medel-DM, Klassresultatlista

2010-09-18


D10 1980 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Elin CarlssonIK Trenne Ullared24:200:00
2Lovisa LagerHalmstad OK28:193:59

D12 2300 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Jonna HalonenFjärås AIK26:200:00
2Emelie SvenssonIF Rigor26:380:18
3Johanna RundqvistOK Nackhe27:461:26
4Agnes BobergIF Rigor30:394:19
5Felicia CarlssonIK Trenne Ullared32:376:17
6Ebba BengtssonOK Lindena32:536:33
7Amanda CarlssonIK Trenne Ullared33:417:21
Felicia JohanssonOK NackheEj start

D14 2610 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Sofia JohanssonOK Nackhe29:490:00
2Sara JosarpFK Friskus-Varberg31:321:43
3Emma SvärdOK Löftan37:167:27
4Emma AnderssonIK Dran38:549:05
5Helena HagströmFalkenbergs OK40:3210:43
6Julia LadefogedFalkenbergs OK41:1811:29
7Linnea KjellssonFalkenbergs OK43:5314:04
8Klara AnderssonIK Dran49:1419:25
9Amanda JohanssonOK Nackhe50:2720:38

D16 2960 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Matilda MartinssonFalkenbergs OK37:420:00
2Ulrika TofteredIF Rigor42:164:34
3Jenny HolménHylte OK42:485:06
4Elin KjellssonFalkenbergs OK47:099:27
5Ellen JohnssonOK Nackhe49:2611:44
6Elin JohanssonFjärås AIK51:5714:15
7Julia SvärdOK Löftan53:0815:26
8Sara BainbridgeLaholms IF OK59:4822:06
9Ida KihlbergHalmstad OK60:0822:26

D20 3210 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Elin MånssonOK Löftan31:120:00
2Malin SettergrenOskarströms OK35:564:44
3Kristin SchybergFjärås AIK36:084:56
4Karin ElofssonFjärås AIK38:127:00
5Linn SöderströmOskarströms OK40:108:58
6Johanna HolménHylte OK42:5211:40
7Lisa ErikssonHylte OK47:0515:53
8Sara SöderblomÄtrans IF56:2425:12
9Amanda JohanssonHalmstad OK57:0425:52
10Linnea JohanssonIK Dran59:3428:22
11Malin KihlbergHalmstad OK62:1331:01
Elin AnderssonIK DranEj godk.

D21 3720 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Ingela AlvmyrenHalmstad OK38:170:00
2Linnéa JohnssonOK Nackhe41:413:24
3Anna MånssonOK Löftan45:367:19
4Caroline JönssonFK Friskus-Varberg46:127:55
5Josefin A. HanningOK Löftan49:1110:54
6Lena MelvinsdotterIF Rigor53:4715:30
7Malin EngströmHalmstad OK85:0346:46

D35 3190 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Marie-Louise NilssonHylte OK42:460:00
2Sylvia KarlssonOK Lindena45:442:58
3Malin JohanssonFK Friskus-Varberg45:553:09
4Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared66:3923:53

D40 3210 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Åsa JosarpFK Friskus-Varberg37:260:00
2Carina AnderssonFK Friskus-Varberg39:001:34
3Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg41:173:51
4Annika SvärdOK Löftan46:489:22
5Catarina BengtssonOK Nackhe62:3225:06

D45 2620 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK28:230:00
2Annika MarthinssonHylte OK44:3116:08
3Ingrid HolménHylte OK48:3920:16
4Kirsten TofteredIF Rigor48:4420:21
5Lotta SchurmannHylte OK53:5325:30
6Maria JohnssonOK Nackhe54:5926:36
7Ulrika JohanssonOK Löftan58:5130:28
8Lotta KihlbergHalmstad OK65:1936:56
Ing-Marie SamuelssonIK Trenne UllaredEj start

D50 2620 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Christina SöderblomÄtrans IF32:330:00
2Anita AntonssonOK Löftan34:402:07
3Ewa ArnessonIK Dran42:239:50
4Elisabet MånssonOK Löftan44:3412:01
5Lena KarlssonHalmstad OK46:3213:59
6Anne-Marie RöllikeOK Lindena51:2418:51
Marianne ThorssonIK Trenne UllaredEj godk.
Maria HalvarssonFjärås AIKEj start

