Hallands 3-dagars orientering, Klassresultatlista

Etapp 1, 2004-07-02


H80 2080 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gunnar JohanssonHorreds SK31:110:00
2Arne JörlidToarps OK31:130:02
3Hugo AhldénFK Friskus Varberg32:531:42
4Claes-Erik AnderssonHalmstads OK35:564:45
5Carl BerthagHalmstad Garnisons IF38:317:20
6Uno ÅshageHalmstads OK38:497:38
7Claes ClaessonMalmö OK44:4513:34

H75 2080 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stig-Allan JönssonHalmstad Garnisons IF20:450:00
2Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK23:212:36
3Rolf GustavssonHalmstads OK23:392:54
4Carl-Åke HanssonLaholms IF24:053:20
5Mats LomåsOK Tranan24:183:33
6Evald GustavssonFagereds IF26:045:19
7Nisse BohmanOK Kompassen26:065:21
8Knut CollrydBredaryds SOK26:315:46
9Lars-Gunnar EnströmOK Tranan27:236:38
10Gösta PetterssonIK Uven28:317:46
11Yngve OlssonSK Graal30:099:24
12Stig EngströmOK Skogshjortarna30:4610:01
13Arne DavidssonUlricehamns OK33:1712:32
14Bengt OlaussonOK Orinto35:3914:54
15Gunnar GustafssonOK Grane35:4214:57
16Per GustafssonOK Roxen36:2415:39
17Ingvar JohanssonFalköpings AIK38:2617:41
18Kurt PålssonHelsingborgs SOK38:4017:55
19Rune AxelssonLerums SOK56:0435:19
Nils AnderssonOK KompassenEj godk.

H70 2150 meter 29 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Sven-Erik LundAnderstorps OK19:570:00
2Åke StrandÖrkelljunga FK24:314:34
3Bertil JohanssonKinnaströms SK24:464:49
4Klas TykessonRävetofta OK25:045:07
5Hans HolmqvistÖrkelljunga FK25:085:11
6Leif BrånaltMarkaryds FK25:175:20
7Inge EklundOK Orinto25:205:23
8Sven AnderssonOK Stigen25:255:28
9Gunnar AnderssonIK Trenne Ullared27:097:12
10KG ErikssonOK Gisle27:537:56
11Evald StenssonKinnaströms SK28:018:04
12Lennart NilssonOK Kompassen28:178:20
13Arvid JohanssonOK Nackhe28:528:55
14Björn BromanGöteborg-Majorna OK29:259:28
15Carl-Henrik HallbergIK Uven30:0510:08
16Henry PeterssonAlvesta SOK31:3411:37
17Nils RågstedtIS Kullen31:5712:00
18Gösta CederinGöteborg-Majorna OK32:3312:36
19Sven HåkanssonSkene Sim o IS37:3817:41
20Nils AnderssonSkene Sim o IS39:5419:57
21Bertil JohanssonOK Landehof40:5921:02
22Lasse OlssonIK Trenne Ullared41:3721:40
23Ingvar LennerstedtLunds OK46:2226:25
24Nils JohanssonKungälvs OK47:0427:07
25Arne LångGöteborg-Majorna OK62:2142:24
Hans TryggFK Friskus VarbergEj start
Hans BynanderSvenljunga OKEj start

H65 2280 meter 63 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Roland DahlIFK Göteborg20:100:00
2Håkan SkogumSkene Sim o IS20:120:02
3Kurt LarssonOK Nackhe20:180:08
4Mats-Erik AnderssonUlricehamns OK21:181:08
5Ingemar AlfredssonIK Uven21:251:15
6Bengt AhlstedtFK Åsen21:361:26
7Sven-Olof FranssonOK Stigen21:481:38
8Ernie BroströmHalmstads OK22:432:33
9Ragnar CollrydBredaryds SOK22:482:38
10Åke HogedalKungälvs OK23:103:00
11Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb23:133:03
12Göran OlofssonFjärås AIK23:263:16
13Stig FranssonOK Stigen23:323:22
14Roland AasaIK Uven23:493:39
15Lennart ErikssonOK Stigen24:164:06
16Rolf TollessonOK Alehof24:234:13
17Börje WallinTidaholm SOK Sisu25:125:02
18Arne BogeOK Alehof25:215:11
19Rune KristofferssonAskersunds OK25:285:18
20Harry SundbergOK Klyftamo25:375:27
21Roland JohanssonOK Tranan25:535:43
22Stig JosefssonHalmstads OK27:137:03
23Åke AxelssonIK Uven27:147:04
24Göran SegerFK Boken27:357:25
25Lennart ÖstanbäckIK Ymer27:447:34
26Tore AnderssonFagereds IF28:047:54
27Otto HolmdahlLinköpings OK28:338:23
28Karl-Eric WannbergIK Omega29:219:11
29Bent MortensenOK 73 Gladsaxe29:259:15
30Sten HjelmOK Tranan29:309:20
31Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK29:329:22
32Göran HolmbergMarkaryds FK29:379:27
33Pauli HeikkiläOK Gipen29:489:38
34Arne PerssonHylte OK29:519:41
34Jan-Eric NelkingFK Åsen29:519:41
36Paul SchannongMalmö OK29:559:45
37Rolf SeverinssonKinnaströms SK30:009:50
38Stig JohanssonHalmstads OK30:1010:00
39Anders AdlerLinköpings AIK30:2510:15
40Gunnar FribergOK Kompassen31:5011:40
41Mogens KöhlerBallerup OK32:1012:00
42Börje KarlssonHalmstads OK32:2912:19
43Torsten JonssonMarkaryds FK33:1413:04
44Olle SöderbergHalmstads OK33:2013:10
45Åke JohanssonTenhults SOK33:2813:18
46Bertil AnderssonFK Friskus Varberg34:0813:58
47Karl-Erik AnderssonOskarströms OK34:1314:03
48Erland OlssonToarps OK34:1914:09
49Karl-Erik DahlOK Tranan34:2914:19
50Bo HektorTurebergs IF34:4914:39
51Totte HolmOK Räven35:4815:38
52Alf KinnKinnaströms SK36:1916:09
53Ragnvald BladhOK Älme36:4216:32
54Arne SävenstrandHultsfreds OK38:4618:36
55Nils-Eric TofteredIF Rigor40:0219:52
56Ingemar JohanssonOK Södertörn42:4322:33
57J B LarssonOK Löftan45:1425:04
Bengt OlofssonHjärnarps GH OLEj godk.
Evgeny TarantsevOK YeiskEj start
Bernt JohanssonOK GisleEj start
Karl-Erik HolmbergFjärås AIKEj start

H60 2770 meter 58 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna22:420:00
2Bengt BergmanLunds OK23:521:10
3Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK24:191:37
4Sören AnderssonIK Dran24:371:55
5Håkan MossbergOK Järnbärarna25:453:03
6Lars LjungbergTrollhättans SOK25:533:11
7Stig KarlssonLessebo OK26:153:33
8Ronny AnderssonOK Skogshjortarna26:223:40
9Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna26:504:08
10Bernt JohanssonHäverödals SK26:564:14
10Göran BengtssonIK Trenne Ullared26:564:14
12John OhlanderssonÖrkelljunga FK27:004:18
13Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK27:404:58
14Bob KaillIK Omega29:527:10
15Ingemar LindblomIFK Göteborg29:557:13
16Karl-Axel JohanssonIK Uven30:117:29
17John MienéHSOK-Helsingör30:217:39
18Leif CarlssonUlricehamns OK30:277:45
19Bo LundqvistSvenljunga OK30:367:54
20Alf JohanssonVäxjö OK30:488:06
21Leo KullmanOK Alehof31:459:03
22Kjell KarlssonSvenljunga OK31:499:07
23Willy SvenssonKinnaströms SK32:009:18
24Jan HausnerOK SG Alleröd32:269:44
25Lennart OlssonIK Uven32:4810:06
26Göte Johansson D-POK Tranan32:5510:13
27Håkan BrostMalmö OK32:5610:14
28Lars HenrikssonOK Älme32:5710:15
29Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OK34:0211:20
30Nisse GunnarssonOK Gipen34:1211:30
31Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna34:2011:38
32Ingvar BengtssonOskarströms OK35:0012:18
33Björn HolmerKungälvs OK35:0112:19
34Bengt OlssonOK Mark35:2512:43
35Bengt GardOskarströms OK35:2612:44
36Kjell-Åke KarlssonSkene Sim o IS35:3412:52
37Lars KnutssonSkene Sim o IS36:0213:20
38Kent CarlgrenOK Skogshjortarna36:0913:27
39Bengt-Åke SvenssonIK Ymer36:1413:32
39Christer WolrathHalmstads OK36:1413:32
41Christer WestbergIFK Göteborg36:1913:37
42Leif AnderssonKungälvs OK36:2113:39
43Roy CarlssonUlricehamns OK37:2514:43
44Bertil QvickKungälvs OK38:4416:02
45Gunnar KarlssonÄtrans IF39:2316:41
46Hans SvenssonKinnarumma IF39:4717:05
47Bo SvenssonTockarps IK40:4218:00
48Bo BengtssonOK Alehof42:0419:22
49Lennart NilssonMalmö OK42:3719:55
50Benny JohanssonMalmö OK44:0721:25
51Lars-Göran CullbrandIK Stern45:1122:29
52Flemming LarsenHSOK-Helsingör47:4825:06
Göran BörjessonOK AlehofEj start
Bernt KvistUlricehamns OKEj start
Hans-Olof AnderssonOK SkogshjortarnaEj start
Kjell JohanssonSkene Sim o ISEj start

