan DammvikOskarströms OK53:03
12Sofia HenningssonHalmstad OK54:25
13Lennart StenssonIS Kullen55:09
14Jonas BäckströmIF Rigor60:44
15Thomas BäckströmIF Rigor60:47
16Christina WernerssonOK Orinto62:21
17Ingela KarlssonOK Orinto62:42
18Maria ErlandssonOK Vivill74:31
19Anette BohmanHjärnarps GH OL81:32
Rose-Marie HaraldssonOK VivillEj godk.
ÖPPEN 34300 meter6 anmälda
1Albin AnderssonKinnaströms SK41:58
2Helen OlssonOK Skogsfalken60:03
3Marie AnderssonHalmstads OK67:24
4Bernt-Erik JohanssonIK Dran83:28
5Christer HentzeFjärås AIK105:03
6Marita RosénOK Vivill146:06
ÖPPEN 43220 meter42 anmälda
1Axel KarlssonSimlångsdalens IF38:02
2Melvin KristiansenIF Rigor39:30
3Kjell OhlssonIK Dran40:03
4Lars EdbergOK Nackhe44:26
5Carl O JohanssonHalmstads OK47:56
6Stig GustafssonFalkenbergs OK48:05
7Anna KinbergerHylte OK48:35
8Marcus KarlssonSimlångsdalens IF48:48
9Annika PeterssonBurseryds IF49:56
10Eva-Britt MartnerTolered-Utby Ol-klubb50:52
11Bengt-Åke BengtssonOK Lindéna51:26
12Annika GustavssonBredareds IF53:31
13Alf KjellbergBredareds IF56:32
14Ingela OscarssonHylte OK57:42
15Amanda SvenssonBredaryds SOK58:12
16Helen AnderOK Landehof58:25
17Bengt KarlssonOK Orinto59:35
18Magnus ChristensenIK Dran60:11
19Eva JohanssonÄtrans IF61:07
20Miriam JohanssonOK Vivill63:18
21Lotta LydingHylte OK63:25
22Bodil HedenbergOK Vivill65:06
23Lars Anders LundqvistGöteborg-Majorna OK65:15
24Cecilia KarlssonOK Skogshjortarna65:30
25Eric SvenssonFrämmestad IK67:12
26Christer SvenssonFrämmestads IK67:15
27Sture KarlssonOK Skogshjortarna67:41
28Frida MannfolkUlricehamns OK68:16
29Ulla-Britt KarlssonOK Skogshjortarna68:38
30Sten AnderssonKungälvs OK68:47
31Gustav ElvmyrGöteborgs Spårvägars GI73:50
32Berit EdlundElfsborg SOK75:19
33Birgitta BrobergIF Marin Väst76:43
34Monika SvärdGöteborgs Spårvägar SI77:58
35Berit PedersenOK Orinto80:09
36Helen GunnarssonSimlångsdalens IF82:23
37Malin GustavssonIF Rigor85:59
38Stina KristiansenIF Rigor86:04
39Bjarne ChristensenIK Dran99:17
Åsa EnerothSOK AlvestaEj godk.
Ann-Britt AnderssonFK Friskus VarbergEj godk.
Lars MelénMotala AIF OLEj start
ÖPPEN 53810 meter32 anmälda
1Jimmie GullFK Friskus Varberg35:47
2Magnus BengtssonOK Nackhe38:20
3Hans-Thore HanssonFK Friskus Varberg38:48
4Rolf OlofssonFK Friskus Varberg38:51
5Anna-Karin AnderssonLidköpings Vinter-SK43:25
6Mats SvenssonBredaryds SOK45:01
7Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK45:35
8Stig WallermanBorås GIF50:15
9Tomas AnderssonIstrums SK50:45
10Roger AnderssonIstrums SK50:56
11Benneth AdamssonHalmstads OK51:31
12Ann WilanderAnderstorps OK51:34
13Anders PerlerothOK Landehof51:54
14Erland ClaessonSkillingaryds FK52:03
15Per-Eric EricsonToarps OK52:48
16Bengt JönssonHalmstads OK53:18
17Erik JohanssonGöteborgs Spårvägars GI56:06
18Lotta SchurmannHylte OK57:04
19Percy CarlssonGöteborgs Spårvägar GI57:11
20Björn OscarssonHylte OK57:37
Jörgen EstvingLerums SOK57:37
22Margareta AdamssonHalmstads OK58:10
23Bengt-Göran NilssonOK Löftan58:16
24Kent EdlundElfsborg SOK59:13
25Bo JohanssonFK Friskus Varberg60:57
26Joakim NyqvistFK Herkules61:50
27Lukas RosénOK Vivill64:20
28Boris JönssonIK Ymer74:27
29Gun-Britt SkoglundhFritsla VIK75:21
30Joel BerneklevLerums SOK128:45
31Lena FriskKlubblös128:50
Claes-Göran MagnussonBredareds IFEj godk.