D55 2080 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Karin MemmiHalmstad OK32:170:00
2Lisbeth RiberthIK Trenne Ullared38:556:38
3Anita KarlssonOskarströms OK40:338:16
4Katarina BengtssonHalmstad OK42:039:46
Lisbeth LindqvistOK LöftanEj start

D60 2080 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK28:110:00
2Maja-Lisa HanssonOK Lindena46:3218:21
Birgitta StaafOK LöftanEj start
Lena JönssonLaholms IF OKEj start

D65 2080 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Carola AnderssonOK Löftan29:310:00
2Gun LarssonOK Lindena31:532:22
3Rose-Marie JohanssonFK Friskus-Varberg32:473:16
4Margareta BengtssonOK Gläntan36:246:53
5Berit BobergIF Rigor49:0119:30
6Ann-Catrine AhlströmFjärås AIK51:3622:05
7Ing-Mari LarssonOK Löftan52:4223:11
Anna-Stina ArnessonIK DranEj godk.

D70 1930 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Vera TofteredIF Rigor34:120:00
2Anita AnderssonFjärås AIK53:0918:57
3Gunni EkbergÄtrans IF59:0224:50
Inger KarlssonIK DranEj godk.

D75 1930 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Gunvor GöranssonLaholms IF OK30:080:00
2Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg32:222:14
3Inez JohanssonOK Nackhe33:042:56
4Anna-Lisa AnderssonIK Trenne Ullared42:1412:06
5Inga-Lisa JohanssonFjärås AIK49:5119:43

H10 1980 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Viktor CarlssonIK Trenne Ullared15:110:00
2Noah BechtelFK Friskus-Varberg18:143:03
3Tim JohanssonFK Friskus-Varberg19:514:40
4Daniel GlimténOK Löftan25:2410:13
5Rasmus SvenssonHylte OK25:3810:27
6Filip BengtssonOK Lindena27:3312:22
7Noel AgmarkenHalmstad OK40:3525:24
Oscar KjellssonFalkenbergs OKEj start

H12 2300 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Olle JosarpFK Friskus-Varberg17:210:00
2Jonas TofteredIF Rigor19:382:17
3Magnus D JohanssonOK Löftan21:013:40
4Fredrik JohanssonOK Nackhe22:245:03
5Martin SkyggesonOK Nackhe22:455:24
6Adam BrobergIF Rigor24:377:16
Linus BlockgrenFalkenbergs OKEj godk.
Leo LeksellOK LindenaEj godk.

H14 2940 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Daniel AnderssonOK Löftan30:540:00
2Johan GustafssonOK Nackhe35:154:21
3Anton BobergIF Rigor39:138:19
4Loke AgmarkenHalmstad OK42:1611:22
5August BengtssonOK Nackhe48:5818:04
6Kristian PerssonHylte OK73:4642:52
Albin SchurmannHylte OKEj godk.

H16 3640 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Per SamuelssonIK Trenne Ullared43:290:00
2Johan BadenfeltFalkenbergs OK44:501:21
3Pontus AnderssonOK Löftan52:489:19
4Albert GustavssonFalkenbergs OK55:1511:46
5Pontus BlockgrenFalkenbergs OK55:5912:30
6Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg58:2114:52
7Anton HagströmFalkenbergs OK63:1619:47

H20 3790 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Erik GustafssonOK Nackhe33:170:00
2Rasmus SchurmannHylte OK36:463:29
3Mats HalvarssonFjärås AIK40:467:29
4Per SkyggesonOK Nackhe41:298:12
5Adam GeorgssonOK Nackhe47:1013:53
6Joel JohnssonOK Nackhe56:3223:15
7Simon SvärdOK Löftan66:0632:49
David DjupsjöOskarströms OKEj start