H55 2850 meter 49 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Leif SandgrenFrosta OK20:410:00
2Ingvar BergmanOK Tranan22:462:05
3Per CarleniusRotebro IS23:322:51
4Rolf AnderssonIK Dran23:372:56
5Stig JohanssonBredaryds SOK24:063:25
6Håkan WinnbergIK Trenne Ullared24:223:41
7Per-Olof FernbergIS Skanne25:204:39
8Björn JohanssonOK Hjorten25:374:56
9Bo FranssonOK Njudung26:075:26
10Lennart GustavssonIK Uven26:506:09
11Åke PerssonHjärnarps GH OL27:066:25
12Kenth SundgrenOK Silva27:076:26
13Ulf JönssonLaholms IF27:096:28
14Bengt SörensenOK Berget27:116:30
15Kjell ErlandssonOK Lindena27:166:35
16Roger AnderssonOK Skogshjortarna27:396:58
17Roy OwessonHelsingborgs SOK28:057:24
18Lars-Olof RönnqvistOK Löftan28:197:38
19Jan LarssonSävedalens AIK28:307:49
20Jörgen HallbergIK Ymer29:408:59
21Roger SkoogHestra IF30:129:31
22Bengt-Rune WallströmIK Uven30:169:35
23Sten OlssonOK Alehof30:359:54
24Kurt JohanssonSvenljunga OK30:369:55
25Lars-Olof DahlbergOK Landehof30:5410:13
26Björn LekmanIF Rigor31:0010:19
27Kjell JeppsonIF Rigor31:0710:26
28Bengt StåhlHjärnarps GH OL31:4111:00
29Göran Larsson IOK Kompassen32:1511:34
30Harry AnderssonMarkaryds FK32:2311:42
31Bo SenjeHalmstads OK32:4912:08
32Niels TuliniusOK SG Alleröd33:0012:19
33Mogens JörgenseenSøllerød OK33:0112:20
34Leif MalmMarkaryds FK33:3912:58
35Göran SvenssonHalmstads OK33:4813:07
36Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb34:0013:19
37Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb34:2113:40
38Ulf KristenssonHalmstads OK34:2313:42
39Gösta NilssonLessebo OK34:2913:48
40Roland PerssonOK Älme36:0115:20
41Thorwald FranssonOK Virdarna36:1815:37
42Tommy PedersenOK Orinto39:1718:36
43Jan-Erik PederstorpIK Stern43:1022:29
Per KnubbeOK MarkDisk.
Hans CarlssonIFK GöteborgEj godk.
Håkan CarlssonIK DranEj start
Ingolf BengtssonHalmstads OKEj start

H55 MOTION 2490 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stig HjortvallBredareds IF20:070:00
2Ronny PalmFK Boken23:363:29
3Göran JohanssonIK Gandvik23:513:44
4Leif NilssonGöteborgs SK24:114:04
5Olof FagrellOK Alehof25:024:55
6Jan RosénIK Ymer25:425:35
7Håkan JunforsOK Skogshjortarna27:157:08
8Lars MobergOK Lindena28:228:15
9Kjell AnderssonOK Skogshjortarna32:1612:09
Tore JohanssonHylte OKEj start

H50 3240 meter 44 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stig GustavssonBredaryds SOK23:470:00
2Bo HerderssonOK Mark25:441:57
3Roland HulanderUlricehamns OK25:492:02
4Tomas OlaussonAskersunds OK26:252:38
5Bengt JohanssonOK Alehof26:302:43
6Lasse HogedalVänersborgs SK26:392:52
7Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe26:593:12
8Bengt JohanssonOK Skogshjortarna27:313:44
9Toivo PentonenHestra IF27:574:10
10Hans EkbergTrollhättans SOK28:104:23
10Thore JanssonKungälvs OK28:104:23
12Kent IvarssonOK Skogshjortarna28:364:49
13Gunnar BejbomUddevalla OK28:384:51
14Ragnar OlssonTibro AIK SOK28:515:04
15Yngve NilssonOK Gipen29:015:14
16Bjarne ChristensenSvendborg Orienteringsklub29:225:35
17Arne BogrenOK Vivill29:265:39
18Olle BohmanHjärnarps GH OL30:186:31
19Bengt EkHalmstads OK30:206:33
20Bengt MarmanderOK Mark30:376:50
21Per-Ola JohnssonOK Kullingshof30:446:57
22Lars EkbergTrollhättans SOK31:147:27
23Kent HanssonHalmstad Garnisons IF31:598:12
24Stanley MattssonIK Uven32:148:27
25Stefan MillegårdSävedalens AIK32:258:38
26Gert OlssonTockarps IK32:549:07
27Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK32:599:12
28Sven-Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb33:009:13
29Bo EdespongFK Friskus Varberg33:099:22
30Ingvar AnderssonOK Amne33:5410:07
31Gert IvarssonOK Skogshjortarna34:1610:29
32Gunnar WassIF Hagen35:1411:27
33Göran LarssonOK Skogsvargarna35:1911:32
34Sture JohanssonOK Kullingshof35:2011:33
35Åke AnderssonOK Stigen35:3811:51
36Bo MånssonOK Löftan35:4411:57
37Anders KumlinIK Ymer36:0312:16
38Arne DavidssonSvenljunga OK36:4913:02
39Kurt EkbergOK Orinto36:5913:12
40Flemming WendelboeHSOK-Helsingör82:5959:12
Anders ErikssonOK GipenEj start
Björn NilssonOK NackheEj start

H50 M 2770 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lennart WiderströmIK Ymer25:100:00
2Lars WiderströmIK Ymer28:583:48
3Jan EricksonUlricehamns OK29:013:51
4Göran EklöfIK Ymer29:053:55
5Fredrik OdelbergIK Ymer30:355:25
6Lars HallbergFK Boken32:167:06
7Ronny AllanssonIF Rigor32:507:40
8Anders IsakssonFjärås AIK33:438:33
9Lars JohanssonOK Nackhe35:3110:21
10Jan WiderströmIK Ymer36:4311:33
11Ove GrusellOK Räven38:4913:39

H45 3520 meter 46 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Tomas GeorgssonOK Nackhe25:210:00
2Kjell AnderssonFK Herkules25:480:27
3Ulf PalmérUlricehamns OK26:291:08
4Ingmar EkelövRingsjö OK27:051:44
5Ingemar PeterssonHalmstads OK27:262:05
6Jerker NetzTrollhättans SOK28:202:59
7Mats BrorssonTockarps IK28:253:04
8Tomas KarlssonOK Skogshjortarna28:503:29
9Laus Seir HansenHSOK-Helsingör29:023:41
10Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb29:434:22
11Lars AnderssonOK Orinto29:534:32
12Ulf PetterssonKungälvs OK30:094:48
13Stefan JohanssonTrollhättans SOK30:435:22
13Bo JosefssonRydboholms SK30:435:22
15Hans AnderssonHalmstads OK31:216:00
16Bengt PeterssonIK Hakarpspojkarna31:286:07
17Torbjörn HalvarssonFjärås AIK31:446:23
18Göran SiebersIK Hakarpspojkarna31:596:38
19Lars ElfvingOK Gipen32:086:47
20Sten SegerslättRävetofta OK32:116:50
21Torben SeirHSOK-Helsingör32:477:26
22Bengt KlassonUlricehamns OK32:597:38
23Tommy JohnssonOK Nackhe33:027:41
24Jan-Olof SvenssonBurseryds IF33:117:50
25Clas JohanssonBredareds IF33:238:02
26Sven-Åke AnderssonIF Rigor33:468:25
27Odd OhlssonUddevalla OK33:508:29
28Lars RunessonOK Vivill34:479:26
29Kurt ThuesenKFIU-Orientering35:049:43
30Bengt LundbergIstrums SK35:129:51
31Bertil AxbomOK Landehof35:4610:25
32Göran HåkanssonIK Uven37:3112:10
33Johan MagnussonFK Herkules38:0112:40
34Bernt AnderssonIF Rigor38:1112:50
35Kaj BäcklundKinnaströms SK38:1712:56
36Ulf CarlssonOK Stigen38:4713:26
37Peter LarssonOK Gipen39:1513:54
38Ingemar BertilssonFK Herkules39:5714:36
39Ulf SundinGöteborg-Majorna OK41:2816:07
40Jan FonseliusIF Marin Väst49:5424:33
41Bengt ArvidssonOK Vivill51:0825:47
Jörgen IvarssonHestra IFEj godk.
Roland JohanssonHestra IFEj start
Rolf LundHSOK-HelsingörEj start
Hans GarmerIF Marin VästEj start

H45 MOTION 2770 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Conny SahlinOK Skogsvargarna24:510:00
2Christer JanssonBredaryds SOK25:120:21
3Göran EnanderVänersborgs SK25:260:35
4Jan UnossonBredareds IF25:541:03
5Leif ArvidssonOK Vivill26:431:52
6Mats GunnarssonSimlångsdalens IF27:563:05
7Mats LydingHylte OK28:483:57
8Per EnerothAlvesta SOK30:135:22
9Jan-Bertil LundbladOK Nackhe30:325:41
10Dag SvenssonHylte OK35:3610:45
11Anders WesterbergIF Marin Väst42:3217:41