ÖPPEN 65470 meter6 anmälda
1Marie ArnessonOK Löftan51:08
2Ulf Ä JohanssonHalmstads OK52:07
3Claes OdbroOK Räven59:31
4Mårten AnderssonHalmstad Garnisons IF60:08
5Kjell RosénOK Vivill69:17
6Jan-Åke JohanssonFK Friskus Varberg76:30
ÖPPEN 73110 meter30 anmälda
1Karin L KarlssonHalmstads OK36:22
2Gert MårtenssonIK Trenne Ullared39:12
3Janna AndreassonFK Friskus39:42
4Anna BringleUlricehamns OK40:03
5Lisette BengtssonOK Nackhe40:46
6Per FredrikssonOK Skogshjortarna41:48
7Malin JohanssonFK Friskus Varberg41:52
8Helena SandbergIK Hakarpspojkarna42:45
9(675)Johanna PetterssonFK Friskus Varberg47:05
10Alice RosénKlubblös47:06
11(760)Karin NilssonOK Nackhe48:24
12Jenny PihlOK Alehof51:44
13Rolf AnderssonLaholms IF52:03
14Gunnar JohanssonOK Mark52:42
15Karin MemmiHalmstads OK52:45
16Cecilia FlakbergIFK Göteborg53:18
17Ylva KarlssonOskarströms OK54:42
18(710)Frida StoltVänersborgs SK55:01
19Anna-Lena BerthagHalmstads OK55:09
20Mikael JohanssonOK Tranan55:22
21Jenny MårtenssonIK Trenne Ullared56:41
22Ewa ArnessonIK Dran58:02
23Bertil SvenssonIK Trenne Ullared58:32
24Conny JohanssonLaholms IF60:29
25Lennart LindbergIK Vista62:31
26Rune KarlssonOK Löftan63:36
27Malin MarthinssonHylte OK67:48
28Per-Olof SärénBorås GIF73:08
29Inger BengtssonHalmstads OK84:53
30Kärstin LindblomFK Friskus Varberg92:40
ÖPPEN 84760 meter30 anmälda
1(1133)Olle WinrothFK Friskus Varberg35:08
2Niklas AnderssonKinnaströms SK39:49
3Per GerdleHalmstads OK43:21
4Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK45:02
5(316)Ylva SunessonHaninge SOK45:54
6Jonas BrånaltHässle IF46:07
7Bengt ArnessonIK Dran46:43
8Anders WilanderAnderstorps OK47:55
9Jan LagerbladOK Älme48:21
10Leif SöderlindBredaryds SOK48:44
11Per JunforsOK Skogshjortarna48:59
12Patrik AnderssonHalmstads OK49:11
13Patrik SvenssonHalmstads OK49:38
14(856)Jenny JohanssonOK Gisle52:15
15Stefan AnderssonOK Tranan52:26
16Lars-Göran MolinFritsla VIK53:35
17Tomas TranbergKinnaströms SK54:17
18Henrik GustavssonBredareds IF55:23
19Joakim LindblomFK Friskus Varberg55:25
20Per HentzeFjärås AIK56:23
21Bertil FritzellIF Rigor60:40
22Staffan BrobergIF Marin Väst61:02
23Sofia AdolfssonIK Ymer64:31
24Olof StrandbergJönköpings OK65:07
25Staffan ErsborgMalmö OK69:29
26Per JohanssonOK Löftan69:56
27Linda AssarssonOK Älme75:34
28Karin KarlssonOskarströms OK84:29
Göran AnderssonFK Friskus VarbergEj godk.
Conny WernerssonOK OrintoEj godk.
ÖPPEN 96930 meter16 anmälda
1(74)Johan IngemarssonHestra IF46:20
2(637)Ola MartnerTolered-Utby Ol-klubb50:16
3(364)Peter ThelinOK Gisle50:59
4(464)Magnus StrandOK Landehof56:08
5Magnus WallinIK Trenne Ullared57:54
6Ulf JohanssonOK Gisle58:35
7(898)Johan AnderssonOK Orinto59:13
8Lars PetrissonHjärnarps GH OL63:49
9Anders JonssonIF Marin Väst69:11
10Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK70:42
11Per AnderssonOK Orinto71:06
12Martin RådboIF Marin Väst73:59
13Bjarne ErikssonGMOK74:00
14Peter JohanssonSimlångsdalens IF78:07
15Kristian AdolfssonIK Ymer84:06
16Klas AdolfssonIK Ymer84:29


Skapad 2004-07-03 13:52:10 med OLA version 3.2.3