H21 4750 meter 22 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Mattias CarlssonIK Trenne Ullared42:190:00
2Emil JönssonHalmstad OK44:161:57
3Magnus JohanssonOK Löftan46:414:22
4Emil BergerHalmstad OK47:525:33
5Joakim AntonssonOK Löftan48:376:18
6Stefan RingOK Löftan49:457:26
7Joakim GustafssonHalmstad OK50:027:43
8Jan-Olof SvenssonHalmstad OK51:028:43
9Magnus HanssonOK Löftan51:168:57
10Nils Wallentin TärkHalmstad OK51:449:25
11Magnus OlofssonFK Friskus-Varberg52:5210:33
12Magnus WallinIK Trenne Ullared54:5212:33
13Patrik AnderssonHylte OK59:5617:37
14Filip HolmHalmstad OK67:0324:44
15Stefan MånssonOK Löftan67:4925:30
16Oskar LydingHylte OK70:4428:25
17Emil AlexanderssonHylte OK71:4429:25
18Robert SundströmFK Friskus-Varberg79:2537:06
Tobias ThorssonOK LöftanEj godk.
Lars HanningOK LöftanEj godk.
Martin BobergIF RigorEj start
Erik MemmiHalmstad OKEj start

H35 4240 meter 6 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Jan LagerHalmstad OK39:330:00
2Thomas JosarpFK Friskus-Varberg42:112:38
3Mårten WikströmHalmstad OK45:406:07
4Gert JohanssonFK Friskus-Varberg51:3312:00
5Mikael SvärdOK Löftan60:0720:34
Mats GustafssonFK Friskus-VarbergEj godk.

H45 3790 meter 12 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Kennet HorvathHalmstad OK37:520:00
2Owe AnderssonOK Löftan40:072:15
3Magnus AbrahamssonHylte OK45:578:05
4Per GerdleHalmstad OK47:149:22
5Bengt MarthinssonHylte OK48:2310:31
6Roger DjupsjöOskarströms OK49:3711:45
7Robert BengtssonOK Nackhe50:1912:27
8Thomas BäckströmIF Rigor54:3916:47
9Bengt HolménHylte OK55:2617:34
10Ingmar JohanssonFK Friskus-Varberg56:4918:57
11Stefan PetterssonFjärås AIK58:4120:49
Thomas DavidssonHalmstad OKEj start

H50 3720 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Morgan ErikssonIF Rigor40:320:00
2Torbjörn HalvarssonFjärås AIK51:5811:26
3Tommy JohnssonOK Nackhe54:2213:50
4Dag SvenssonHylte OK65:1724:45
Per-Martin JohanssonIF RigorEj start

H55 3190 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Tomas GeorgssonOK Nackhe27:500:00
2Björn-Olof WaldemarssonOK Nackhe34:346:44
3Bengt ArnessonIK Dran34:537:03
4Björn KarlssonHalmstad OK37:429:52
5Hans AntonssonOK Löftan37:5810:08
6Bo MånssonOK Löftan57:4729:57
Mats TellqvistHalmstad OKEj start
Björn NilssonOK NackheEj start

H60 2960 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Ove ThorssonIK Trenne Ullared37:530:00
2Ingemar ArnessonIK Dran46:088:15
3Sune AnderssonHalmstad OK47:119:18
4Lennart NylanderOK Lindena55:1717:24
Rolf OlofssonFK Friskus-VarbergEj godk.
Benny Lennart IvarssonFjärås AIKEj start
Kjell JeppsonIF RigorEj start
Håkan WinnbergIK Trenne UllaredEj start

H65 2490 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Gösta LindqvistOK Löftan35:510:00
2Bengt GardOskarströms OK46:3610:45
3Bengt HanssonOK Löftan66:1830:27
Erling SvenssonIK Trenne UllaredEj godk.
Ingvar BengtssonOskarströms OKEj start

H70 2490 meter 7 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Ernie BroströmHalmstad OK35:300:00
2Stig GustavssonHalmstad OK40:094:39
3Göran OlofssonFjärås AIK44:048:34
4Bernt LarssonOK Lindena51:2715:57
5JB LarssonOK Löftan52:0416:34
6Melvin KristiansenIF Rigor64:0828:38
Tore AnderssonIK Trenne UllaredEj start

H75 2060 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Harry SöderbergFK Friskus-Varberg33:160:00
2Gunnar AnderssonIK Trenne Ullared38:375:21
3Stig JohanssonHalmstad OK38:395:23
4Stig KarlssonIK Dran55:3422:18
5Lasse OlssonIK Trenne Ullared60:1126:55