H40 3580 meter 30 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Bertil ÅkessonSkene Sim o IS22:420:00
2Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna23:250:43
3Mikael HanssonBredaryds SOK25:142:32
4Ulf JohanssonOK Dacke26:133:31
5Per FlakbergIFK Göteborg26:253:43
6Anders SjögrenOK Kullingshof26:464:04
7Micke WallströmOK Måsen27:425:00
8Lars G JohanssonVänersborgs SK28:095:27
9Christer BorgGöteborg-Majorna OK28:285:46
10Kjell EinarssonOK Skogshjortarna29:016:19
11Peter BrämersonTibro AIK SOK29:056:23
12Ulf WallinSjövalla FK29:236:41
13Per GottfridssonSOK 6829:276:45
14Jens NörgaardOK 73 Gladsaxe30:367:54
15Bengt MarthinssonHylte OK30:428:00
16Glenn LövgrenUlricehamns OK31:158:33
17Ingvar IvarssonOK Kullingshof32:039:21
18Arne SääfGudhems IF32:089:26
19Per AnderssonUlricehamns OK35:4313:01
20Anders ClaessonBurseryds IF36:0213:20
21Sven Erik DahlbergIK Trenne Ullared36:4914:07
22Bjarke SucksdorffOK 73 Gladsaxe37:5115:09
23Leif HagmanIK Uven38:0515:23
24Mikael JohanssonOK Nackhe40:1817:36
25Christer MannfolkUlricehamns OK42:2219:40
26Anders LarssonOK Nackhe42:3119:49
27Thomas ModigOK Alehof43:5921:17
28Kurt AnderssonOK Kullingshof44:4822:06
Lars MagnussonOK LandehofEj godk.

H40 M 3490 meter 15 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hans AlmgrenOK Stigen35:000:00
2Jan-Olof BengtssonFK Friskus Varberg35:020:02
3Robert BurénIK Ymer36:211:21
4Peter SwalanderIF Hallby37:032:03
5Lennart PetterssonFK Friskus Varberg38:293:29
6Anders HedlundFK Friskus Varberg39:164:16
7Magnus HaggrenOK Skogshjortarna39:204:20
8Bo ErlandssonUddevalla OK40:475:47
9Kent HanssonOskarströms OK42:547:54
10Helge PetterssonBurseryds IF44:149:14
11Magnus OlssonOK Skogsfalken51:4916:49
12Magnus PedersenOK Skogshjortarna53:2518:25
Gert-Ove OlssonAskersunds OKÅterbud

H35 3990 meter 29 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna24:580:00
2Matti EnvallIK Hakarpspojkarna26:071:09
3Håkan ErikssonFK Friskus Varberg27:062:08
4Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna27:172:19
5Max TholénOK Skogshjortarna29:184:20
6Noël NijstenBorasca29:194:21
7Stefan AronengHestra IF30:165:18
8Bengt JohanssonFK Friskus Varberg30:495:51
9Kristian BengtssonFK Åsen31:216:23
10Kennet HorvathHalmstads OK31:286:30
11Axel WasseniusUddevalla OK31:486:50
12Claes HagstrandGöteborg-Majorna OK32:147:16
13Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK32:167:18
14Niclas LindqvistOK Njudung33:238:25
15Ulf KarlssonOK Alehof34:109:12
16Jonas JohanssonOK Skogsfalken35:4910:51
17Tommy BäckOK Kullingshof37:1412:16
18Mats LindgrenHalmstads OK37:2912:31
19Per JohanssonOK Reftele37:4412:46
20Håkan FlingmarkUddevalla OK38:3813:40
21Björn HåkanssonHalmstads OK38:4913:51
22Jan BörjessonFK Friskus Varberg39:0714:09
23Hans JohanssonOK Reftele40:1315:15
24Stefan SpetzUlricehamns OK40:3415:36
25Karl-Olof ErikssonUddevalla OK45:5320:55
26Anders MattssonOK Kullingshof46:1021:12
Per KjellanderGöteborg-Majorna OKEj start

H35 MOTION 3490 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kent SkärbergVänersborgs SK30:090:00
2Jan-Olof GutkeUddevalla OK30:390:30
3Jan ThuressonBurseryds IF32:422:33
4Magnus BerntssonIF Rigor33:062:57
5Mats MozeliusUddevalla OK33:393:30
6Roger KlotzMalmö OK34:114:02
7Anders SvenssonHalmstad Garnisons IF34:244:15
8Klas BengtssonOK Skogshjortarna36:266:17
9Stefan SjögrenIF Hallby37:587:49
10Börje ÖbergOK Skogshjortarna40:039:54
11Mats NilssonHylte OK43:0012:51
12Mats DahlrotIK Uven45:0214:53
13Sven ErikssonOK Landehof46:2716:18
14Lennie ThörnOK Skogsfalken47:2717:18
15Magnus WallinOK Mark57:4127:32
16Peter TrommestadIF Rigor58:0928:00
17Tomas BomanOK Nackhe63:5133:42
18Anders AnderssonHylte OK72:5942:50
John RehnOK SkogsfalkenEj start

H21 LÅNG 4750 meter 40 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mats RöjgårdOK Kolmården27:510:00
2Emil BengtssonFK Friskus Varberg28:080:17
3Daniel WernerssonGöteborg-Majorna OK28:090:18
4Martin ClaessonIFK Göteborg28:531:02
5Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna28:561:05
6Johan Greger LarssonIFK Göteborg28:571:06
7Håkan GunnarssonOK Orion28:591:08
8Magnus JohanssonRydboholms SK29:031:12
9Martin HogedalOK Orion29:221:31
10Tobias BengtssonGöteborg-Majorna OK29:512:00
11Rikard WassIF Hagen29:552:04
12Martin PetterssonSävedalens AIK30:062:15
13Rikard GunnarssonOK Orion30:232:32
14Mattis NilssonIFK Göteborg30:412:50
15Tommy AnderssonVänersborgs SK30:523:01
16Per-Anders EggertsenIF Hagen30:573:06
17Kristoffer SidebyGöteborg-Majorna OK31:283:37
18Ola TengnérFK Friskus Varberg31:584:07
19Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OK32:184:27
20Jonas HogedalVänersborgs SK32:274:36
21Thomas AnderssonOK Tranan32:494:58
22Jonas KjällFK Friskus Varberg32:585:07
23Jonas MartnerTolered-Utby Ol-klubb33:095:18
24Patrik NordgrenSävedalens AIK33:255:34
25Lars DavidssonHalmstads OK33:425:51
26Truls PerssonOK Alehof34:016:10
27Erik BengtssonFK Åsen35:047:13
28Henrik WassIF Hagen35:117:20
29Lars JakobssonHalmstad Garnisons IF37:319:40
30Martin JohanssonHalmstads OK38:1910:28
31Jari WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb39:4911:58
32Harald HermanrudOdense OK40:2612:35
33Magnus CarlssonOK Stigen41:3313:42
34Jesper StenströmVänersborgs SK43:5116:00
35Per-Åke BastestadTolered-Utby Ol-klubb44:0916:18
36Mats GustavssonFK Friskus Varberg47:0619:15
Martin JönssonFK Friskus VarbergEj start
Patrik GunnarssonVästerås SOKEj start
Pär HanssonFK Friskus VarbergEj start
Stefan AnderssonFK Friskus VarbergEj start

H21 4500 meter 24 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Andreas SamuelssonOK Reftele30:190:00
2Jan LagerHalmstads OK30:310:12
3Håkan PalmFK Boken32:562:37
4Daniel StenbergOK Gisle34:404:21
5Michael HertinVästerviks OK34:454:26
6Martin AnderssonSävedalens AIK35:164:57
7Daniel SvenssonKinnaströms SK35:455:26
8Malte LennerstedtLunds OK36:226:03
9Lars HarrieLunds OK36:406:21
10Fredrik PerssonHelsingborgs SOK36:466:27
11Mattias BååthSävedalens AIK37:277:08
12Magnus ClaessonIK Hakarpspojkarna38:177:58
13Håkan SvenssonLunds OK38:438:24
14Urban ScherdinSävedalens AIK39:168:57
15Magnus SundmarkIK Gandvik39:449:25
16Anders LeireSävedalens AIK39:539:34
17Magnus JonassonMalmö OK43:1612:57
18Andreas HanssonOK Lindena45:1314:54
19Mats EliassonFK Friskus Varberg47:1816:59
20Stefan JakobssonSundbybergs IK48:5718:38
21Roland DomongOK Öst Birkeröd54:2424:05
Peter JohanssonSimlångsdalens IFEj start

H21 MOTION 3850 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Stefan NordinOK Tranan42:470:00
2Torbjörn HermanrudOdense OK48:536:06
3Per BringleUlricehamns OK54:4511:58
4Anders PihlOK Alehof58:5416:07
Morgan KristianssonOK LindenaEj start
Mikkel ChristensenIK DranEj start

H20 3990 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Andreas JohanssonRydboholms SK25:340:00
2Gustav EnanderVänersborgs SK28:152:41
3Vidar FaxénIK Stern30:184:44
4Johan DavidssonOK Tranan33:217:47
5Olof BengtssonFK Åsen33:528:18
6Mikael AxelssonUlricehamns OK34:569:22
7Mathias JanssonBredaryds SOK35:149:40
8Marcus JohnssonOK Kullingshof37:2811:54

H18 3580 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Fredrik JohanssonOK Kullingshof21:120:00
2Markus NilssonOK Nackhe23:091:57
3Erik EdespongFK Friskus Varberg23:372:25
4Johan KnubbeOK Mark23:412:29
5David BejbomUddevalla OK23:592:47
6Mikael EliassonOK Alehof24:173:05
7Markus JohanssonRydboholms SK24:323:20
8Robert KarlssonBredaryds SOK24:333:21
9Daniel HjortvallHestra IF24:493:37
10Johan StrandGöteborg-Majorna OK24:543:42
11Linus BohmanHjärnarps GH OL24:573:45
12Mikael BogrenOK Gisle25:033:51
13Emanuel WinbladUddevalla OK25:194:07
14Erik AmbergJärla IF OK25:504:38
15Stefan JonssonOK Klyftamo26:114:59
16Peter StenbeckHalmstads OK26:505:38
17Victor AxbomOK Landehof27:306:18
18Andreas LundbladOK Nackhe28:327:20
19Martin MårtensonOK Vivill28:587:46
20Joakim MillegårdSävedalens AIK29:057:53
21Jonas AnderssonIF Rigor30:319:19
22Simon LarssonKinnaströms SK30:439:31
23Nils Wallentin-TärkHalmstads OK31:5410:42
24Jimmy JohanssonFK Friskus Varberg35:2714:15

H16 3520 meter 37 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Mattias NilssonOK Alehof24:330:00
2Petter MattssonIK Uven26:482:15
3Jens DahlstrandLerums SOK27:383:05
4John KumlinIK Ymer27:543:21
5Niclas SahlinVänersborgs SK28:063:33
6Charley ZieglerLerums SOK28:073:34
7Erik MelénMotala AIF OL28:574:24
7Rasmus LeoOK Stigen28:574:24
9Alexander WestbergOK Tranan29:014:28
10Benjamin EdlundIK Ymer29:525:19
11Erik HanssonBredareds IF30:045:31
12Erik MemmiHalmstads OK30:115:38
13Mikael CasselHalmstads OK30:325:59
14David ModigOK Alehof30:486:15
15Robin JohanssonOK Skogsfalken31:136:40
16Oskar EklöfIK Ymer31:176:44
17Johan SamuelssonFagereds IF31:286:55
18Johan VirtaOskarströms OK31:437:10
19Joakim AxelssonUlricehamns OK32:418:08
20Hugo MagnussonFK Herkules32:558:22
21Mikael AnderssonOK Skogshjortarna33:098:36
22Anton OdbroOK Räven33:108:37
23Jimmy AnderssonOK Kullingshof33:188:45
24Mikael MårtenssonOK Vivill35:1410:41
25Björn ÖhrstrandYstads OK35:2410:51
26Anders BergmanIK Uven35:3210:59
27Christian EricksonUlricehamns OK36:0911:36
28Emil JohanssonKungälvs OK36:5012:17
29Oskar LydingHylte OK36:5512:22
30Fredrik JohanssonOK Vivill37:0312:30
31Simon GeorgssonOK Nackhe37:2712:54
32Sebastian SanellBurseryds IF44:5520:22
33Fredrik CarlssonOK Löftan45:3921:06
34Morten WendelboeHSOK-Helsingör46:2221:49
35Kalle ArvidssonOK Vivill48:3724:04

H14 2770 meter 51 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan RunessonOK Vivill17:500:00
2Simon AnderssonOK Kullingshof19:552:05
3Sebastian BirgerssonKinnaströms SK21:013:11
4David SiebersIK Hakarpspojkarna21:483:58
5Joakim JohanssonFK Friskus Varberg22:364:46
6Niklas OlssonRävetofta OK22:424:52
7Daniel SamuelssonFagereds IF23:255:35
8Oskar CarlssonOK Stigen23:345:44
9Martin OhlssonIK Dran23:516:01
10Erik ÅkessonIK Dran23:536:03
11Daniel SvenssonBurseryds IF25:027:12
12Johan AntonssonOK Löftan25:167:26
13Viktor StenssonIS Kullen25:237:33
14Marcus KronaOK Skogshjortarna25:267:36
15Lukas BrodinHylte OK25:518:01
16Rasmus SchurmannHylte OK26:068:16
17Viktor HaggrenOK Skogshjortarna26:148:24
18Nils SpetzUlricehamns OK26:238:33
19Pontus LindqvistOK Njudung26:308:40
20Karl SwalanderIF Hallby26:338:43
21Niklas AnderssonOK Orinto26:428:52
22Tomas AxelsonOK Löftan27:229:32
23Johan BadhOK Vivill27:379:47
24Mattias BrämersonTibro AIK SOK27:459:55
25Mikael AnderssonIF Rigor27:5510:05
26Dennis NyqvistOK Gipen28:3810:48
27Gustav EklöfIK Ymer29:0011:10
28Christian NilssonOK Löftan29:1711:27
29Oskar HektorGustavsbergs IF30:1112:21
30André ErlandssonUddevalla OK30:4812:58
31Viktor WaldemarssonOK Nackhe31:2713:37
32Daniel JosefssonRydboholms SK31:4413:54
33Jakob SegerslättRävetofta OK32:1714:27
34Anton HalldinOK Vivill32:5215:02
35Christoffer OhlssonUddevalla OK33:2215:32
36Marcus SjögrenIF Hallby33:5316:03
37Erik WallinOK Mark33:5816:08
38Rasmus PetterssonBurseryds IF34:1716:27
39Tore MårtenssonOK Vivill36:0118:11
40Erik JohanssonOK Tranan36:1018:20
41Jonas EkskogKvarnsvedens GOIF OK36:2118:31
42Rasmus BengtssonOK Skogshjortarna36:4518:55
43Sebastian MannfolkUlricehamns OK37:2519:35
44Stefan AllanssonIF Rigor38:0820:18
45Patrik AnderssonHylte OK38:3320:43
46Niklas NilssonOK Gipen39:5522:05
47Joakim TrommestadIF Rigor46:3128:41
48Simon JohanssonOK Kullingshof53:3935:49
49Sören NörgaardOK 73 Gladsaxe69:5852:08
Oliver BomanOK NackheEj start

H12 2420 meter 45 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Johan HögstrandOK Räven16:530:00
2Johan EkelövRingsjö OK18:181:25
3Erik SiebersIK Hakarpspojkarna18:582:05
4Joakim EliassonOK Alehof19:062:13
5Simon SkogmanKinnaströms SK20:073:14
5Per SkyggessonOK Nackhe20:073:14
7Emil KarlssonOK Alehof21:234:30
8Axel ErlandssonOK Vivill22:566:03
8Gustav MarthinssonHylte OK22:566:03
10Joel JohnssonOK Nackhe23:096:16
11Filip OlssonOK Skogsfalken23:306:37
12Anders HanssonBredareds IF23:376:44
13Jonathan ErlandssonUddevalla OK23:436:50
14Rasmus BäckOK Kullingshof23:526:59
15Anton TholénOK Skogshjortarna24:147:21
16Anders OhlssonUddevalla OK25:008:07
17Karl-Johan WestbergOK Tranan25:128:19
18Erik ClaessonOK Orinto25:168:23
19Albin ThunbergOK Alehof25:398:46
20Jesper SjögrenOK Kullingshof25:418:48
21Benjamin EricssonToarps OK25:508:57
22Henrik DahlrotIK Uven28:2211:29
23Adrian PauliIstrums SK28:2411:31
24Mathias SjögrenIF Hallby28:4311:50
25Albin ÖstlingOK Skogshjortarna28:4611:53
26Erik LarssonOK Nackhe29:4912:56
27Christofer BerntssonIF Rigor30:2513:32
28Matias PauliIstrums SK30:5814:05
29Emil AnderssonOK Kullingshof31:3314:40
30Johan BlickOK Alehof32:1215:19
31Mats HalvarssonFjärås AIK33:2316:30
32Otto BrodinHylte OK33:2416:31
33Marcus OlssonFK Friskus Varberg36:1519:22
34Filip AnderssonKinnaströms SK37:2820:35
35Jonathan SchurmannHylte OK37:2920:36
36Peter AnderssonHylte OK38:0021:07
37Petter JonassonGöteborg-Majorna OK39:4622:53
38Gabriel AnderssonUlricehamns OK39:5623:03
39Anton RehnOK Skogsfalken47:0930:16
40Anton JohanssonOK Tranan51:5835:05
Simon BengtssonFK Friskus VarbergEj godk.
Alexander MagnussonOK OrintoEj godk.
Alfred CarlssonOK StigenEj start

H10 2030 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna14:400:00
2Viktor FlingmarkUddevalla OK15:130:33
3Erik SkärbergVänersborgs SK15:471:07
4Per SamuelssonFagereds IF16:211:41
5Johan IvarssonOK Kullingshof16:562:16
6Filip Axelsson-MeyersonOK Linné17:172:37
7Jakob PerlerothOK Landehof17:453:05
8Andreas PeterssonBurseryds IF17:573:17
9Martin JohanssonOK Vivill18:243:44
10Karl ModigOK Alehof20:005:20
11Jacob KinbergerHylte OK20:556:15
12Filip BerntssonIF Rigor22:017:21
13Fredrik BadhOK Vivill22:037:23
14Jimmy SjögrenIF Hallby24:339:53
15Patrik BrorssonTockarps IK26:2311:43
16David KinbergerHylte OK27:0312:23
17Jonas ThunbergOK Alehof28:5214:12
18Martin OlssonTibro AIK SOK30:3515:55
Nicklas AnderssonIstrums SKEj godk.