H80 2060 meter 2 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Stig-Allan JönssonHalmstad Garnisons IF32:380:00
2Helmer EkbergÄtrans IF41:208:42

INSK 1690 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
Ingrid Djupsjö BackaOK LindenaGodkänd
Isak BengtssonFalkenbergs OKGodkänd
Jens SchenströmOK GläntanGodkänd
Joel SchenströmOK GläntanGodkänd
Johan GunnarssonOK LindenaGodkänd

U1 1690 meter 4 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Alex JohanssonFK Friskus-Varberg20:110:00
2Axel BechtelFK Friskus-Varberg21:561:45
3Anna SvenssonIF Rigor25:145:03
4Cornelia SvenssonHylte OK26:105:59

U2 1970 meter 3 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Hanna RymarkFK Friskus-Varberg22:000:00
2Elsa BobergIF Rigor28:126:12
3Viktor NybergOskarströms OK42:0720:07

U3 2210 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Oskar GranOK Lindena31:330:00

U4 2930 meter 1 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Andrea LeksellOK Lindena61:420:00

Ö1 1970 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Matilda RundqvistOK Nackhe21:120:00
2Elin NybergOskarströms OK24:343:22
3Magnus NybergOskarströms OK24:353:23
4Martin AnderssonIK Trenne Ullared28:497:37
5Jesper ArvidssonFalkenbergs OK32:2211:10
6Anita ToresonOK Löftan34:0412:52
7Linnea BengtssonFalkenbergs OK34:3613:24
Eva BremerBoxholm-Mjölby OLEj start

Ö2 2210 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Anna JohanssonLaholms IF OK30:160:00
2Elliot SjöforsOK Älme44:4714:31
3Margareta RylanderOK Gläntan45:3515:19
4Elin QvarfordOK Gläntan46:4316:27
5Karin SettergrenOskarströms OK50:5220:36
6Ulrika MullenOK Gläntan53:4623:30
7Ingemar GustafssonOK Nackhe54:3324:17
Elisabeth HagbergKlubblösEj godk.

Ö4 2930 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Hans TrofastTenhults SOK36:160:00
2Linda ArnessonIK Dran47:5611:40
3Lars EdbergOK Nackhe50:0613:50
4Conny JohanssonLaholms IF OK53:2017:04
5Anna JonssonOK Gläntan60:5824:42
6Hanna JögårdOK Nackhe61:2725:11
7Sven-Ivar JögårdOK Nackhe75:0838:52
8Monika LindblomLaholms IF OK76:3740:21
Christer SjöforsOK ÄlmeEj godk.

Ö5 3460 meter 9 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Kent Botteri-HanssonHalmstad Garnisons IF45:100:00
2Bo PerssonOK Lindena74:3529:25
3Mats LydingHylte OK79:3634:26
4Anders GustavssonFK Friskus-Varberg79:5334:43
Mats RunessonOK LindenaEj godk.
Torbjörn ToresonOK LöftanEj godk.
Jonny ErikssonHalmstad Garnisons IFEj godk.
Karl-Erik AnderssonOskarströms OKEj godk.
Sören BremerBoxholm-Mjölby OLEj start

Ö7 3340 meter 8 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Per JohanssonOK Löftan46:550:00
2Filip SjöforsOK Älme54:377:42
3Sten-Åke KvistIS Kullen55:258:30
4Agne KarlssonSimlångsdalens IF60:3413:39
5Kerstin YngströmFrölunda OL60:4213:47
6Bertil SvenssonIK Trenne Ullared77:1830:23
Bengt JönssonHalmstad OKEj godk.
Monica KnutssonSävedalens AIKEj godk.

Ö8 5090 meter 5 anmälda
PlNamnFöreningTidTid+M
1Sebastian HasselblomFK Friskus-Varberg66:140:00
2Tobias EdströmOK Gisle68:021:48
3Jimmy HäggFK Friskus-Varberg76:2410:10
4Göran AnderssonFK Friskus-Varberg112:1646:02
Jan KarlssonHalmstad OKEj godk.


Skapad 2010-09-19 11:19:48 med OLA version 4.1.6