D75 2080 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Annalisa AnderssonIK Trenne Ullared36:170:00
2Aster OlssonSK Graal46:2410:07
3Ingrid BrorssonTockarps IK49:1612:59

D70 2080 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Inez JohanssonOK Nackhe25:180:00
2Gunvor GöranssonLaholms IF29:033:45
3Gunvor HåkanssonSkene Sim o IS32:347:16
4Anna-Lisa BerglundSävedalens AIK33:157:57
5Birgitta EnocsonOK Stigen47:1721:59
6Vera LångGöteborg-Majorna OK49:1623:58
7Maj-Britt PetterssonIK Uven55:2630:08
8Margareta JohanssonKungälvs OK64:2239:04

D65 2080 meter 18 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK26:040:00
2Kerstin CarlssonUlricehamns OK26:590:55
3Hildur OlssonIK Trenne Ullared28:382:34
4Barbro VallinKungälvs OK30:334:29
5Sonja SundellSundbybergs IK30:434:39
6Ruth GustavssonFagereds IF31:515:47
7Anna-Lisa AnderssonLidköpings Vinter-SK32:086:04
8Inger HallbergIK Uven32:236:19
9Christina HogedalKungälvs OK32:316:27
10Ann-Marie SärénBorås GIF34:198:15
11Vera TofteredIF Rigor34:448:40
12Elvy HolmqvistÖrkelljunga FK35:479:43
13Gunni AnderssonLerums SOK36:0910:05
14Eila HeikkiläOK Gipen39:1413:10
15Gerd JohanssonTenhults SOK39:1913:15
16Lillie PetterssonLerums SOK47:1321:09

D60 2150 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Gunnel SvenssonIK Ymer22:570:00
2Mariann KjellbergBredareds IF24:251:28
3Gull SvenssonTockarps IK24:521:55
4Eva IsakssonOK Skogshjortarna26:093:12
5Inger SvenssonKinnarumma IF28:415:44
6Birgit PalmFK Boken28:545:57
7Mariann SvenssonVäxjö Allmänna IS28:576:00
8Ingrid ÅhlundSvenljunga OK30:578:00
9Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb32:019:04
10Rosa BjörkmanOK Orinto32:359:38
11Inger BylanderSvenljunga OK33:2310:26
11Mona CarlsonOK Skogshjortarna33:2310:26
13Britta DavidssonUlricehamns OK34:2211:25
14Elvy BörjessonOK Alehof34:5611:59
15Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL37:1614:19
16Lillemor HallinOK Landehof40:1017:13
17Inga PerssonOK Landehof42:4119:44
18Karin LundqvistSvenljunga OK43:3920:42
19Gunnel NilssonMalmö OK45:4022:43
20Maj-Britt EliassonFritsla VIK45:4322:46
21Ing-Mari LarssonOK Löftan50:3627:39
Berit HildénOK SkogshjortarnaEj start
Margareta BengtssonOK GläntanEj start

D55 2280 meter 37 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maud SundénVästerås SOK24:520:00
2Birgitta TollessonOK Alehof25:100:18
3Karin ModigFrosta OK25:260:34
4Anita AnderssonOK Skogshjortarna26:181:26
5Irene AnderssonÄtrans IF27:292:37
6Ingrid Rex WallströmIK Uven27:553:03
7Britt-Marie MagnussonLaholms IF28:033:11
8Vega SlottnerOK Berget28:463:54
9Lotta BörjessonSävedalens AIK30:025:10
9Inger JönssonIK Ymer30:025:10
11Gunilla SävenstrandHultsfreds OK31:206:28
12Birgit EkmanUlricehamns OK31:236:31
13Lena SkoogHestra IF31:406:48
14Marianne RosénIK Ymer31:547:02
15Ann-Gerd CarlssonUlricehamns OK32:167:24
16Berit SchannongMalmö OK32:217:29
17Rosa JohanssonIK Uven33:198:27
18Britta WallinTidaholm SOK Sisu33:348:42
19Anita JunforsOK Skogshjortarna35:2810:36
20Barbro AnderssonOK Skogshjortarna35:5811:06
21Birgitta JohanssonOK Tranan37:1212:20
22Gunilla JohanssonMalmö OK38:4613:54
23Ingrid CullbrandIK Stern39:2614:34
24Gunborg GustafssonBorås GIF39:4314:51
25Märta LundhSvenljunga OK39:5014:58
26Marianne FaxénIK Stern40:0715:15
27Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK40:2915:37
28Inga GustavssonIK Uven40:4915:57
29Hjördis ErlandssonOK Lindena41:2216:30
30Sinikka KukkohoviAnderstorps OK43:0018:08
31Barbro BengtssonOskarströms OK51:1926:27
32Kristina FranssonOK Virdarna57:0832:16
33Karin BergmanLunds OK58:1133:19
Lisa KumlinVäxjö OKEj start
Kristina M AnderssonOK SkogshjortarnaEj start

D55 MOTION 2090 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingegerd OlssonOK Alehof28:260:00
2Berit NilssonMarkaryds FK28:390:13
3Lillemor GunnarssonOK Gipen33:555:29
4Kajsa LarssonHalmstads OK34:296:03
5Eva-Maj JohanssonFritsla VIK36:398:13
6Doris NilssonGöteborgs SK38:5810:32
7Barbro JonssonOK Roslagen39:1510:49
8Mona GustafssonMarkaryds FK40:4912:23
9Inger EismarkIFK Göteborg46:5918:33
10Eva WesterholmOK Skogshjortarna53:0324:37
11Kerstin AnderssonKungälvs OK54:4226:16

D50 2770 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingmarie Brander StrandGöteborg-Majorna OK26:360:00
2Maria NordvallOK Kolmården31:064:30
3Gunilla HogedalVänersborgs SK32:085:32
4Ulla CarlstedtSävedalens AIK35:068:30
5Marianne HallbergFK Boken37:0610:30
6Monica IvarssonOK Skogshjortarna37:1410:38
7Åsa StåhlHjärnarps GH OL38:4112:05
8Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared40:0413:28
9Karin LarssonOK Kompassen40:3113:55
10Britt-Marie AnderssonOK Amne40:5114:15
11Eva BergmanIK Uven41:4115:05
12Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb43:0116:25
13Marita LarssonKinnaströms SK47:4521:09
14Anita Lovén-AnderssonOK Skogshjortarna48:0721:31
15Berit IvarssonOK Skogshjortarna52:1025:34
Katarina BengtssonHalmstads OKEj start
Mirjam NorénIK UvenEj start

D50 M 2490 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Berith PetterssonOK Skogsvargarna28:510:00
2Anita EklöfIK Ymer29:070:16
3Gertie OdelbergIK Ymer33:354:44
4Britt-Marie EkbergOK Orinto35:567:05
5Inger JohanssonOK Nackhe36:127:21
6Inger VejedalOK Mark40:3111:40
7Annika HerderssonOK Mark42:1113:20
8Lena CarlströmSävedalens AIK54:5226:01
9Catarina MalmMarkaryds FK56:2727:36
10Ann-Marie ArkåsenFalköpings AIK56:3527:44
Åsgerd BergmanOK TrananEj godk.
Birgitta JohanssonIK GandvikEj godk.

D45 2770 meter 25 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Ingela EkelövRingsjö OK24:060:00
2Monica KnutssonSävedalens AIK28:404:34
3Marie GröhnJönköpings OK29:455:39
4Lisbeth DahlHelsingborgs SOK30:536:47
5Annmarie RöllikeOK Lindena31:517:45
6Marianne KlassonUlricehamns OK31:527:46
7Lena RunessonOK Vivill32:017:55
8Britt HermanrudOdense OK33:189:12
9Christina SegerslättRävetofta OK34:1110:05
10Maj ÖhrstrandYstads OK34:4310:37
11Lena HåkanssonIK Uven35:1511:09
12Kristina UnossonBredareds IF35:2111:15
13Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna36:2112:15
14Monika JohanssonFK Friskus Varberg37:3313:27
15Monika NilssonOK Alehof40:0115:55
16Ann-Kristin RundbergFK Friskus Varberg40:1116:05
17Annette DanielsenKFIU-Orientering41:3517:29
18Leila LjunggrenFritsla VIK43:5219:46
19Margareta NetzTrollhättans SOK47:3023:24
20Mette HansenHSOK-Helsingör51:1027:04
21Birgitte KrügerHSOK-Helsingör59:5935:53
Marie KristianssonOK RävenEj godk.
Lene JensenHSOK-HelsingörEj start

D45 MOTION 2490 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Kerstin LarssonHylte OK21:310:00
2Gunilla LovénHalmstads OK29:297:58
3Anette NilssonOK Gipen29:408:09
4Ingrid AnderssonIF Rigor29:578:26
5Mona-Lisa JanssonKungälvs OK31:5010:19
6Annika GustafsonOK Gipen33:1311:42
7Bodil EnanderVänersborgs SK35:2413:53
8Kristina KarlssonBredaryds SOK35:2613:55
9Ing-Mari BadhOK Vivill39:3218:01
10Anita KarlssonOskarströms OK43:5722:26
11Eva K.JohanssonKungälvs OK44:3223:01
12Carina WiströmFK Herkules57:1735:46

D40 3130 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anne MagnussonOK Landehof25:300:00
2Eva-Carin LindgrenHalmstads OK29:073:37
3Ingrid JohanssonLaholms IF29:253:55
4Eva PedersenOK Skogshjortarna29:594:29
5Britta SahlinOK Skogsvargarna30:405:10
6Agneta ErikssonUddevalla OK31:386:08
7Marianne HanssonBredareds IF31:416:11
8Annika BrämersonTibro AIK SOK33:127:42
9Annika AasaIK Uven33:237:53
10Lena ArnoldssonTidaholm SOK Sisu33:538:23
11Christina SöderblomFK Friskus Varberg34:248:54
12Nina BejbomUddevalla OK38:1112:41
13Monica ÅkessonIK Dran38:4313:13
14Annika MarthinssonHylte OK39:0413:34
15Ulrika JohanssonOK Löftan40:0014:30
16Gun LundbergIstrums SK40:3115:01
17Susanne ErlandssonUddevalla OK40:4315:13
18Agneta JohanssonRydboholms SK43:0517:35
19Christina WallermanBorås GIF45:1219:42
20Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb45:2819:58
21Susanne OlssonTidaholm SOK Sisu48:1422:44
22Marianne JohanssonOK Kullingshof48:5023:20
23Britt-Marie StenssonIS Kullen71:1745:47

D40 M 2770 meter 14 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Eva AlmgrenOK Stigen28:570:00
2Maria JohnssonOK Nackhe30:331:36
3Marie CarlssonOK Stigen30:461:49
4Anna SwalanderIF Hallby31:102:13
5Monika JohanssonBredareds IF32:033:06
6Marie HermanssonOK Kullingshof37:538:56
7Ulrika MeyersonOK Linné38:139:16
8Karin ArvidssonOK Vivill39:1310:16
9Gigi SucksdorffOK 73 Gladsaxe45:0716:10
10Marianne KarlssonUddevalla OK52:3323:36
11Minna WarthoeHSOK-Helsingör52:5123:54
12Lisbeth ModigOK Alehof54:2625:29
13Lena JohanssonOK Nackhe56:0627:09

D35 3260 meter 19 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Åsa Wadensjö LeoOK Stigen31:050:00
2Louise RundkvistIK Hakarpspojkarna31:100:05
3Lena WestbergIFK Göteborg31:510:46
4Marika OgreliusIFK Göteborg32:371:32
5Marie AdolfssonÖrkelljunga FK32:441:39
6Annelie EmanuelssonNitta IF33:552:50
7Suzy LarssonOK Skogshjortarna33:562:51
8Annica CarlsonOK Skogshjortarna34:153:10
9Carina IvarssonOK Kullingshof35:054:00
10Anna ErikssonOK Landehof38:016:56
11Helena KristianssonMarkaryds FK40:359:30
12Ann-Kristin SpetzUlricehamns OK42:5611:51
13Gitte Gefke HansenKFIU-Orientering42:5811:53
14Mona AdolfssonVäxjö OK44:3013:25
15Ulrika BörjessonFK Friskus Varberg53:3422:29
16Susanne SundKFIU-Orientering74:1343:08
Siv DahlströmKvarnsvedens GOIF OKDisk.

D35 MOTION 2770 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lena ThuressonBurseryds IF26:490:00
2Ulrika KronaOK Skogshjortarna29:052:16
3Carina LindqvistOK Njudung32:165:27
4Gerd TrommestadIF Rigor33:406:51
5Ulrika AnderssonHylte OK34:487:59
6Annika BerntssonIF Rigor35:038:14
7Åsa DryseliusSkene Sim o IS36:349:45
8Ester JohanssonOK Skogsfalken58:1131:22
Ingrid HaggrenOK SkogshjortarnaEj godk.
Susanne SjögrenIF HallbyEj start

D21 LÅNG 3990 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elisabeth HanssonIFK Lidingös Skid o OK29:460:00
2Anna EnvallIK Hakarpspojkarna30:000:14
3Yvonne FjordsideSävedalens AIK30:511:05
4Jenny RöjgårdSödertälje-Nykvar31:391:53
5Jenny ChristenssonIFK Göteborg32:132:27
6Ida HördegårdIFK Göteborg33:013:15
7Ingela AlvmyrenHalmstads OK33:153:29
8Johanna RingIFK Lidingös Skid o OK34:194:33
9Anna BigstenFK Herkules34:284:42
10Jenny MartinssonOK Tranan34:354:49
11Martina VejedalOK Mark34:434:57
12Hanna SvenssonUlricehamns OK34:485:02
13Alexandra VejedalUlricehamns OK36:196:33
14Maria WallströmOK Måsen36:406:54
15Charlotte GustafssonOK Hällen37:237:37
16Lisa BigstenFK Herkules37:327:46
17Susanne BiörsOK Tranan37:337:47
18Veronica AdolfssonAnderstorps OK38:328:46
19Erika ErikssonOK Tyr38:368:50
20Marie AnderssonOK Stigen38:438:57
21Annica ClevnertSävedalens AIK38:469:00
22Ida SvenssonHalmstads OK39:019:15
23Camilla BohmanIF Hagen39:359:49
24Emelie SvalinVänersborgs SK41:2211:36
25Kristin OlssonOK Alehof44:4815:02
Anna BengtssonAlvesta SOKEj start

D21 3580 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maria GustafssonJönköpings OK33:080:00
2Lisa AhnoffGöteborg-Majorna OK33:190:11
3Eva-Lotta BengtssonRävetofta OK33:340:26
4Agnes SvenssonSävedalens AIK33:350:27
5Desiré WallströmSävedalens AIK34:531:45
6Camilla BrorssonTockarps IK35:432:35
7Terese JohanssonIF Rigor39:206:12
8Lena MelvinsdotterIF Rigor40:006:52
9Linda KarlssonLessebo OK40:507:42
10Therese BarjeBottnaryds IF41:208:12
11Åsa MattssonOK Kullingshof42:359:27
12Linda WelinderTenhults SOK43:1410:06
13Liselott NordgrenOK Landehof53:4120:33
14Annika BengtssonRävetofta OK58:1525:07

D21 MOTION 3260 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Hanna PerssonIK Trenne Ullared42:430:00
2Kristina LeivoOK Landehof45:523:09
3Annika SjööOK Gipen51:078:24
4Kikki GunnarssonSimlångsdalens IF55:2912:46
5Emmelie GeorgssonOK Nackhe62:3619:53
6Annika WintvikÄtrans IF73:3230:49

D20 3260 meter 10 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Martina JohanssonHalmstads OK29:030:00
2Anna RunessonOK Vivill29:280:25
3Susanne SjööEksjö SOK31:362:33
4Lina HulanderUlricehamns OK36:167:13
5Jenny JohanssonOK Alehof39:3510:32
6Lotta NilssonOK Alehof42:4213:39
7Karin KaillIK Omega43:2114:18
Linda KlassonUlricehamns OKEj start

D18 3130 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linnéa JohnssonOK Nackhe25:230:00
2Helena LidhageIK Ymer26:541:31
3Helena StrandOK Landehof27:221:59
4Carolina KlassonUlricehamns OK27:352:12
5Julia TorstenssonOK Landehof30:214:58
6Elin HamreforsOK Landehof30:565:33
7Johanna SvenssonBurseryds IF32:277:04
8Ellen AlbinssonBredaryds SOK32:357:12
9Anna HulanderUlricehamns OK33:167:53
10Kristina StulkenOK Gipen35:189:55
11Desirée SegerslättRävetofta OK35:5110:28
12Christine LitzellOK Kullingshof36:2811:05
13Sara ForsbergOK Kolmården38:4113:18
14Sanna LovénHalmstads OK40:4915:26

D16 3090 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Lina StrandGöteborg-Majorna OK24:340:00
2Elsa JanssonFrämmestads IK25:401:06
3Kristin AnderOK Landehof26:382:04
4Mathilda CarlssonOK Stigen28:113:37
5Rebecka SiebersIK Hakarpspojkarna29:034:29
6Sanna SvenssonFrämmestads IK30:105:36
7Lisa WilanderAnderstorps OK30:325:58
8Anna MånssonOK Löftan30:566:22
9Martina PeterssonBurseryds IF31:487:14
10Johanna EstvingLerums SOK32:167:42
11Pernilla OlssonRävetofta OK32:358:01
12Sara DavidssonAnderstorps OK32:588:24
13Åsa SöderblomÄtrans IF33:118:37
14Emelie UnossonBredareds IF34:009:26
15Emma MarthinssonHylte OK36:5612:22
16Karin TorstenssonOK Gläntan40:3516:01
17Matilda ThelinHylte OK41:1816:44
18Malin OlssonOK Gipen44:0919:35
Johanna SvenssonBredaryds SOKEj start

D14 2480 meter 26 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna ForsbergOK Kolmården18:140:00
2Josefin BergagårdTolered-Utby Ol-klubb22:434:29
3Hanna WesterbergIF Marin Väst23:064:52
4Maria JohanssonOK Löftan23:134:59
5Erika JohanssonOK Skogsfalken23:575:43
6Linnea EdespongFK Friskus Varberg24:135:59
7Lisa LindströmBredaryds SOK24:466:32
8Pernilla PeterssonBurseryds IF25:016:47
9Rebecca BejbomUddevalla OK25:167:02
10Åsa LindströmBredaryds SOK27:589:44
11Ylva FonseliusIF Marin Väst30:1011:56
12Elin OdbroOK Räven30:4312:29
13Ida ArvidssonOK Vivill33:0814:54
14Carolina JohanssonOK Skogshjortarna33:3915:25
15Therese ModigOK Alehof35:1016:56
16Linnea BurénIK Ymer37:2719:13
17Ida ErlandssonOK Vivill37:3519:21
18Hanna ÅkessonIK Dran38:4120:27
19Elin ThuressonBurseryds IF39:1020:56
20Emma AnderssonUlricehamns OK39:4221:28
21Sofie LarssonOK Nackhe40:1121:57
22Johanna BörjessonFK Friskus Varberg45:3227:18
Anna GröhnJönköpings OKEj godk.
Emma GarmerIF Marin VästEj start

D12 2420 meter 35 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Elin MånssonOK Löftan18:350:00
2Amanda LeoOK Stigen18:380:03
3Sara JonssonOK Klyftamo20:382:03
4Hilda ForsgrenEnebybergs IF22:414:06
5Linda JohanssonOK Löftan23:014:26
6Beatrice BirgerssonKinnaströms SK24:376:02
7Amanda BrämersonTibro AIK SOK26:197:44
8Louise PerlerothOK Landehof26:388:03
8Lisa PedersenOK Skogshjortarna26:388:03
10Lisa GröhnJönköpings OK27:178:42
11Lina JosefssonRydboholms SK27:359:00
12Anna AlmgrenOK Stigen28:319:56
13Isabell JosefssonOK Reftele28:339:58
14Johanna JohanssonOK Nackhe28:5710:22
15Matilda StenssonIS Kullen29:4511:10
16Matilda HektorGustavsbergs IF29:4711:12
17Lovisa HanssonBredareds IF31:1912:44
18Emmy ThuressonBurseryds IF31:2212:47
19Linnea ForsIF Rigor32:4914:14
20Elin AnderssonIK Dran34:3716:02
21Sofia BörjessonFK Friskus Varberg34:5816:23
22Malin ArvidssonOK Vivill35:3917:04
23Linnea EkskogKvarnsvedens GOIF OK36:1917:44
24Jessica JohanssonOK Skogshjortarna38:4020:05
25Caroline KarlssonOK Nackhe38:4420:09
26Sandra AnderssonIstrums SK40:3922:04
27Jenny OlssonÖrkelljunga FK43:1224:37
28Lovisa MannfolkUlricehamns OK44:2025:45
29Sara IvarssonOK Kullingshof44:2425:49
30Hanna Axelsson-MeyersonOK Linné45:4527:10
31Anna OlssonTibro AIK SOK46:4028:05
32Ida LundbergIstrums SK58:0639:31
Olivia BengtssonOK SkogshjortarnaDisk.
Clara GarmerIF Marin VästEj start

D10 2030 meter 26 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Agnes LeoOK Stigen16:250:00
2Lisa WallinOK Mark17:180:53
3Elin BlickOK Alehof17:281:03
4Anna WallinSjövalla FK17:371:12
5Elsa PedersenOK Alehof17:521:27
6Kajsa SpetzUlricehamns OK19:132:48
7Julia OhlssonUddevalla OK19:523:27
8Elin HögstrandOK Räven19:553:30
9Hanna MagnussonFK Herkules20:153:50
10Hilma CarlssonOK Stigen21:024:37
11Anna AnderssonIK Dran22:155:50
12Tilda KarlssonOK Alehof22:496:24
13Ellen JohnssonOK Nackhe23:277:02
14Sofia SjögrenOK Kullingshof23:407:15
15Emelie BäckOK Kullingshof23:447:19
16Malin AllanssonIF Rigor24:187:53
17Emma BobergIF Rigor24:518:26
18Martina JohanssonBredareds IF25:008:35
19Sofia AnderssonIstrums SK25:028:37
20Moa TholénOK Skogshjortarna25:439:18
21Anna Sofia OlssonOK Skogsfalken26:4210:17
22Sara MagnussonOK Landehof39:5423:29
23Sara RehnOK Skogsfalken56:1339:48
Sofia LundbergIstrums SKEj godk.

U3 2420 meter 11 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anton OlaussonAskersunds OK22:270:00
2Johan GottfridssonSOK 6827:505:23
3Ellen SwalanderIF Hallby30:338:06
4Niklas TrommestadIF Rigor31:248:57
5Linus NilssonOK Gipen35:3613:09
6Jakob McElhinneyFalköpings AIK39:1816:51
7Marcus RehnOK Skogsfalken44:5922:32
8Linnea HaraldssonOK Vivill46:4724:20
Helena AnderssonIstrums SKEj start

U2 2030 meter 17 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Albin OlaussonAskersunds OK16:500:00
2Markus JohanssonOK Vivill16:510:01
3Magnus JanssonKungälvs OK19:072:17
4Johan MelénMotala AIF OL19:382:48
5Henrik LindqvistOK Njudung20:193:29
6Lovisa ÅkessonOK Löftan20:263:36
7Emily PetterssonOK Skogsvargarna21:314:41
8Robin KinkhoffHalmstads OK21:515:01
9Rasmus FahlinAskersunds OK22:035:13
10Gustav BoqvistIK Uven23:146:24
11Erik KristofferssonAskersunds OK26:209:30
12Lisa ErikssonHylte OK30:3213:42
13Tobias BengtssonOK Lindena30:4113:51
Josephine Carlsson LarsenOK SkogsvargarnaEj start
Johan SpetzUlricehamns OKEj start

U1 1740 meter 16 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Erika PerlerothOK Landehof16:550:00
2Filip LindströmBredaryds SOK18:071:12
3Albin SchurmannHylte OK18:171:22
4Jesper JanssonKungälvs OK20:343:39
5Anne NörgaardOK 73 Gladsaxe24:067:11
6Peter NörgaardOK 73 Gladsaxe24:187:23
7Andrea SucksdorffOK 73 Gladsaxe25:118:16
8Pontus JanssonKungälvs OK29:4212:47
9Erik LindbergKungälvs OK33:4616:51
10Anders DahlrotIK Uven40:1923:24
11Maria ChristensenIK Dran42:1425:19
12Erika ErikssonUddevalla OK50:2033:25
13Elin WasseniusUddevalla OK56:1639:21
Hanna PedersenOK SkogshjortarnaEj start

INSKOLNING 1740 meter 21 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
Anna JohanssonLaholms IFGodkänd
Björn SamuelssonFagereds IFGodkänd
Clara MannfolkUlricehamns OKGodkänd
Elin ClaessonOK OrintoGodkänd
Elin DjupsjöOskarströms OKGodkänd
Elin SkärbergVänersborgs SKGodkänd
Elsa BurénIK YmerGodkänd
Emil JohanssonBredareds IFGodkänd
Erik BlickOK AlehofGodkänd
Jakob Axelsson-MeyerssonOK LinnéGodkänd
Joel KristianssonMarkaryds FKGodkänd
Johan WennermarkOK SkogsfalkenGodkänd
Kristina OlssonAskersunds OKGodkänd
Lina LundbergIstrums SKGodkänd
Niklas AxelssonUlricehamns OKGodkänd
Sofia JohanssonOK NackheGodkänd
Sofie AllanssonIF RigorGodkänd
Tobias PentonenHestra IFGodkänd
Tommy OlssonAskersunds OKGodkänd

ÖPPEN 1 1740 meter 23 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Maja FalkUlricehamns OK13:550:00
2Victor AlltortOK Reftele15:592:04
3Christoffer JohanssonTrollhättans SOK17:543:59
4David JohanssonIK Dran18:575:02
5Andreas JohanssonHalmstads OK19:205:25
6Elinor AnderssonIK Uven19:415:46
7Adam JohanssonTrollhättans SOK22:338:38
8Joel JohanssonOK Skogshjortarna23:169:21
9Fredrik IvarssonOK Skogshjortarna23:339:38
10Anita JohanssonHalmstads OK24:4510:50
11Henning GustavssonFalkenbergs OK25:2811:33
12Ulla EricssonOK Räven26:4012:45
13Fredrik WennermarkOK Skogsfalken28:2414:29
14Gustav LagerbladOK Älme28:4314:48
15Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK29:0415:09
16Lilian SvenssonKinnaströms SK31:0617:11
17Bengt MårtenssonFalkenbergs OK31:0717:12
18Ann ChristensenIK Dran34:5420:59
19Johanna BrämerssonFalkenbergs OK35:1121:16
20Rebecka BrorssonTockarps IK36:0622:11
21Eivor LövgrenKinnaströms SK41:5728:02
22Susanne SjögrenHallby IF44:2530:30
23Britta ErixonHalmstads OK51:3637:41

ÖPPEN 2 2950 meter 13 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Torbjörn Hess-PetersenKinnaströms SK36:280:00
2Eva JohanssonÄtrans IF46:3710:09
3Anna-Karin SkärbergVänersborgs OK48:2511:57
4Kurt NilssonFalköpings AIK52:3516:07
5Viktor JohanssonIK Dran54:3318:05
6Jörgen MagnussonOK Reftele55:0218:34
7Karin JohanssonIK Dran55:2718:59
8Lennart StenssonIS Kullen55:5219:24
9Britt EliassonFK Friskus Varberg57:1520:47
10Maria GerdleHalmstads OK58:2321:55
11Lena BobergIF Rigor71:1234:44
12Anette AnderssonIstrums SK73:2937:01
13Annika AnderssonIstrums SK73:3037:02

ÖPPEN 3  1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+

ÖPPEN 4 2770 meter 58 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Linus FalkUlricehamns OK25:410:00
2Jan BengtssonFK Friskus Varberg26:090:28
3Janna AndreassonFK Friskus Varberg26:270:46
4Axel KarlssonSimlångsdalens IF30:134:32
5Mikael RuderfeltIF Rigor31:275:46
6Annika PeterssonBurseryds IF31:596:18
7Lars EdbergOK Nackhe32:146:33
8Carina NilssonLessebo OK32:437:02
8Erik JohanssonIK Dran32:437:02
10Bengt FagrellOK Alehof33:237:42
11Bengt-Åke BengtssonOK Lindena34:288:47
12Eric SvenssonFrämmestads IK34:308:49
13Christer SvenssonFrämmestads IK34:388:57
14Martina ArkåsenFalköpings AIK35:309:49
15Boris JönssonIK Ymer37:0611:25
16Annmarie SvenssonBurseryds IF37:1611:35
17Sofia DjupsjöOskarströms OK38:0312:22
18Malin LjunggrenFritsla VIK38:3612:55
19Louise BöregårdOK Gläntan39:3013:49
20Fredrik Johansson IIHalmstads OK39:3213:51
21Alf KjellbergBredareds IF39:5114:10
22Sofia ThorssonOK Skogshjortarna40:0014:19
23Frida MannfolkUlricehamns OK40:4215:01
24Sara HektorGustavsbergs IF41:2915:48
25Sten AnderssonKungälvs OK42:4917:08
26Gunnar BengtssonOK Gläntan43:0217:21
27Billy JohanssonSOK 6844:1818:37
28Ingemar GustavssonOK Nackhe44:3118:50
29Per-Olof SärénBorås GIF44:5819:17
30Lars Anders LundqvistGöteborg-Majorna OK47:0121:20
31Lars MelénMotala AIF OL47:0521:24
32Marcus KarlssonSimlångsdalens IF48:2722:46
33Sture KarlssonOK Skogshjortarna50:0524:24
34Ulla-Britt KarlssonOK Skogshjortarna50:3424:53
35Agneta BöregårdOK Gläntan50:4825:07
36Cecilia KarlssonOK Skogshjortarna51:0925:28
37Bengt LövgrenKinnaströms SK51:1825:37
38A-C Hagman-KinnKinnaströms SK52:0426:23
39Inger BengtssonHalmstads OK54:3928:58
40Gunnar JohanssonFritsla VIK55:3929:58
41Magnus ChristensenIK Dran55:4430:03
42Miriam JohanssonOK Vivill56:2730:46
43Bodil HedenbergOK Vivill56:5131:10
44Gunnar GustafssonMarkaryds FK59:3933:58
45Berit PedersenOK Orinto59:5934:18
46Anna KinbergerHylte OK60:5035:09
47Lisbeth NilssonLessebo OK62:4937:08
48Berit EdlundElfsborg SOK63:0737:26
49Anna BergIS Kullen63:3437:53
50Helena BergIS Kullen63:5538:14
51Sara McElhinneyFalköpings AIK68:4843:07
52Ulla StrandÖrkelljunga FK72:3246:51
53Malin GustavssonIF Rigor73:2347:42
54Stina KristiansenIF Rigor73:3147:50
55Peter RundbergDrottninggatan 2578:2452:43
56Bjarne ChristensenIK Dran78:5253:11
Stig GustafssonFalkenbergs OKEj godk.
David DjupsjöOskarströms OKEj godk.

ÖPPEN 5 3960 meter 27 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Roger DjupsjöHalmstad Garnisons IF34:260:00
2Per GerdleHalmstads OK37:202:54
3Anders SjöbergOK Reftele40:526:26
4Joakim MagnussonOK Reftele42:558:29
5Daniel HanssonIK Ymer45:3311:07
6Patrik AxelssonOK Reftele46:4912:23
7Peter EliassonOK Alehof52:0217:36
8Stig WallermanBorås GIF52:2417:58
9Lisa AnderssonUlricehamns OK56:1121:45
10Tom TheorinOK Reftele57:0222:36
11Joakim NyqvistFK Herkules57:4423:18
12Tomas AnderssonIstrums SK61:5527:29
13Benny JohanssonOK Reftele62:2527:59
14Jan-Åke JohanssonFK Friskus62:3528:09
15Clarence MånssonKungälvs OK62:5628:30
16Stellan HelgessonSkene Sim o IS63:0628:40
17Ann HedlundFK Friskus Varberg63:1328:47
18Morgan JohanssonSOK 6863:3429:08
19Kent EdlundElfsborg SOK71:5537:29
20Stina BergIS Kullen73:4139:15
21Anders BergIS Kullen73:4639:20
22Pia DavidssonAnderstorps OK74:0039:34
23Lotta SchurmannHylte OK78:0643:40
24Yvonne BörjessonFK Friskus Varberg89:2254:56
25Annika RabeFK Friskus Varberg89:2655:00
26Roger AnderssonIstrums SK103:1568:49
Bo YbeOK StigenEj godk.

ÖPPEN 6  1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+

ÖPPEN 7 2830 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Anna BringleUlricehamns OK31:070:00
2Rune EliassonFalkenbergs OK32:081:01
3Cecilia SvenssonKinnaströms SK33:372:30
4Johanna PetterssonFK Friskus Varberg34:583:51
5Anna TorstenssonOK Gläntan35:484:41
6Malin JohanssonFK Friskus Varberg36:555:48
7Ing-Marie AronengBredareds IF37:446:37
8Anita AntonssonOK Löftan37:566:49
9Helmer EkbergÄtrans IF38:217:14
10Staffan ErsborgMalmö OK42:1411:07
11Carl-Erik JohnssonKinnaströms SK42:3111:24
12Mikael JohanssonOK Tranan44:1913:12
13Karin KarlssonOskarströms OK45:3614:29
14Lennart LindbergIK Vista46:5315:46
15Owe DammvikOskarströms OK47:1816:11
16Gunni EkbergÄtrans IF48:2717:20
17Conny WernerssonOK Orinto48:3417:27
18Ingrid KullmanOK Alehof48:5217:45
19Ylva KarlssonOskarströms OK50:3219:25
20Conny JohanssonLaholms IF51:3720:30
21Hierluf JensenSvendborg OK57:1926:12
22Åsa EnerothAlvesta SOK58:3527:28

ÖPPEN 8 4550 meter 28 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+
1Nichlas WallströmSävedalens AIK31:510:00
2Erik TholénOK Skogshjortarna32:110:20
3Mårten WikströmHalmstads OK35:173:26
4Ola AndertoftMarkaryds FK36:014:10
5Magnus WallinIK Trenne Ullared36:054:14
6Ian CumpsteyLunds OK36:104:19
7Daniel OlssonToarps OK36:294:38
8Hans HultmanSävedalens AIK37:105:19
9Anders KarlssonOskarströms OK39:578:06
10Håkan AnderssonOskarströms OK42:2110:30
11Jan LagerbladOK Älme42:2910:38
12Jonas BrånaltHässle IF42:4910:58
13Frida WallströmSävedalens AIK42:5111:00
14Anders ZederinIFK Göteborg44:3512:44
15Joakim LindblomFK Friskus Varberg44:5613:05
16Anne JohanssonOK Dacke46:5715:06
17Johan FalkUlricehamns OK48:2116:30
18Agne KarlssonSimlångsdalens IF48:3816:47
19Per JunforsOK Skogshjortarna48:4916:58
20Karin L KarlssonHalmstads OK52:0120:10
21Gert-Ove OlssonAskersunds OK52:0520:14
22Hanna HultmanSävedalens AIK53:5622:05
23Mats LövdahlVisby IF Gute SOK61:1329:22
24Olof StrandbergJönköpings OK62:3430:43
25Lars AnderssonFK Friskus66:3234:41
Jörgen LjungbergPan-KristianstadEj godk.
Susanna AdamssonHalmstads OKEj godk.
Göran AnderssonFK Friskus VarbergEj godk.

ÖPPEN 9  1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+


Skapad 2004-07-04 18:09:32 med OLA version 3.3.0 b12